Bolest během menstruace: jak si sami pomáhat

příčiny bolesti během menstruace

Obsah:

 • Příčiny bolesti s menstruací
 • Jak snížit bolesti během menstruace: obecné tipy
 • Speciální cvičení pro bolesti s menstruací
 • Lidové léky pro bolesti během menstruace
 • Dysmenorea: Co jiného lze udělat, abyste předešli bolesti?
 • Léčba bolesti s menstruací

Před nástupem menstruace a během ní se mnoho dívek setkává s těžkým nepohodlí, které brání plnohodnotnému aktivnímu životu, a nutí přizpůsobit způsob života.

A je-li slabost, nevolnost, únava, nepříjemný pocit v oblasti hrudníku je stále možné, že trpí, bolest v oblasti břicha a dolní části zad jsou často natolik závažné, že trpí nejen nemožné, ale také nemožné. Navíc statistiky ukazují, že každá druhá žena zažívá takové bolestivé pocity. V medicíně se tento symptom bolesti nazývá “dysmenorea”.

Nicméně, pokud víte, jak snížit bolest během menstruace, můžete si pomoct sami a aktivně žít, užívat si života, místo toho, že trpíte nepříjemnými příznaky. Naštěstí existuje řada účinných způsobů boje proti dysmenorei, a můžete si vybrat ten, který vyhovuje vašim preferencím.
Zpět na obsah

Příčiny bolesti s menstruací

Předtím, než budete odpovídat na otázku, co dělat, jestliže trpíte bolestí během menstruace, je důležité pochopit, proč se tyto bolesti objevují. Příroda je stanovena tak, že s měsíční silnou bolestí by neměla být, takže to může často mluvit o nějaké patologii. Nejčastějšími příčinami bolesti v kritických dnech jsou:

 • špatný vývoj a umístění pohlavních orgánů – tento důvod se často vyskytuje u mladých dívek;
 • polypy, děložní fibroidy;
 • hroty – nejen v genitální oblasti, ale také v důsledku kavitárních operací;
 • endometrióza je nejčastější příčinou bolesti u žen po 30 letech;
 • intrauterinní antikoncepce;
 • neschopnost tolerovat bolest – moderní dívky často nedokáží tolerovat nejzávažnější bolest, takže bolest nemusí být tak silná, jak se zdá dívce;
 • psychologický problém: pokud dívka měsíčně popírá jako rys její fyziologie, kritické dny jí mohou být velmi obtížné.

Jak můžete vidět, hodně důvodů, takže by bylo nejlepší, samozřejmě, není sám si naordinovat léčbu a vyhledejte lékařskou pomoc a aby provedla průzkum s cílem odstranit příčinu bolesti, protože pro ně může být velmi vážné onemocnění, které vyžaduje léčbu. No, pokud je bolest naprosto nesnesitelná a není možné jít k lékaři, můžete se pokusit pomoct sami.

cvičení ke snížení bolesti během menstruace
Zpět na obsah

Jak snížit bolesti během menstruace: obecné tipy

Každá žena, která trpí dysmenoreou, sní jenom o jednu věc: lehnout si v teplé posteli a nehýbat se. Ale skutečnost našeho života je taková, že místo toho je většina žen nucena chodit do práce a vést poměrně aktivní životní styl. Proto musíte doslova uniknout nejlepším způsobem – pít léky proti bolesti. Samozřejmě, je to také možnost, ale ne všelék. A neměli by se zneužívat. Kromě toho existuje mnoho alternativních možností, které nejen pomohou zmírnit bolesti, ale obecně budou užitečné pro tělo. Zde jsou některé obecné pokyny pro pomoc sami a snížení bolesti.

 • Jezte dobře

Pokud milujete kávu, čaj, čokoládu, tučné a pikantní, pak několik dní před začátkem menstruace se zdržujte od takového jídla. Kromě toho se vypusťte smažené a těžké potraviny z mléčných výrobků. Naopak, opírajte se o zeleninu, ovoce a džusy: potraviny by měly být tělem snadno absorbovány. Vynikající játra a pohanka, protože tyto produkty obsahují hodně železa, které se v kritických dnech ztrácejí krví. Doplňte své rezervy předem. Zajímavý fakt: na východě se věří, že v kritických dnech lepšího nápoje než ananasový džus nebyl nalezen. Velmi účinné léky, které snižují bolest, jsou bylinné čaje (například máta, heřmánek) s medem.

 • Buďte aktivní

Je pochopitelné, proč se ženy v těchto dnech snaží být pasivní, leží více nebo jen odpočívají. Dokonce i ti, kteří vedou aktivní životní styl a pravidelně se zabývají sporty, během měsíců školení přerušení. Ale statistiky ukazují, že menstruace atletů je mnohem jednodušší. Takže pokud se podílíte na sportu, nezastavujte trénink. Nebo alespoň udělejte gymnastiku doma. Pokud nechodíte do sportu, můžete se projít kolem parku. Můžete jezdit na kole nebo bruslit. Mnoho lidí si myslí, že fyzická aktivita v těchto dnech může vyvolat krvácení, ale to není zcela pravda: nebudete dělat mnoho hodin maratonů, ne? Přiměřené cvičení vám pomůže zapomenout na spasmy v dolní části břicha, které způsobují bolest.

infuze heřmánku pro snížení bolesti během menstruace
Zpět na obsah

Speciální cvičení pro bolesti s menstruací

Existují velmi dobré a jednoduché cvičení, které pomáhají výrazně snížit bolest během menstruace. můžete je provádět tolikrát, kolikrát se vám líbí každý den.

 1. Výchozí pozice: ležet na zadní straně. Nohy by měly být umístěny na zdi v ohnuté poloze. Poté budete muset opřít nohy a zůstat několik minut v této pozici. Cvičení opakujte několikrát.
 2. Výchozí pozice: leží na žaludku. Musíte stát na ruce a ohýbat si krk a záda. Opakujte to třikrát až čtyřikrát.
 3. Výchozí pozice: stojící na loktech a kolenech. Musíte zavěsit hlavu a několik minut volně, uvolnit ji. A cvičení zopakujte znovu. Současně sledujte dech: měl by být klidný.
 4. Výchozí pozice: ležet na zadní straně. Ohnout kolena a položit nohy na podlahu. Jemně zdvihněte a snižte boky. Proveďte třikrát zvedání a ujistěte se, že břišní svaly jsou uvolněné.

Zpět na obsah

Lidové léky pro bolesti během menstruace

Existuje mnoho účinných dysmenorea lidových léků. Patří mezi ně řada horkých odvarů a infuzí, které by měly být opilé v malých džbáních. Takové odvar je velmi snadné se připravit doma, většina z nich má příjemnou chuť a výrazně zmírňuje symptom bolesti. Můžete si koupit byliny pro odvarky v každé lékárně. Zde jsou některé recepty:

 • 1 lžička. oregano, nalijte 1 polévkovou lžíci. vroucí voda, trvá 20 minut, vysušte;
 • 2 lžičky. Listová malina nalijte 1 polévkovou lžíci. vroucí vodu, trvá 15 minut, vypusťte. Pijte celý den;
 • Mátové listy, heřmánek a kořen valerianu se smíchají v poměru 2: 2: 1, aby se získala 1 polévková lžíce. l. směs. Nalijte sbírku 1 polévkové lžíce. vroucí vodu, trvejte 30 minut, vypusťte. Vezměte 3krát denně 2 lžíce. l;
 • heřmánek a pomeranč citrónu v poměru 1: 1, aby se vyrobila 1 polévková lžíce. l., nalijte sbírku 1 polévkové lžíce. vroucí vodu, trvejte 30 minut, vypusťte. Pijete odvar před jídlem po celý den. Dokonale pomáhá snížit bolesti zad v kritických dnech, můžete začít pít několik dní před nástupem menstruace;
 • 4 lžíce. kůra z viburnum nalít 1 polévková lžíce. voda, vařte 30 minut, vypusťte. Pijte 3x denně 1 polévku lžíce. l. před jídlem.

Zpět na obsah

Dysmenorea: Co jiného lze udělat, abyste předešli bolesti?

Existuje několik dalších technik, které mohou pomoci v situaci, kdy bolesti jsou během menstruace bolestivé. Někteří z nich jsou doporučeni gynekologi, někteří zástupci alternativní medicíny. Výhodou je, že jsou naprosto neškodné a zároveň účinné:

 • vést zdravý životní styl: vzdát alkoholu a cigaret, dodržovat režim a dostat spát;
 • masíruje bolestné břicho: masíruje je s kruhovými hladkými pohyby;
 • nedávejte se stresu; pokud to nevyjde, můžete vypít sedativa (valerián nebo podobně);
 • pijete nejméně 10 sklenic tekutiny denně – toto mimochodem dokonale pomůže, pokud trpíte bolestem na hrudi během a po menstruaci;
 • použít těsnění, nikoli tampony;
 • nemají sex; ačkoli někteří gynekologové doporučují masturbace pro odstranění křečí – pro mnoho je to skvělý způsob, jak zmírnit napětí a bolest;
 • položte láhev teplé vody do žaludku; pokud “zkroutí” nohy, můžete je položit;
 • akupresura: najít bod mezi vnitřkem kolena a kotníku a stisknout jej po dobu 2 minut. Začněte s levou nohou a masírujte správnou;
 • provádět masáž dolní části zad v kruhových pohybech, pokud je bolest v zádech v kritických dnech bolestivá.

Zpět na obsah

Léčba bolesti s menstruací

Ve skutečnosti, tablety – to je extrémní opatření, protože existuje mnoho způsobů, jak si sami pomoci bez nich. Proto se snažte dosáhnout bez léků – naše tělo je již vystaveno různým škodlivým faktorům: ekologii, špatným návykům, stresu apod.

Samozřejmě existují situace, kdy nemáte možnost dělat cvičení. Léčba může být ospravedlněna. Ale pouze v případě, že spustíte řadu pravidel.

 • Nepoužívejte silné léky, které jsou určeny k jiným účelům, jako jsou ketony, které ženy často pijí během menstruace. Toto je lék, který je předepisován lidem po operaci. Myslete na to, že vaše bolest je jistě mnohem méně než to, co lidé po operaci prožívají. Nedoporučujeme užívat aspirin. Obvykle je bolestivost během menstruace výborně odstraněna lehčími léky ze skupiny antispasmodik. Je vynikajícím prostředkem no-spa, která odstraňuje i nejsilnější křeče (a vy si uvědomit, že bolest děložní křeče je dána během menstruace), analgin, spazgan atd.
 • Nepijte více pilulek, než potřebujete. Začněte s jednou tabletou. Pokud po nějaké době, úleva nepřijde, pít ještě jednu. Nezapomeňte však: nepřekračujte přípustnou denní dávku. Například no-shpov může vypít ne více než 6 tablet denně.
 • Chcete-li vzít pilulku s napilkou, je úplně špatně! K tomu, aby pilulka působila rychle, je třeba ji umyt sklenicí vody: tak se rychleji rozpustí a uklidní vaše utrpení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 − = 71