Těhotenství po potratu

Jak otěhotnět po potratu

Skutečnost, že cílem jakékoliv ženy – narození dítěte, je příčinou samotné přírody. Život však bohužel někdy dělá vlastní úpravy, v důsledku čehož žena čelí různým problémům souvisejícím s oběma koncepcemi a úspěšným průběhem těhotenství. Často není žena schopna samostatně, bez lékařského zásahu a pomocí lékařů, nejen otěhotnět, ale také porodit a porodit své dítě.

Lékaři – gynekologové, i když je smutný, často čelí takovým jevům jako potraty. Potrat je obrovská tragédie pro ženu a celou její rodinu, zvláště pokud je těhotenství vítáno. Neopomenutí rodiče nejčastěji spadnou do zoufalství, mylně věří, že zůstat bezdětný je jejich kříž. Pro ně je nejnaléhavější otázka – jak otěhotnět po potratu?

Nicméně tento pohled na problém potratu je zásadně špatný. Potrat je samozřejmě obrovský neštěstí, ale nepředpokládejte, že vám není možné zrodit dítě, neboť jste jednou nebo dvakrát spontánně potrestal. Ačkoli samozřejmě potrat je mimořádně alarmujícím signálem, že v těle rodičů – většinou matky – jsou některé problémy. Potrat je důvodem okamžité lékařské péče.

Aby se zabránilo opakování tragédie v budoucnu, je velmi důležité stanovit faktor, který spustil spontánní ukončení těhotenství. K tomu často není dostatek jedné konzultace gynekologa – při hledání důvodů potratu může být nutné konzultovat odborníky, jako jsou endokrinologové, genetici a další.

Tento článek stručně zkoumal otázku, zda je možné otěhotnět po potratu. Chcete-li porozumět důvodům, které způsobují potrat a zabránit opětovnému otěhotnění ženy, musíte pochopit, jaká je spontánní ukončení těhotenství.

Co je potrat?

Slovo “potrat” ​​je na sluchu u všech žen, zejména u těhotných žen. Koneckonců každá žena, která očekává narození dítěte, bude obzvláště citlivá a citlivá na jakékoli negativní informace. To se vysvětluje velmi jednoduše – těhotná žena se velmi obává o své budoucí dítě. A navíc podobný stav úzkosti je z velké části podporován změněným hormonálním pozadím těhotné ženy.

Potrat je spontánní ukončení těhotenství v určitou dobu – až 28 týdnů. Potrat je poměrně častým fenoménem – podle statistik se u 10 žen nejméně třikrát v životě vyskytlo potrat. A je třeba poznamenat ještě jednu skutečnost – tato statistika platí pouze pro případy spontánních potratů, které byly zaznamenány v lékařských zařízeních.

Ve skutečnosti jsou případy spontánních potratů mnohem větší než to, co je známo zdravotníkům. Navíc, dokonce i ženy samy ne vždy hádají, že jsou těhotné a toto těhotenství bylo z nějakého důvodu spontánně přerušeno.

Ve skutečnosti za předpokladu, že žena má pravidelný sexuální život, přestože nepřijala žádná opatření k ochraně před těhotenstvím, asi 80% případů, dochází k oplodnění vajíčka. Fetální vajíčko však dosáhne děložní dutiny v maximálně 30% případů. A dokonce i implantát do sliznice dělohy může mít stále méně vajíček plodu. A jen několik z nich dokázalo pokračovat ve svém dalším vývoji bez toho, aby zemřelo v prvních dnech po implantaci do děložní dutiny.

A jen o týden později – jeden a půl žen začíná vykazovat první známky těhotenství. Ale v tomto případě, bohužel, těhotenství zůstává pod hrozbou spontánního přerušení. Gynekologové říkají, že v přibližně 25% případů jsou diagnostikována těhotenství přerušena z různých důvodů. Přibližně po 8. týdnu těhotenství se riziko spontánního přerušení sníží o 50%. Tato pravděpodobnost dále klesá přímo v závislosti na tom, jak se těhotenství prodlužuje.

Všechny potraty jsou rozděleny do dvou hlavních podskupin:

 • Předčasné potraty.

Včasné potraty jsou případy spontánních potratů, které se vyskytují v počátečních fázích těhotenství – až 16 týdnů. Příčina takových potratů může být zpravidla velmi zřídka zavedena – nejčastěji zůstává příčina zcela nepochopená nebo nejasná.

 • Pozdní potraty.

Pozdní spontánní potraty jsou případy spontánního potratu, ke kterým dojde po 16. týdnu těhotenství. Příčina tohoto potratu je mnohem snazší než ukončení těhotenství v počátečních stádiích. Nejčastěji dochází k pozdnímu spontánnímu potratu, jestliže došlo k traumatu u těhotné ženy nebo k plodu, který měl nějaké genetické poruchy.

V lékařství existuje něco jako obvyklé potraty. Aspoň jedna žena slyšela o této definici alespoň jednou, ale jen málo vědí, co přesně znamená. Mnoho se mylně domnívá, že každý potrat, který se poprvé vyskytl, je obvyklý. Nicméně, to není tak docela pravda – ve skutečnosti obvyklé potrat nebo opakující se potrat, gynekologové volal druhý a všechny následné potraty, za předpokladu, že se objevily jeden po druhém, a ne střídající úspěšné těhotenství a porodu.

Příčiny potratu – kdo je vinen?

Navzdory skutečnosti, že všechny ženy vědí, že určité riziko spontánního potratu je pro každé těhotné ženy, bez výjimky, kdy se potýkají s tímto problémy sám, znovu a znovu položit otázku – kdo nese vinu za to, co se stalo?

Ve skutečnosti, nejčastěji, při spontánním ukončení těhotenství nikdo nemůže vinit. Jak je známo, při oplodnění vajíčka se genetická informace dítěti přenáší rovnoměrně – polovina otce a druhá polovina matky. Ve chvíli, kdy spermie proniká do vajíčka, vzniká zcela jedinečná buňka, která má vlastní sadu chromozomů.

Tvorba těchto nových buněk je velmi složitá a ve svém procesu může docházet k různým genetickým poruchám, například ke ztrátě určitých částí genů. V důsledku toho plod ztrácí svou vitalitu a schopnost oplodnit. Z toho, jaké geny budou ztraceny, závisí na tom, kdy bude toto těhotenství přerušeno. V případě, že jsou postiženy geny, které jsou nezbytné pro plod v rané fázi vývoje, je těhotenství přerušeno na samém začátku. Pokud jsou tyto geny potřeba později, pak se těhotenství může před jistým časem vyvinout zcela bezpečně před přerušením.

Zpravidla jsou genetické vady hlavní viny většiny případů spontánního potratu. Zabránit takovým potratům těhotenství je téměř nemožné – takové náhodné genetické selhání nelze předvídat. V takovém případě mohou rodiče pouze přijmout a pokusit se znovu otěhotnět – zpravidla následné těhotenství mají příznivý výsledek.

Existují však i další důvody pro spontánní potrat, který moderní medicína může dobře zabránit. Nejběžnější příčiny potratů jsou následující:

 • Hormonální poruchy.

Jak je známo, aby se těhotenství vyvíjelo správně, měly by se změnit hormonální pozadí ženského pohlaví a vytvářet tak příznivé podmínky pro plod. Nicméně pokud se hormonální pozadí z nějakého důvodu nezměnilo nebo se nezměnilo jako nutné, ohrožuje normální průběh těhotenství a řádný vývoj plodu. V případě, že již existující problém zjistí lékaři na začátku, může být situace pod kontrolou a situace rychle normalizována. Ale v případě, že problém není vidět nebo horší, prostě ignorovat – jako lékař, a ženou, velmi vysoká pravděpodobnost spontánního potratu.

 • Vývoj ženy s ischemicky-cervikální nedostatečností.

Takové porušení je charakterizováno předčasným otevřením děložního čípku. Oslabený děloha dělohy se postupně otevírá a již není schopen udržet rostoucí plod v děložní dutině. V důsledku toho je těhotenství spontánně přerušeno. Avšak pokud tento problém včas včas zjistí lékař, přijme nezbytná opatření, aby pomohl udržet těhotenství. Lékař zpravidla aplikuje na děložní hrdlo speciální děložní prsten nebo švy, které neumožňují otevření děložního čípku. Tato zařízení jsou odstraněna v předvečer očekávaného data doručení.

 • Infekce ženy s různými infekčními chorobami.

Téměř jakákoli infekce během krátkého období těhotenství může vést k jeho spontánnímu přerušení. Takže například i banální chlad může způsobit potrat. To je důvod, proč by těhotná žena nebo právě chystá počat dítě by měla pečovat o své zdraví – posílit imunitní systém, aby se zabránilo místům s hromadným přetížením.

 • Možné malformace nádoru dělohy nebo vaječníků.

V některých případech, například s malou nebo dvěma nohama děloha, úspěšný průběh těhotenství je možný pouze za podmínky zvláštní udržovací léčby a přísné lékařské kontroly. Totéž platí nejen pro dělohu, ale i možné nádory vaječníků. Mimochodem, pokud došlo k potratu z tohoto důvodu, žena by se pak plánují další těhotenství, pravidelné návštěvy u lékaře – v důsledku léčby, lékař řekne žena, kolik měsíců můžete otěhotnět.

 • Funkční onemocnění vitálních tělových systémů.

Spontánní ukončení těhotenství je také možné v případě, že budoucí matka trpí jakýmikoli chronickými nemocemi – zejména kardiovaskulárním systémem. V takovém případě by měla být žena také pod kontrolou lékařů.

 • Účinky toxických látek.

V případě, že tělo těhotné ženy, a tím, v tomto pořadí, a na těle plodu, vliv na toxické látky, jako je nikotin, alkohol, drogy, nátěrových hmot, aceton, může negativně ovlivnit vývoj plodu a spontánního potratu.

 • Nervové šoky

Závažné stres může také být smrtelné pro příznivý průběh těhotenství.

 • Kauza v minulosti o umělém ukončení těhotenství.

Informace o tom, že potraty před těhotenstvím významně zvyšují riziko potratu, jsou známy všem. Zvláště potrat je nebezpečný v případě přerušení prvního těhotenství v životě ženy.

Pro úspěšné početí dítěte a úspěšný výsledek těhotenství po předchozí potrat rodiče jsou si vědomi skutečnosti, že potrat není známkou toho, že nejsou schopni mít dítě. Jednotlivé potraty ukazují pouze to, že tělo rodičů došlo k nějakému – to nepodaří a je třeba navštívit lékaře, aby zjistit, zda je problém a vyřešit jej. Je pravidlem, že lékaři – gynekologové v každém případě určitě vědět, jestli je možné otěhotnět po potratu.

Jak otěhotnět po potratu?

Samozřejmě, že samovolný potrat je obrovská tragédie pro celou rodinu. Každá rodina reaguje na smutek na – někdo snaží otěhotnět co nejdříve, zatímco jiní naopak, po dlouhou dobu nebude riskovat znovu těhotná, v panice se bát zopakoval samovolný potrat. Nikdo nemůže říci, kdo má pravdu a kdo se mýlí. V takovém případě, pokud rodiče nevykazují žádné onemocnění, které představují hrozbu pro příznivý výsledek těhotenství, nesmí lhůta pro zpětný těhotenství by měla být určena pouze jejich morální připravenost. Pokud žena otěhotní krátce po potratu, měla by být pečlivě sledováni gynekologa od počátku těhotenství až do porodu.

Lékaři – gynekologové však stále doporučují dodržovat některá pravidla. Níže jsou uvedeny hlavní:

 • Pokud jste schopni chvíli zůstat morálně, neměli byste otěhotnět před šesti měsíci po potratu. Bohužel těhotenství, k němuž došlo dříve, má vyšší pravděpodobnost spontánního ukončení. Když můžete otěhotnět po potratu – informujte také lékaře – gynekologa.
 • Ujistěte se, že jste dokončili nejúplnější vyšetření s potřebnými specialisty.
 • V případě, že máte zdravotní potíže, před těhotenstvím je odstranit, aby se potrat opakoval.
 • Ujistěte se, že dodržujete všechna doporučení svého lékaře – gynekologa, který vám pomůže vybrat optimální čas pro koncepci. Kromě toho nezapomeňte, že můžete otěhotnět po užívání antikoncepčních přípravků pouze tehdy, pokud jsou správně dodrženy.

Takže z výše uvedeného čtenář již zná odpověď na otázku, zda se otěhotnět po potratu, je možné, že ano. Ale aby měl vaše dítě narodilo, musíte vyvinout maximální úsilí.

Možná máte pocit, že duševní situace jste zažil potrat, nebo ji nelze obnovit. Všimnete si při depresivních myšlenek o tom, co se stalo, snaží se to být uzavřen v sobě. Možná, že budete jednoduše mluvit s někým, kdo vás zná a bude podporovat, a to nejen slovy, ale i činy, chcete-li, a to nepomůže, obraťte se na profesionální, může to být buď psycholog nebo psychoterapeut, který zkušení a vědí, jak k překonání těchto problémů. Zkušenosti jsou nyní k dispozici, ujistěte se, že vliv na dítě v pozdějším těhotenství, strach může zabránit můžete vychutnat šťastné měsíců. Pokusit se ji překonat.

Může se stát, že pro narození zdravého dítěte musíte změnit celý život života. Možná budete muset změnit nebo přestat pracovat, pokud je intenzivní nebo těžké. Lékař vám může předepisovat multivitamíny. Často se v takových případech vyžaduje speciální gymnastika. V případě, že váha přesahuje normy, řešíme její normalizaci. A samozřejmě zapomeňte na špatné návyky. Více informací získáte zde. A pamatujte na hlavní věc – pokud opravdu chcete něco, jistě se stane!

Doporučujeme, abyste si přečetli: potrat v raném věku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 2