Pravidla pro výrobu lahodných polévek

ušní recept

Obsah:

  • Tipy na výrobu lahodných polévek
  • Extrakt pro vývar
  • Vlastnosti rybářských uší

Polévka je tradiční pokrm ruské kuchyně.

Od 18. století. tento název se týká výhradně tekutých teplých ryb, připravených podle určité technologie. Klasické ucho je jasný, koncentrovaný vývar s přídavkem cibule, koření a bylin. Brambory a mrkev jsou také možné. Pravé ucho má bohatou chuť a vůni a mimo to je mimořádně užitečné a výživné. Jeho příprava netrvá dlouho, ale vyžaduje dodržování určitých pravidel a znalostí některých jemností. Jak správně uvařit ucho?

Především je třeba si uvědomit, že existuje rozdíl mezi rybí polévkou a polévkou. U rybové polévky se odebírají pouze čerstvé nebo živé ryby. Používáte-li konzervované ryby, zmrazené nebo sušené, dostanete rybí polévku. Navíc, jak bylo uvedeno výše, do ucha se přidávají pouze kořeny (cibule, petržel), někdy mrkev a brambory, mnoho koření a koření. Nikdy nepřidávejte obiloviny. Rybí polévka se vaří jako obvykle: veškerá jemně nakrájená zelenina, smažená cibule, krupice se používají. Jedná se o hlavní rozdíly mezi polévkou a polévkou.

U klasické rybí polévky nejsou vhodné všechny druhy ryb, jsou vhodné pouze ty, jejichž maso má jemnou, sladkou chuť a má lepivost. Nejlepšími ryby pro polévku jsou sazan, bělokřídlec, bruška a biskup. Dobrý kuchař se získá při použití asp, kapra a ruddy. Samozřejmě je možné vařit rybí polévku z jiných druhů ryb, ale chuť se bude lišit od tradičních. Vůbec není vhodná pro ušnice vobla, makrela, sleď, gudgeon, gobies, bream a bream. Ale udělají dobrou rybí polévku.

Vařečka může být jak z jednoho druhu ryb, tak z několika odrůd. Existují druhy, které nemohou být použity samy v uchu (řezník, burbot, sumec). Předběžně doporučujeme vařit malá ryba – bič a biskvit, dávat viskozitu vývaru, odstranit je, vypustit vývar a položit kusy hlavního druhu ryb. Stejné pravidlo platí i pro ucho, které je uvařeno z jednoho cenného druhu ryb, například sterlet, štikozubce, jesetera. Výjimkou je ucho z červené ryby, ve které není nutné přidávat další druhy. Měli byste vědět, že malé ryby mohou být vařené bez jejich čištění z váhy, ale je třeba se střežit a kousky by měly odstranit žáby tak, aby vývar neměl hořkou chuť.

Chutnou a bohatou rybskou polévku lze získat z čerstvých mořských ryb: halibut, mořský vlk, treska, icefish a makrouras.

recepty
Zpět na obsah

Tipy na výrobu lahodných polévek

  • Než začnete vařit polévku, musíte vybrat ty správné nádobí. Za tím účelem jsou vhodné smaltované hrnce nebo hliněné hrnce. V nádobách vyrobených z hliníku nebo litiny se produkty oxidují a bujón získává nepříjemný zápach a chuť.
  • Ryby nesmí být položeny ve vodě, ale ve vařícím slaném zeleninovém vývaru. Abyste to udělali, potřebujete vodu (2,5-3 litrů na 1 kg ryb) a cibuli (1 hlava na 1 kg ryb), která se pak vyřadí. Používáte-li živé ryby, pak není zapotřebí jiná zelenina. V ostatních případech se přidávají nakrájené brambory a celá mrkev, které se pak vyjmou z vývaru.
  • Pro polévku se používá široký sortiment koření a koření. Musí být přítomný černohnědý hrášek, bobkový list, kopr, petržel (kořen a zelenina). Doporučujeme přidávat pór a paparnici, zázvor, muškátový oříšek a šafrán se používají pro určité typy uší. Pravděpodobně je tlustší ryba, tím více je nutné umístit koření. Musíme si však pamatovat, že nadbytek koření může zničit chuť ryb a pokořit pokrm. Zelení by měly být umístěny na samém konci vaření nebo přímo na desce před podáváním polévky.
  • Hlavní podmínkou pro získání správné a chutné polévky je dodržení doby vaření. Pro sladkovodní ryby je to 10-20 minut a pro mořské druhy – ne více než 15 minut. Doba trvání vaření je určena jak druhem ryb, tak jeho velikostí nebo velikostí sekaných kusů. Přetřené ryby se ukáží být těžké, navíc se chuť a vůně vývaru zhorší. Je velmi důležité, aby ucho bylo vařené v misce bez víka a při mírném ohni. Nemůžete dovolit vaření vývaru.
  • Často v zeleninovém vývaru jsou nejprve vařené malé ryby, stejně jako kosti a hlavy. Pak jsou vyhozeny a v napjatém vývaru jsou připravovány kusy ryb, které se již přímo používají v jídle spolu s uchem.
  • Připravené ucho by mělo být odstraněno z ohně a mělo by zůstat pod víkem po dobu nejméně 10 minut. Můžete jej podávat s černým chlebem, kulebyaka, koláčkami nebo koláčkami.

Správně připravené ucho by mělo být voňavé a průhledné, nemělo by mít výrazný zápach a ryby by měly zůstat šťavnaté a chutné. Tato pravidla jsou základem pro přípravu jakékoliv polévky. Recepty mohou nabídnout řadu dalších přísad, například použití citronu, rajčat, papriky bulharské atd. Vše závisí na individuálních preferencích chuti.

Jesť recepty oakhi
Zpět na obsah

Extrakt pro vývar

Pokud by se z nějakého důvodu během přípravy nedalo získat jasný vývar, lze jej vyjasnit. Není vůbec těžké. Vyžaduje kaviár, který odešel po vykolení ryb. Množství je stanoveno z výpočtu 2 polévkové lžíce. lžíce na 1 litr vývaru. Kaviár se trituruje s malým množstvím studené vody, dokud se neobdrží kaše. Poté je strouhaný kaviár zředěn sklenicí studené vody a sklenicí horkého vývaru, smíchán a přidán do pánve s vývarem. Po vyvaření vývaru musíte snížit teplotu a vařit na nízké teplotě po dobu 10-15 minut. Poté nechte vývar, počkejte dalších 10 minut, aby se vysavač usadil na dno a jemně zatlačte.

Zpět na obsah

Vlastnosti rybářských uší

Rybářskou polévku lze připsat jedinečnému pokrmu. Nemá žádné vzorce ani pravidla vaření. Ucho je uvařeno ze všech druhů živých ryb, které se nacházejí v úlovku, a vždycky je bohaté, protože ve vztahu k kapalině se používá mnoho ryb. Kromě toho existuje rybářská tradice, která nalévá malé množství vodky do ucha, což pomáhá odrazit zápach bláta u některých druhů ryb a zlepšit chuť pokrmu. Vařené na ohni ucha má jedinečnou vůni opar. Vařit takový vývar na sporáku je nemožné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 7 =