Kůže na loktech? Zbavte se problému

lokty škrábance

Do loktů loket? To je skutečně velmi nepříjemný jev. Kromě toho, že šupinatý lokty vypadají velmi neestetické, dodat hodně nepříjemné pocity na člověka, jsou často také naznačují, že se vyskytují v těle nebo tímto porušením. To je důvod, proč by člověk v žádném případě neměl ignorovat olupující lokty. Co dělat v tomto případě?

První věcí, která je ještě nezbytná, je vyhledat lékaře od dermatologa. Bude schopen odborně zjistit příčiny problému, předepsat vhodnou léčbu av případě potřeby poslat konzultaci s jiným specialistou. Nejčastější příčinou odlupování kůže je následující:

  • Psoriáza

Psoriáza může vést k porážce celé oblasti kůže, včetně kůže loktů, v důsledku čehož se začnou odlupovat. Pro dermatologa není v tomto případě těžké diagnostikovat onemocnění, protože se projevuje řadou dalších typických symptomů psoriázy. Léčba v tomto případě je poměrně dlouhá a specifická. K velké lítosti, dnes se medicína nemůže zcela vyrovnat s psoriázou. Maximálně, co lze dosáhnout, je snížit projevy choroby na minimum. Léčba této nemoci se zabývá dermatologem.

  • Porucha endokrinního systému

Porucha endokrinního systému ve všech případech vede k destabilizaci hormonálního pozadí. A jako důsledek hormonálních poruch jsou problémy s obličejem pokožky velmi častým jevem, včetně vloupavých loktů. Proto může dermatolog bez toho, aby našel problémy, poslat nemocného na konzultaci s lékařem – endokrinologem. Lékař – endokrinolog vyšetří nemocného, ​​předepíše krevní test na stanovení obsahu některých hormonů. V případě potřeby bude pacientovi přidělen léčba.

  • Nedostatek vitamínů

V tomto případě, je-li lidské tělo postrádá vitamíny E a A, kůže na loktech může začít nejen odlepení, ale i dostatečně pevný, aby crack. Chcete-li vyřešit tento problém v tomto případě byste měli okamžitě začít užívat multivitamin komplexy, které obsahují ve svém složení vitaminů A a D. A lékaři doporučují, aby utrácet peníze na super-drahé vitamíny – je velmi efektivní nejobyčejnější „Aevitem“ a „Undevit“. Kromě toho nezapomínejte, že se můžete dostatečně rychle zbavit nedostatku vitaminů prostě tím, že jednoduše přizpůsobíte stravu. Zahrnujte ve své denní nabídce cibule, petržel, kopr a další zeleninu, zeleninu a máslo.

kůže na lokte je šupinovitá

Správná péče o kolena paží

Někdy se však lokty mohou odloupat a bez jakýchkoli poruch z těla, jednoduše v důsledku nesprávné péče o ně. Ale péče o lokty nevyžaduje spoustu času, nebo obzvláště velké náklady na materiál. Stačí, abyste tento postup věnovali velkou pozornost a už nemusíte skrývat lokty pod dlouhými rukávy.

  • Čištění kůže loktů

Pokud jste sloupnout kůži na loktech, první věc, kterou udělat – je důkladně vyčistit lokty, jejich odstranění z povrchu odumřelých kožních buněk. Z tohoto velmi účinná metoda je: před odchodem do koupelny po dobu asi 10 minut, pečlivě vetřete je buď půl bramboru nebo plátek citronu. A když si vezmete sprchu s tvrdým žínkem, pečlivě si protřepete lokty.

  • Kolena kůže na loktech

Po koupání nebo sprchování, během které byla vyčistěna kůže loktů, je nutné ji změkčit. Po ošetření vodou je kůže nejvíce náchylná k účinkům změkčovadel. A můžete použít nejen speciální zvlhčovače, ale také různé zlepšovače: jakýkoliv rostlinný olej – olivový, hořčičný, slunečnicový nebo živočišný. Vybraný prostředek by měl být aplikován na kůži na loktech silné vrstvy přes bandáž na měkké tkáně pokryté fólií a zajistěte obvaz. Takový kompresní přípravek by měl být ponechán přes noc.

  • Sody

Pokud se pokožka oloupe na lokte, horké sody jsou dobré. Chcete-li to provést, rozpusťte v jednom litru vody pět polévkových lžic se šlehačkou sody. Voda by měla být tak horká, že vaše kůže vydrží. Místo loktů v kontejneru s vodou po dobu asi 30 minut, nalévání vody, jak se ochladí. Poté musíte také použít křovinu.

Změna barvy loktů

Problém může být nejen to, že lokty jsou šupinovité. Někdy kůže na loktech jednoduše změní barvu a získá tmavší odstín. Na jedné straně žádné zvláštní nepohodlí pro osobu nedoručí. Tmavá kůže loktů však často vypadá nedbalá.

Ale není to tak obtížné bělit. Nejprve můžete speciálně pro tento účel použít speciální bělící kosmetiku. A můžete použít improvizované prostředky: potřísněte ranní a večerní pokožku v oblasti loktů nebo citronové šťávy nebo poloviční jablko nebo okurka. Obvykle během několika týdnů vaše lokty získají původní barvu.

Doporučujeme číst: příznaky psoriázy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 + = 72