Pálení žáhy během těhotenství. Způsoby boje

pálení žáhy během těhotenství

Obsah:

 • Příčiny pádu záhy
 • Jak se vyhnout pálení žáhy?
 • Jak se zbavit pálení žáhy?

Pokud se těhotným ženám zeptáte, co jim během těhotenství nejvíce obtěžovalo, 90% procent okamžitě zapamatuje na pálení žáhy. Navíc – některé ženy vážně věří, že pálení žáhy je známkou těhotenství. Jedná se o pálení žáhy, o kterém se bude diskutovat v rámci tohoto článku. Budeme chápat, jaký je tento jev, proč se v těhotenství objevuje pálení žáhy a – což je nejdůležitější – jak s ním bojovat. Ve skutečnosti trpí pálení žáhy několik měsíců po sobě, někdy a během celého těhotenství, ne tak jednoduché podnikání.

Pálení žáhy z velké části komplikuje normální průběh těhotenství a přináší ženě nepohodlí. Ačkoli z důvodu spravedlnosti je třeba poznamenat, že pálení žáhy nepředstavuje zvláštní ohrožení zdraví matky a dítěte. No, kromě toho, že zhoršuje průběh toxikózy, pokud existuje, její příznaky se zhoršují.

Za prvé je nutné mluvit o tom, co je pálení žáhy. Lékaři volá pálení žáhy velmi složitý termín – “refluxní jízda”. Stojí velmi jednoduchá – vhazuje obsah žaludku do jícnu, což způsobuje zánět se vyvíjí, který se podílí na sliznici obložení nejspodnější části jícnu, který se nachází na hranici pyloru.

Zpravidla většina pálení žáhy během těhotenství začne mučit ženu na konci druhého – třetího trimestru. Avšak v některých případech může pálení žáhy začít v prvním trimestru a pokračovat až do úplného narození. Někdy se pálení žáhy objevuje na chvíli – od několika minut až několika hodin, a někdy pořádně postihuje ženu každý den, týden po týdnu.

pálení žáhy během těhotenské léčby

Příčiny pádu záhy

Takže uvidíme, proč se těhotné ženy tak často stávají oběťmi pálivého záhybů? Proč je tak často v tomto období života ženy? Koneckonců, přímý vztah mezi těhotenstvím a pálením žáhy je zřejmý.

Po staletí lidé věřili, že nejčastěji pálení žáhy dochází v době, kdy se stékají rostliny. Nicméně, ani lékaři, ani ženy samy o sobě tuto teorii nepotvrzují. Velmi často se tyto matky, které byly velmi trýzněny pálením žáhy, narodily děti prakticky bez vlasů. A naopak – matky načechraných novorozenců s pálením žáhy během těhotenství se vůbec nesetkaly.

A co o tom říkají lékaři? Jak vysvětlují takový jev, jako je pálení žáhy u těhotných žen? Mechanismus problémů s pálením žáhy nezpůsobuje – obsah žaludku je hozen do jícnu, který je pod vlivem tohoto velmi podrážděného základu a začíná zánětlivý proces. Nicméně, otázka, proč se tento patologický proces aktivuje během těhotenství, nemá lékaři jasnou odpověď. Předložili několik hypotéz, z nichž každý je zcela opodstatněný. Podívejme se na tyto podrobněji:

 • Pálení žáhy v ranném těhotenství

Jak již bylo uvedeno výše, někdy pálení žáhy se projeví dokonce i v nejranějších stádiích těhotenství. A někdy i před zpožděním menstruace – u některých žen se stává jedním z prvních příznaků těhotenství. V tomto případě zpravidla v tomto případě není pálení žáhy sám, ale je doprovázen věrnými “soudruzi” – nevolností, zvracením, pálením žáhy. Nebo jednoduše řečeno, existují příznaky toxikózy v první polovině těhotenství.

Takže, jaká je příčina takového pálení žáhy? Samozřejmě, hormony. Je známo, že hormonální změny těhotné ženy hodně – v krvi žen prudce zvyšuje a více úrovní pohlavních hormonů progesteronu, potřebné k udržení těhotenství a lidský choriogonadotropin nutná pro její úspěšný rozvoj. Tyto hormony mají velmi různorodý účinek na všechny orgány a funkce těla. Včetně gastrointestinálního traktu, jehož hladké svaly pod vlivem hormonů jsou do značné míry uvolněné.

To je důvod, proč hromadit obsah žaludku do jícnu. A respektive příčinou pálení žáhy během těhotenství. Zpravidla se pálení žáhy způsobené obdobnými příčinami samostatně předává do konce prvního trimestru. Bohužel však neexistuje žádná záruka, že se v druhém třetím trimestru nevrátí. Nicméně, v této době těhotenství, pálení žáhy bude způsobeno zcela odlišnými důvody.

 • Pálení žáhy po dlouhou dobu těhotenství

V případě, že se pálení žáhy objevilo v pozdějších termínech těhotenství, jelikož vzrůstá děloha a břicho roste, důvody jejího výskytu jsou mírně odlišné. Nejčastěji se pálení žáhy “zesiluje” po 36 týdnech těhotenství. Za prvé, v tomto okamžiku se opět produkují hormony, které uvolňují všechny hladké svaly těla. Včetně vrátného – vykonává svou funkci není tak správný jako obvykle.

Kromě toho se děloha stále zvyšuje. Když se zvedne vyšší a vyšší, žaludek se postupně zmenšuje. Ten tlačí na membránu, což způsobuje dušnost a hodu vyvolává obsah žaludku do jícnu, která, jak jsme viděli, je spouštěcí mechanismus pro rozvoj pálení žáhy. Podobný stav bude usnadněn pár týdnů před porodem, kdy děloha mírně klesne.

Děloha sestupuje dolů, protože hlava dítěte klesá na malou pánvi co nejníže – dítě před narozením dosáhne nejoptimálnější polohy. Mimochodem, během tohoto období zmizí nejenom pálení žáhy, ale také dušnost. A hladina progesteronu během tohoto období těhotenství je velmi snížena. Ačkoli jiné nepříjemné pocity jsou nahrazeny častým močením a zácpou. Na druhé straně vznikají kvůli skutečnosti, že děloha začala tlačit na střeva a močový měchýř. Ale nezoufejte – jen málo. A setkáte se se svým dítětem!

Jak se vyhnout pálení žáhy?

Takže pálení žáhy během těhotenství: co dělat? Především je třeba se pokusit, aby tento problém vůbec nevznikl. Samozřejmě se nemůžete zcela vyhnout možnosti výskytu pálení žáhy. Nicméně, to stojí za to vyzkoušet všechny – pozoruje určitá opatření, že pokud nemáte plně pojistit proti této metle, alespoň občas sníží frekvenci a intenzitu záchvatů pálení žáhy.

 • Strava jídla

Správnou cestou, jak vydělat pálení žáhy pro každou osobu, je plivat na vaši dietu. A těhotná žena není výjimkou z tohoto neměnného pravidla. Navíc – budoucí matky by měly pečlivě sledovat, co jí. V prvé řadě je nutné vyloučit zcela ze stravy ty potraviny, které mají tendenci dráždit žaludeční sliznici, nebo dokonce jen vyvolávají zvýšenou produkci žaludečních šťáv.

Tyto produkty zahrnují všechny smažené potraviny, uzené výrobky, konzervované potraviny, okurky, pikantní a slané potraviny. Kromě toho se nedoporučuje, aby budoucí matky konzumovaly kyselé ovoce, bobule, sladkosti ve velkém množství, čerstvé buchty. Sledujte a co pijete – je nepřijatelné vypít sycené nápoje, sladké a kyselé šťávy, jakoukoliv kávu a tvrdou vařičku. Nejlepší pro pití budoucích matek jsou vhodné ne-sýtené minerální vody, kompoty, ovocné nápoje, fermentované mléčné výrobky.

 • Doba jídla

Obrovský počet lidí má jeden “úžasný” zvyk – celý den něco zachytit a přijít domů – ze srdce k jídlu a těsně před spaním. Takže – těhotné ženě takový rozvrh výživy je přísně kontraindikován! Jedinou přijatelnou možností je částečné napájení. V žádném případě nemůže být tělo přetíženo takovými potravinovými “útoky”. Snažte se často jíst, ale v malých porcích – 8 – 10 krát denně.

Mimochodem, tato výživa také pomůže vyhnout se problémům, jako je zácpa. Jsou také velmi důležité pro těhotnou ženu. Mimochodem, zácpa může také způsobit pálení žáhy. To je způsobeno tím, že zácpa vyvolává stres celého trávicího systému a tím i hromadění obsahu žaludku do jícnu.

pálení žáhy během těhotenství co dělat

Jak se zbavit pálení žáhy?

Mnoho žen se domnívá, že léčba pálení žáhy během těhotenství je zbytečné zaměstnání. Podobně, dokud se nezjistí strouhnutí na světlo, a neměli byste to zkusit. To však není vůbec – z pálení žáhy během těhotenství může pomoci bezpečný, ale velmi účinný prostředek. A existují jak léky, tak lidové léky.

Mimochodem, pokud trpíte pálením žáhy, řekněte to svému lékaři – gynekologovi. Možná to bude považovat za nezbytné a bude vám jmenovat farmakologickou drogu. Nestojí za to, že bychom něco vzali samostatně. Koneckonců, i nejnebezpečnější lék u těhotné ženy může vést k nejvíce nepředvídatelným důsledkům.

Ale můžete se pokoušet léčit pálení žáhy domů bezpečným způsobem. A okamžitě bych chtěl říci, že soda není nejlepší pomocník. Soda může pouze dočasně zmírnit známky malátnosti. Velmi mnoho žen je “zakoupeno” za tuto zjevnou účinnost – opravdu, soda pomáhá po určitou dobu. To by však nemělo být provedeno. Nevěřte mi? Podívejte se sami! K tomu budete potřebovat sodu, vodu, ocot a prázdnou sklenici.

Nalijte do pohárku vody, nalijte lžíci octa a přidejte špetku sody. Vidíte, jak soda (alkalický) reaguje s žaludeční šťávou? (kyselina)? Opravdu chcete, aby se tato chemická reakce uskutečnila ve vašem žaludku? Koneckonců, jinak je zaručena alespoň gastritida. Takže nechte sodu i nadále stát na její polici. A řekneme vám o dalších, mnohem bezpečnějších způsobech, jak vyloučit pálení žáhy.

Prostředky pro pálení žáhy

 • Strouhaná mrkev

Takže máte první příznaky pálení žáhy. Nespěchejte a chyťte pilulky – zatímco pálení žáhy ještě není silné, můžete pomoci obyčejné surové mrkev. Očistěte ji, umyjte a rošt. Do mrkve nepřidávejte cukr, jinak bude účinek přímo opačný. Taková léčba jen situaci zhorší, protože pálení žáhy se stává výraznějším.

Jen trochu nastrouhaná mrkev pomáhá zapomenout na pálení žáhy po dobu nejméně několika hodin. Taková léčba je naprosto bezpečná. Kromě toho – mrkev má nejvíce příznivý účinek na tělo matky a dítěte – protože obsahuje velké množství živin.

 • Honey hřebeny

Také v boji proti pálení žáhy může být velmi efektivní pomoci takový výrobek včelařství, jako voštinové. Tato léčba je však účinná pouze u jediných a ne velmi těžkých záchvatů záhy. Prostě žvýkat plást ve tvaru pravidelné žvýkací gumy. Vosk jemně obaluje sliznici žaludku a jícnu s voskem, odstraní zánětlivý proces.

V případě, že jste dříve měli případy alergické reakce na med, tato léčba vám není vhodná. A všechny ostatní by neměly být zneužívány – dítě může mít později alergii na med. Kvůli spravedlnosti je třeba poznamenat, že tyto informace nebyly oficiálně potvrzeny lékaři, nestojí však za riziko. Koneckonců, léčba by v žádném případě nepoškodila dítě!

 • Alkalická minerální voda

Pokud vás pálení žáhy v prvních týdnech těhotenství bolesti, může pomoci obyčejná alkalická minerální voda. Jakmile pocítíte alespoň jednu známku pálivého záhy, vypijte okamžitě třetinu sklenici alkalické vody. Poté se ujistěte, že si lehnete několik minut – jinak by mohlo dojít k nadýmání a nadýmání. A to jsou zbytečné problémy a nepříjemnosti, které budoucí matka absolutně nepotřebuje, že?

 • Šťávy ze syrových brambor

Z pálení žáhy během těhotenství může pomoci a bramborový džus. Chcete-li to provést, umyjte a vyčistěte jeden velký brambor. Třepejte na jemné struhadle a poté stlačte džus s hadříkem. Pijte lžíci šťávy okamžitě po nástupu pálení žáhy. Zvláště dobrý nástroj pomáhá v pozdním těhotenství – 35 – 40 týdnů. Mimochodem, v žádném případě připravit bramborový džus pro budoucí použití – za pouhých 20 minut úplně ztrácí všechny své léčebné vlastnosti. Navíc – stává se nebezpečným pro tělo jakékoli osoby.

 • Lněné semeno

Neméně než léčivé přípravky je účinná infuze lněných semen. Pro jeho přípravu nalijte pět polévkových lžic lněných semen s jedním sklenicí vroucí vody. Trvejte na zhruba hodinu, pak napněte a napijte v malých džbáních po celý den. Zmizení pálení žáhy po prvních dvou hodinách je velmi dobré znamení. Proto vás nástroj perfektně hodí.

Taková léčba může být prováděna podle kurzů – to umožní budoucí matce zapomenout na pálivost po dobu alespoň několika měsíců. Podstata léčby je extrémně jednoduchá – stejně jako lněná semínka by měla trvat třikrát denně – ráno před snídaní, na oběd a těsně před spaním. Doba trvání léčby je pouze jeden týden.

Zkuste najít svůj recept, protože to, co je účinné pro jednu osobu, nemůže pomoci druhému. A nechte vaše těhotenství nestínit nic! Zvláště teď, pokud jste během těhotenství předstihováni pálení žáhy, co dělat, víte perfektně!

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Jak se zbavit pálení žáhy během těhotenství

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − 92 =