7 vážných příčin neustálé únavy

ystalaya

Všichni odepisujeme stálou nevysvětlitelnou únavu za stresující a příliš aktivní způsob života, plný stresu. A ve většině případů je to opravdu tak. Ale pokud změníte způsob života, změníte dietu a věnujete více pozornosti spánku, únavu stále zůstává stále nepríjemný společník života, což znamená, že vše je mnohem složitější, než se zdá na první pohled. A tento problém spočívá v samotném těle a poukazuje na vážné onemocnění.

1. Anémie

Nedostatek červených krvinek nesoucích kyslík z plic do tkání a buněk je nejčastější příčinou stálé únavy. Anémie je způsobena nedostatkem železa (normy – healthy-lady.ru/gemoglobin-u-jenshin) a vitamínů a je doprovázen, zpravidla nedostatek energie, slabost a dušnost, nespavost a bušení srdce, bolest na hrudi a bolesti hlavy. Anémie často postihuje lidi, kteří měli v nedávné době ztráty krve, vnitřním krvácením nebo trpí některými chronickými onemocněními (revmatoidní artritida, rakovina, renální insuficience). Ženy ve fertilním věku jsou nejvíce ohroženy anemií nedostatku železa, trpí častější únavou častěji než jiné. Důvodem je především ztráta krve během menstruace a zvýšená potřeba železa během těhotenství a laktace.

2. Onemocnění štítné žlázy

Když je hormonální pozadí rozbité, dokonce i běžná jednoduchá každodenní práce může vypadat jako těžká práce. A ještě víc, jestliže existují nějaké jiné vážné onemocnění štítné žlázy. Hormony (Jednací odkazu – healthy-lady.ru/svobodnyy-t4), produkované štítnou žlázou, řídit metabolismus. Jejich nedostatek (hypotyreóza), stejně jako nadměrné množství (hypertyreóza) vést k selhání orgánů a systémů, narušuje metabolismus celého organismu. To vše má vliv na celkový stav a vyjádřil silnou „bezdůvodné“ únavu (zejména v bocích), nevysvětlený úbytek nebo přírůstek hmotnosti, konstantní pocit zvýšenou nebo naopak, nízká tělesná teplota (při normálních parametrů), zvýšení srdeční frekvence, porucha v menstruačním cyklu, zvýšená žízeň, zácpa. Pokud jste náchylnější k hypertyreóze na něžné pohlaví ve věku 20 až 30 let se hypotyreózy je často diagnostikován u žen nad 50 let.

3. Diabetes

Neschopnost těla využít glukózu (normy glukózy – healthy-lady.ru/sahar-v-krovi) řádně vede k akumulaci v krvi, což má vliv na celkový zdravotní stav a vede k neustálé únavy – první a hlavní znak diabetes mellitus. Bohužel diabetes typu 2 byl nazýván pokrokovým zákeřným onemocněním moderního světa. O jeho přítomnosti v těle, mnoho lidí ani hádat, připisovat jeho příznaky k úplně jiným chorobám nebo jednoduše ne přikládání jim velký význam. Proto konstantní únava, rozmazané vidění, podrážděnost, hlad a hubnutí vysvětlit rušnou pracovní harmonogram a neustálém stresu, zatímco ve „hře“ Netrvalo nadměrnou žízeň, časté močení, a kvasinkovou infekci.

ystalaya-2

4. Deprese

Duše člověka je také vystavena onemocnění, která jsou někdy přenesených s větší hmotností než jakýchkoli fyziologických onemocnění, a může trvat měsíce nebo dokonce roky. Jedním z nich je deprese. Nechutenství, hubnutí, deprese, apatická stát, pesimistická nálada, nezájem o životě a vnímání něj prizmatem tmavě šedé – samozřejmě, to vše snižuje životní energii, což má za následek změny ve spánku a jídla, negativně ovlivňující vnitřní procesů těla. Spolu s neustálou únavou existují problémy s pamětí a koncentrací pozornosti, špatnou orientací v čase a prostoru. Deprese, na typu trychtýře, pomalu, ale jistě čerpá člověk hlouběji a hlouběji, takže mu šanci na záchranu vlastními silami. A neustálou únavou se tak nestane příznakem onemocnění, nýbrž obvyklým způsobem života.

5. Rheumatoidní artritida

Toto autoimunitní onemocnění není vždy snadné diagnostikovat v časných fázích jeho vývoje. Složitost onemocnění spočívá v tom, že imunitní systém působí proti sobě a ovlivňuje zdravé buňky pojivové tkáně. První v seznamu “obětí” jsou malé klouby a s dalším vývojem onemocnění dochází k nenapravitelnému poškození kostního a chrupavkového tkáně. Na pozadí těžké únavy člověk má ztrátu chuti k jídlu, bolesti kloubů, otoky rukou a nohou. Navíc ztráta síly je zhoršena souvisejícími onemocněními, často doprovázenými revmatoidní artritidou – anémií a onemocněním štítné žlázy.

6. Apnoe ve snu

Nejenže je nasycený režim dne velmi únavný a vezme všechny síly, může se z důvodu normálního spánku na první pohled objevit i nadměrná únava. Zvláště pokud je tento spánek doprovázen častými zastávkami dýchání (více než 10 sekund). Taková nemoc byla nazývána apnoe. Být poruchou, která narušuje strukturu spánku, způsobuje ospalost během dne, zpomaluje myšlenkové procesy, zhoršuje paměť a pozornost, apnoe vede ke snížení pracovní kapacity a stálé únavě. Kromě toho se seznam onemocnění kardiovaskulárního systému brzy doplní do tohoto seznamu.

7. Syndrom chronické únavy

Nejnebezpečnější příčinou neustálé únavy lze nazvat syndrom chronické únavy. Co se týče příčin tohoto syndromu, vědci pokračují v tvrzení až dodnes, aniž by dospěli k obecnému konsensu. Nadměrná ztráta síly, která neprochází ani po dlouhém odpočinku, spolu s bolestem hlavy, bolesti svalů a kloubů, bolestivé lymfatické uzliny jsou způsobeny vývojem neurózy autonomního nervového systému. Jeho první příznaky jsou často zmateny příznaky roztroušené sklerózy a lupus. Kromě toho je ČSA považována za soužení lidí ve velkých městech, kteří mají nevhodně vyvážené emocionální a intelektuální zátěž a fyzickou aktivitu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2