Recept na kimchi

kimchi s čínským zelím

Obsah:

  • Kimchi s Pekinskou kapustou, základní recept
  • Kimchi s pekingským zelím s komplexnějšími těstovinami

Kimchi je korejské národní občerstvení.

Recepty na správnou přípravu tohoto pokrmu nejsou známy nikomu. V Koreji je kimchi připraven pouze z pekingské zelí. V Rusku se však již dlouho přizpůsobuje evropskému vkusu. Nyní můžete vyzkoušet pokrm nejen z pekingského zelí, ale také z brambor, lilek. Samozřejmě každý recept je dobrý svým způsobem, ale korejská kuchyně zpravidla dodržuje původní verzi.
Zpět na obsah

Kimchi s Pekinskou kapustou, základní recept

Všechny přísady jsou připraveny k vkusu. Hlavní složkou je Peking zelí, v Koreji se nazývá “hromada”. Takže se zelí nakrájí na polovinu a zapadá do nějaké hluboké nádoby, například do velké nádoby. Poté se silně vylije se slanou vodou (solanka). Slanina by měla být přijata tolik, že zelí bylo zcela pokryté. Nejlépe položte tisk. V této podobě by pokrm měl trvat 2 dny. Po chvíli jsou listy důkladně omyty a slaná voda je vypuštěna. Nyní je “pachatel” připraven k dalšímu použití.

Jakýkoli recept na kimchi nutně zahrnuje přípravu hořící pasty, která bude osolená se slaným zelím. Před jeho přípravou je žádoucí dát na rukavice rukavice, které by neměly spálit. Takže v mleté ​​maso mletý česnek a hořký pepř, a poslední by měl být téměř dvakrát tolik. Po přidání směsi trochu soli a dobře promícháme. Pak je každý list zelí lehce rozmazaný s vařenými těstovinami.

Kimchi je téměř připraven, ale zbývá pouze dát zelí do těsně uzavřeného kontejneru (například nádobu) a nechat ho stát pár týdnů na chladném místě. Tento recept vám umožní odolat “hromadě” a při pokojové teplotě. V tomto případě je však třeba vzít v úvahu, že oxidační proces bude mnohem rychlejší. Takže pokud je potřebné rychlé občerstvení, proces může být urychlen.

základní recept na kimchi
Zpět na obsah

Kimchi s pekingským zelím s komplexnějšími těstovinami

Tento recept je trochu jako první, ale má své vlastní zvláštnosti. Nejprve se vyznačuje jasnou dávkou složek v procentech. Změnou předepsané rychlosti produktů můžete získat zcela nový recept, vůbec ne jako kimchi. Další rozdíl v originálnější a složitější těstoviny.

Složení:

  • Pekingové zelí – 85,6%
  • Červená paprika – 2,9%
  • Čínská ředkvička – 2,8%
  • Sůl 2,5%
  • Pasta krevet – 1,8%
  • Zelená cibule – 1,5%
  • Cukr – 0,8%
  • Zázvor – 0,7%

Příprava:

Toto jídlo je těžší připravit, ale chuť získaného kimchi je originálnější. Přijatá vidlice čínské zelí a hrubě řez, na kusy o 2-3 cm. Potom se udržuje ve fyziologickém roztoku v rozmezí od 2 do 7 hodin. Když je “hromada” dostatečně slaná, je extrahována ze slané vody a promyta studenou vodou. Nyní přejděte k hlavní věci, která odlišují tento recept od ostatních – připravovat koření.

Jejich složení se může mírně lišit, avšak hlavní ingredience by měly být vždy přítomny. Patří mezi ně: Chinese ředkvičky (může být nahrazena jakoukoli jinou) nasekané česneku paprika nasekané zelené cibule, mleté ​​čerstvý zázvor, sůl, cukr a nejdůležitější složkou, který ji odlišuje od obvyklé misky zelí – krevet pasty. Kreveta, přes jméno, není jediná složka v těstovinách. Skládá se z různých fermentovaných mořských živočichů. Všechny koření jsou smíchány s “hromadou” a stávají se asi 2 dny při teplotě těsně pod pokojovou teplotou. Lahodný svačinek je připraven!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 3