Lupiny na hlavě: příčiny a opravné prostředky

lupy na hlavě

Obsah:

  • Proč se náhle objevily lupy
  • Co potřebujete vědět o luprácích
  • Jak si vybrat šampon proti lupům
  • Lidové recepty
  • Prevence lupů
  • Co nemám dělat s lupinami?

Lupiny jsou šťastným vážným problémem, který se každý obyvatel naší planety setkal alespoň jednou za celý život. Někdo potíže nedodává tolik nepohodlí, takže neměl dávat pozor na to, někdo okamžitě poslal k lékaři nebo raději léčit tradičními metodami, a tam je zvláštní kategorie lidí, kteří bezvýhradně důvěřovat reklama. Začnou nakupovat nejdražší a nejznámější šampony, které by se měly zbavit lupin během několika dní (týdnů, měsíců). Nicméně, bohužel, velmi často zázrak uzdravení nedochází. Je třeba si uvědomit, že nemůžete zahájit vážnou a dlouhodobou léčbu, dokud neuvednete příčinu problému, jinak byste situaci jednoduše zhoršil.

Proč se náhle objevily lupy

U zcela zdravého člověka se kožní buňky na hlavě obnovují po dobu 25-30 dnů, jinak nemají čas zralé a začnou se držet spolu. Výsledkem je mírný peeling, který se každý měsíc zvyšuje. Obvykle dochází k dočasnému zlepšení ihned po umytí hlavy, což je důvodem, proč jsou v naší zemi poptávka i laciné a propagované denní šampony proti lupům. Nějaký čas po objevení vloček může být svědění, ale pokud zároveň zjistíte, zarudnutí, zánět nebo poškození, okamžitě se poraďte s dermatologem, protože tyto příznaky jsou spojeny s více vážných nemocí, které nemohou být self-lék.

Takže první příčinou lupů může být závada v práci mazových žláz. Nezapomeňte, že můžete mít v poslední době něco vážně nemocný, začal špatně jíst (jíst příliš mnoho sladký, zdraví škodlivý, kořeněná a tučná jídla), seděl na dietu, která vedla k vitamínu nedostatek v těle, které používají velké množství sody, spíše než obvyklý čištěná voda atd. Také podobné přestupky se vyskytují v pubertě, kdy dospívající byla rostoucí hormony a senilní, když rakovina je již vyrovnat s úkolem.

Vaše vlasy rychle zhirneyut, pokryté malými nažloutlými a nepříjemnými dotykovými váhy? Takže máte mastnou seborrheu, ke které dochází při nadměrné produkci tukových žláz. Pokud jsou vlasy suché, křehké a kořeny jsou viditelné malé bílé vločky – to je suché seborrhea, což je způsobeno malým množstvím sekrece. Nicméně, nepřecházejte okamžitě do nejbližší lékárny a kupte drahé léky pro léčbu, takže někdy může vyplynout sucho kvůli nedostatku vlhkosti. Díky správnému výběru kosmetiky a použití masky, balzámů a kondicionérů budou všechny příznaky rychle odstraněny.

Druhým důvodem je kvasnicová houba. Mnozí si myslí, že by se mohli nakazit v kadeřnických salonech, kosmetických salonech a dalších podobných zařízeních, kde hřebeny, ručníky atd. objekty by se mohly dotýkat něčí pokožky. To není pravda, protože každý člověk má Pityrosporum Oval, ale u zdravých lidí je v klidovém stavu. Nejmenší porušení v těle, závažný psychologický a fyziologický stres mohou vést k tomu, že kyselost pokožky se dramaticky změní, houba se aktivuje a začne se množit v příznivém prostředí. Výsledkem je, že kožní buňky pokožky pokožky začínají být aktualizovány příliš rychle, člověk má lupiny, které nelze vyléčit konvenčním šamponem.

Na rozdíl od obecné víry, lupy jsou stejně běžné u mužů i žen ve věku od dvaceti do čtyřiceti. Jednoduše zástupci silnějšího sexu se o to moc nelíbí a často se nestávají panicemi, jak to dámy dělají.

Téměř nikdy takové porušení nestane u malých dětí, ale mladí lidé, zejména ti, kteří nevěnují dostatečnou pozornost hygieně, méně štěstí, jako v přechodné době téměř každý druhý to je problém s kůží. Proto je důležité učit vaše dítě, aby se dalo pozorovat a učit ho, aby si umyl hlavu alespoň dvakrát nebo třikrát týdně.

lupiny na léčbu hlavy

Co potřebujete vědět o luprácích

Pokud mají členové vaší rodiny bílé vločky ve vlasech, nemějte paniku, protože lupy nejsou nakažlivé. Ale určitě by vám každý z vás měl mít kartáč na vlasy a ručník, protože mohou být přenášeny další nemoci. Také si vyberte pro svého manžela, děti a sebe sama šampon, protože jeden a ten nemusí vyhovovat všem.

Ale pokud se například vaše dítě stěžuje, že kůže je neustále svědí, zjistíte, že kapsy peeling malé a místní, nebo začít, například, přišel o vlasy, měli byste okamžitě jít do nemocnice, protože to může být dermatitida, lupénka, atd. V takovém případě lékař provede všechny potřebné studie a určí komplex léčby. Totéž platí, pokud jste zkusili lidové nebo kosmetologické metody, které neposkytly požadovaný výsledek.

Jak si vybrat šampon proti lupům

Je třeba si uvědomit, že ne všechny detergenty jsou stejně dobré, takže šampon by měl být zvolen vážně. Za prvé, nesmí obsahovat vůně, aromatické přísady atd. látek. Příjemná vůně je dobrá, ale v tomto případě je hlavním účelem produktu odstranění keratinizovaných částic kůže a potlačení tvorby nových. Za druhé, mělo by být složena zadejte: tar ( „Nyutar“) a ichthamoli na normální buňky začaly být aktualizovány pyrithion zinečnatý, klimbazol ( „Keto Plus“), ketokonazol, atd součásti, které zničí všechny škodlivé mikroby.

Další nuance, které byste měli věnovat pozornost, je typ vašich vlasů. Nezapomeňte, že šampon nemůže být univerzální, bez ohledu na to, jak tvrdě se výrobci snaží prokázat. Z velmi drahého produktu, který nahrazuje sprchový gel, mýdlo a téměř zubní pastu, je lepší odmítnout. Suchost nebo tlustost pokožky by měla stanovit zkušený kadeřník, neboť velmi často lidé zaměňují příznaky a začínají být léčeni poměrně nákladnými prostředky, které nepřinášejí žádné výsledky.

Pokud jste si jisti, že máte mastné lupy, dostanete “Curtiol”, suchý – “Selengal”, “Triazol”. Bylo to podráždění a svědění? Použijte “Friederm s dechtem”, který má také uklidňující účinek. Se zvýšeným odlupováním pokožky se doporučuje používat přípravek Nizoral.

Bez ohledu na to, kterou značku si vyberete, nezapomeňte nejprve přečíst pokyny, protože každá skupina má své vlastní indikace a kontraindikace. Například existují prostředky, které působí i po umytí hlavy, také je zde lékařská série, která by měla být aplikována jako maska ​​na vlasy na několik minut. V průměru bude nutné provést všechna potřebná opatření měsíc a půl, ne méně.

Také existují kosmetické šampony proti lupům, které se nejlépe používají k prevenci. Tito zahrnují “Head Ramena “,” fytolit “atd. výrobky známých značek. Obsahují účinné látky, které zabíjejí bakterie, které postihují houby, a normalizují proces exfoliace pouze v menším objemu. Mohou být vyléčeny v počátečních stádiích, kdy se ve vlasech objeví malé vločky. V zanedbávaných případech je lepší upřednostnit lékárenské produkty, které by měly být kombinovány s konvenčními šampony.

Také nezapomeňte použít masky, balzámy, kondicionéry, aby vaše vlasy vypadaly lesklé a hedvábné. Zvláště pokud často experimentujete s účesem, navštivte bazén nebo jdete na dovolenou na moři. Při správné péči je riziko lupů minimalizováno, zejména pokud užíváte léky dvakrát týdně. Pokud šampon, který dáváte přednost, neříká, že je vhodný pro každodenní praní, nepoužívejte jej příliš často.

Lidové recepty

  • Nettles

Nejpopulárnější metodou léčby a prevence, která nás dostala od prababiček, je pravidelná odvar z kopřiv. Stačí nalijeme lžící dvě stě mililitrů vroucí vody, trváme 24 hodin a přetékáme sítem nebo gázou. Použití výsledné kapaliny může být použito jako leštidlo, které se nemusí vypláchnout.

  • Kalendula

Odvar této byliny se používá v těch případech, kdy vlasy začnou výrazně klesat nebo se objeví tučné lupy. Tinktura se vtírá do pokožky hlavy a ponechá ji půl hodiny, po které se omyje bohatým množstvím teplé vody. Stačí, abyste tuto proceduru dvakrát týdně provedli, aby se vaše hlava dostala do pořádku.

  • Kefír, syrovátka

Stejně jako v předchozím případě je fermentovaný mléčný výrobek hustě aplikován na vlasy, nanesen do kořenů a ponechán po dobu 30 minut. Na konci procedury opláchněte hlavu vodou, do níž bylo přidáno malé množství hořčice (z poměru st.l. na litr vody).

lupy na hlavních lidových lécích

Prevence lupů

Chcete-li se dostat do kategorie lidí, kteří jednou navždy zapomněli na tento problém, musíte dodržovat určitá pravidla a sledovat své vlastní zdraví. Nejprve začněte správně jíst a omezte se na tuky a sacharidy. Jezte více ovoce a zeleniny, abyste nasytili své tělo vitamíny, minerály a prospěšné mikroorganismy. Za druhé, snažte se být tak nervózní, jak je to možné. Pamatujte, že téměř všechny nemoci vznikají především v důsledku nervů a stresů.

Nespouštějte kosmetické přípravky, protože levné šampony obsahují látky škodlivé pro pokožku hlavy, které mohou dokonce vést k rozvoji lupů. Vyberte výrobky podle typu vlasů (mastné, suché, normální). Nechcete si zakoupit jedinečné nástroje 3 v 1, chcete-li dosáhnout pozitivního účinku. Pokuste se koupit šampon, který nezahrnuje povrchově aktivní látky (ve srovnání s minulými roky se stále více přidávají světové společnosti).

Žehličky, fény, kulmy, pěny a laky – to vše a mnohem více může vést nejen ke vzniku lupů na hlavě, ale také k vypadávání vlasů, takže se snažte co nejméně používat. V mnoha kosmetických salonech před zahájením tepelnému ošetření se aplikuje na vlasy, speciální nástroje, které chrání před agresivními horkých kleštěmi nebo natáčky. Proto, pokud chcete udělat různé účesy nebo nemůžete opustit dům, dokud nevyrovnáte všechny vlasy, ujistěte se, že jste na tomto produktu vyměnili.

Co nemám dělat s lupinami?

Neperte vodu příliš teplou vodou, protože je to škodlivé i pro zdravou pokožku. Utřete vlhké vlasy lehkými masážními pohyby a používejte pouze měkký ručník, jinak by takový silný mechanický účinek mohl způsobit podráždění. Nepoužívejte tvrdé kartáče s ostrými špičkami, nečistěte vlhké vlasy, nesužívejte je s vysoušečem vlasů při nejvyšším výkonu a teplotě. Jak by mělo být zabráněno lupům ošetření, díky kterému kůže se zanítí: zbarvení, Perm (chemické a biologické), rovnání vlasů, atd

V žádném případě byste neměli zvolit prostředky na mytí na vlastní nebezpečí. Pokud máte suché lupy a koupili jste šampon pro tučné vlasy, ublížíte ještě víc. Po každém postupu aplikujte balzám, který vám dá vlasy lesk. Nepoužívejte terapeutickou kosmetiku každý den, jinak se vaše kůže zvykne a nemůžete bez šamponu. Nepoužívejte jej víc než dvakrát nebo třikrát týdně.

Nesedejte na tuhou stravou a hladovět, jako beri-beri, podrážděnost, stres a vše ostatní, co bude následovat, bude jen zhorší situaci. Přesto by alkohol, cigarety a rychlé občerstvení měly být opuštěny. Jezte co nejvíce mléčných výrobků (tvaroh, sýr, kefír), banány, jahody, citrusové plody. Dále si vezměte pivovarské kvasnice, které příznivě ovlivňují kůži, nehty, vlasy a celé tělo.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Jak se rychle zbavit lupů doma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 6 =