Recepty přípravků a křenové nádobí

křen

Obsah:

  • Koření a přípravky z “masné trávy”
  • Křen, řepa a ocet
  • Sibiřský křen a vycpaná vejce
  • Plněné rajčata
  • Křehké občerstvení
  • Předkrm řepy, křenu a jogurtu
  • Tipy pro vaření

Křen byl známý ve starověkém Řecku. Poznali ho v Evropě (francouzštině a angličtině ho zvlášť chovali, dobro, že je zcela nenáročný) a ve starověkém Rusku. Byl přidán jako afrodiziakum v různých pokrmech, používaných jako lék, navíc na základě křenových koření. Možná, proto se v moderní kuchyni můžete setkat s takovými různými receptami z této vytrvalé rostliny.

To se hodí s různými pokrmy. Domácí nakládaná zelenina, koření, masa polotovarů na zimu, které zahrnují křenovou dobře hodí pro horké a studené maso, ryby, polévky chladu (hash a botvinya) a zeleninových salátů.

Je třeba poznamenat, že křen je nezpracovaný výrobek, protože se používají jak kořeny, tak listy.

Ty se používají hlavně při konzervování rajčat, okurky, squashu.

Věnujeme pozornost sbírce křenových receptů, které se snadno dělají doma. Recepty jsou jednoduché, dokonce i nováčiková paní se s nimi vyrovná. Nejslavnější z nich – hrenovina z rajčat, křenu a česneku. Další název je “světlo”. To je skvělý prostředek pro boj s nachlazeními, dobře udržovaný v zimě na chladném místě. Navíc, hrenovina může pomoci se začátkem nachlazení nebo zmírnit stav s chřipkou.

křen s pepřem
Zpět na obsah

Koření a přípravky z “masné trávy”

Khrenovina. Na 1 kg rajčete bude potřebovat 100 gramů kořenového křenu, tolik česneku, trochu papriky (pro barvu), pár lžiček soli a půl tolika cukrů. Rajčata by měla být odloupána, posouvána v mlecím stroji nebo mixéru. Stejně jako u česneku a křenu. Mějte na paměti, že při krájení křenu přichází silná vůně, která otřese oči, takže je lepší vařit křen v kombajnu.

Všechny ingredience jsou smíchány a rozloženy přes sterilizované nádoby. Je lepší odebrat malé množství plechovek, protože je rychle erodováno. Je třeba, aby vybrala mladé kořeny. Používá se také jako omáčka nebo přísada do masa.

Koření je doma. Z kořenového pepře (jiná jména) na zimu můžete připravit koření, dokonale kombinované s chladem a jinými masovými pokrmy. Potřebujete: kořen křenu – 500 gramů, sůl – 20-30 gramů, cukr – třikrát více než sůl, citrónová šťáva.

Čerstvé kořeny pro mytí a procházení brusky na maso. Pro tento recept, strouhaný křen nebude dělat, protože kořením by měla být houževnatá konzistence. Třídenou hmotu smíchanou se solí a cukrem, přidejte pár lžiček citrónové šťávy, nalijte do horké vroucí vody. Vše se mísí a rozloží na malé sterilizované sklenice. Tento domácí recept je univerzální ve své aplikaci a nedovolí vám koupit ochucení.

strouhaný křen s octem
Zpět na obsah

Křen, řepa a ocet

Z “masové trávy” můžete vařit spoustu domácích koření: s řepou, mrkví, hořčicí, zázvorem.

Jejich základ: 1 kg křenu (páteř), 2-3 lžíce cukru, 0,5 litru vody a 40 g octové esence. Základem může přidat 2 lžíce řepy a mrkvové šťávy, jako hodně hořčice nebo strouhaným zázvorem, špetkou hřebíčku nebo skořice (poslední ingredience pro amatéra).

Tato příchuť může a marinovat. V zimě skořápka z něho pomůže připravit obvazy na saláty nebo přidat do jídla strouhaný křen. První je, že jeho kořeny musí být namočeny přes noc ve vodě. Pokud jsou čerstvé, není to nutné.

Potom kořeněme v mixéru a nalijeme marinádu. Je vyroben ze dvou sklenic vody, 9% octa a 2 polévkové lžíce cukru. Pokud se vám líbí velmi pikantní, nepřidávejte cukr. Potřebujete vařit marinádu a nalít je na ně. Poté se vloží do sklenic a pasterizuje asi půl hodiny.

Jakékoliv podobné koření nebo přípravek je třeba skladovat v chladných podmínkách, například v chladničce.
Zpět na obsah

Sibiřský křen a vycpaná vejce

Sibiři, jak víte, se vyznačují silným zdravím. A pomáhá jim v této koření na zimu z křenu a chilli papriček, vyrobených doma.

Pro misku, jako je sibiřský křen, potřebujete 1 kg rajčete, 0,5 kg křenu, 1-2 pálivé papriky, 1 česnek.

Všechny produkty mytí, kořen a česnek čisté. Mimochodem, pokud odstraníte semena z pepře, nebude to příliš horké. Smíchejte rajčaty, česnekem a křenem masovou mlýnkou. Můžete všechno brousit v kombinaci. Na konci vaření přidejte sůl a cukr. Pak by měla být směs umístěna do sklenic. Tato skladba je uložena v chladničce nebo sklepních podmínkách.

Vejce jsou výživná jídla. V žloutku a bílkovině najdete téměř všechny stopové prvky, které člověk potřebuje. A když doplníte vajíčka s křenem, získáte nenáročné, ale velmi chutné občerstvení, které byste se neměli stydět, aby jste si dokonce oslavili domácí slavnostní stůl.

Vařte 7 vajec, rozemlejte do mixéru 2 lžičky vlašských ořechů, žloutků, 1 lžičku hořčice, soli, pepře, majonézy. Kořen musí být strouhán. Poté přidejte ke zbytku žloutek strouhané kořeny. Vyzkoušejte plnění v této fázi. Křen je základem křenu. Pokud to nestačí, zvažte, že vajíčka selhaly. Znovu zamíchat a smíchat žloutky se směsí. Ozdoby mohou sloužit jako větvičky petrželky nebo kopru.

křen s rajčaty
Zpět na obsah

Plněné rajčata

Původní a neobvyklý recept na sklizeň na zimu.

K vaření je potřeba:

  • zelené rajčata,
  • kořeny křenu,
  • česnekem a petrželkou.

Nejdříve uděláme marinádu: pro 1 litr vody potřebujete 125 g cukru, 40 g soli a tři čtvrtiny sklenice slabého octového roztoku (6-7%). Nalijte marinádu do hrnce a počkejte, dokud se vaří.

Mezitím připravujeme následující. Každé rajčata je rozřezána na 4 části, ale není úplně proříznuta. Křen a česnek procházejí skrz kombajn nebo mletí v mísiči, ale nikoliv na kaše, ale na kusy. V rajčatech položíme lžíci česneku a křenu.

Hustě položte ovoce na břeh a střídavě s petrželkou nalijte horkou marinádu. Nestanejte se panic, pokud se některé rajčata otočí vzhůru nohama! Obálky přetočíme a obrobek je připraven. Skladování těchto rajčat je přípustné za pokojových podmínek.
Zpět na obsah

Křehké občerstvení

Samotné jméno tohoto pokrmu říká, že je ideální jako občerstvení pro teplé nápoje, zejména pro vodku. Ale nebudeme se zabývat propagandou alkoholu. Stačí si však uvědomit, že to ušetří jako rychlé občerstvení, pokud neočekávaní hosté přijdou a další pokrmy jednou uvaří, nebo polotovary na zimu.

Pro to trvá asi 1 kg velmi zralých rajčat, ne méně než 200 g kořeny křen stejně nebo o něco více česnek, polstakana Sakharkov, polévková lžíce soli (může být menší), na čtvrtky šálku rostlinného oleje, 5 g octa (vhodné hroznů nebo jablko) .

Potřebné množství rajčat se zapálí vroucí vodou, rozřízneme je křížíme a vyjmeme kůži. Koreňka pepře se čistí, nakrájí se na malé kousky a nakrájí se na mletou masu nebo mixér.

Totéž co dělat s rajčaty a česnekem. Smíchejte všechny přísady. Přidejte sůl, cukr, olej a ocot. Stejně jako u předchozích polotovarů doporučujeme nechat ochucení v malých skleněných obalech. Udržujte je v chladnějších podmínkách nebo v chladničce na spodním roštu.

Zpět na obsah

Předkrm řepy, křenu a jogurtu

A tady je další recept na mravenčí pokrm, který obsahuje tento koření.

Občerstvení vaření bude nějakou dobu trvat, ale výsledek bude ohromující.

Nejprve je třeba pečeme nebo vaříme 2-3 středně velké řepy. Jemně nakrájíme zelenou mladou cibuli a vaříme brambory v uniformě.

Se připraví následující produkty: 200 g sledě (filet), o něco více než polovina šálku červeného vína, lavrushku (1-2 listů), 1-2 příbory lžíce křenu, sůl, červená žárovka 1, přírodní jogurt, 1 česnek zubu.

V malém kastrolu vaříme víno, 2-3 hrách sladké vonící pepř, bobkový list a sůl. Nechte kapalinu vychladnout. Pak nakrájejte cibuli, jemně nakrájenou řepu a česnek. Uzavřete víko a nechte ho přes noc studené.

Ráno se přebytečná tekutina vyprázdní a dá se do kořenového koření. Seznámte se s jogurtem. Toto jídlo je dokonale kombinováno s vařenými brambory, slaným sleděm a červenou cibulí. Můžete si uvažovat o dalších možnostech podání.
Zpět na obsah

Tipy pro vaření

Dlouho se věřilo, že křen by měl být “zlý” a “silný”. Hořčičné oleje v křenu se rychle odpařují. Z tohoto důvodu by se pokrmy s křenem měly konzumovat do 1-2 dnů, jinak by přípravek ztratil svou ostrost.

Pokud je kořen chřestu suchý, může být namočený ve vodě, ale už nebude mít hořkost a sílu. Aby se zabránilo vysychání, může být křen zmrzlý. Pak neztratí užitečné vlastnosti a chuťové vlastnosti a jeho příprava se nebude lišit od čerstvých.

Strouhaný kořen by měl být uložen v uzavřených místech a podávat je v malých částech, aby nedošlo k vyčerpání páry.

Mastné pokrmy nebudou sladké, pokud jsou podávány s ostrým křenem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 1