Jak vařit jablečný jablečný ocet doma

jablečný jablečný ocetový recept

Obsah:

 • Jablečný ocet
 • Jablečný jablečný ocet podle receptury Dr. Jarvis
 • Užitečné tipy

Apple sezóna v plném proudu! Takže pojďme bez omezení čerstvé jablka, vařit džemy a džemy, pečeme jablečné koláče, stlačte přírodní šťávu. Nezapomeňte však, že tentokrát je nejlepší pro výrobu jablečného octa. Ale jak vařit jablečný jablečný ocet doma? Věřte, je to možné!

Vzhledem k tomu, že přírodní jablečný jablečný ocet je méně pravděpodobné, že se objeví na regálech obchodů, stojí za to se učit a domácí recept na jeho přípravu. Ocelový jablečný ocet se navíc připravuje průmyslovým způsobem, přičemž jako základ se používá základní domácí recept. A tento recept je znám z dávných dob, i v různých verzích.

Jablečný ocet

Tento recept vám řekne, jak udělat jablečný jablečný ocot bez použití kvasnic. Můžeme říci, že je to nejpřirozenější recept, takže se při procesu přirozeného trávení jablek získává ocot.

Složení:

 • Jablka jsou čerstvá;
 • Cukr;
 • Voda.

Příprava:

Nejlepší je pro tento způsob vaření zvolit velmi zralé nebo dokonce přezrálé jablka. Vhodný pro toto a zachycovač. Ale nejvhodnějším “materiálem” budou jablka z domácí zahrady. Takže moje jablka, nakrájíme na malé kousky a usínají s cukrem. Cukr na sladké jablka se odebírá ve výši padesát gramů na kilogram ovoce, u kyselých jablek dvakrát zvyšujeme množství cukru.

Pak se sčítají jablka v smaltované pánvi nebo poniklované (plast a hliník nádobí nelze použít) a naplnit je horkou vodou (nikoliv vařící!) Tak, aby to pokrylo ovoce tři nebo čtyři centimetry. Poté vyjměte panvu na teplém místě a nechte ji dva týdny. Vzhledem k letní sezóně můžete panvu opustit přímo v místnosti, na verandě nebo na balkóně, jen jej nevystavujte slunci. Během této doby dvakrát denně míchat jablečnou hmotu tak, aby jablka nevysušily shora.

Po několika týdnech vypusťte veškerou tekutinu z pánve, filtrujte je přes plátno a nalijte ji přes třílitrové nádoby k fermentaci. A nabité břehy zcela neplníme, ponecháme pět až sedm centimetrů bez kapaliny. To je nezbytné pro fermentaci, při které se kapalina v nádrži zvýší. A čekáme ještě dva týdny, po kterém bude připraveno octo. Připravený ocet opatrně, aniž by se míchal sediment, nalijte do čistých suchých lahví, ucpávejte a uchovávejte ve tmě při pokojové teplotě.

jak vařit jablečný jablečný ocet

Jablečný jablečný ocet podle receptury Dr. Jarvis

Tento recept vynalezl americký doktor-naturopath Jarvis, který považoval jablečný jablečný ocet za téměř všelékový. Mimochodem, recept byl zveřejněn v knize “Honey and other natural products”, publikované v roce 1985 ve vydavatelství “Apimondia”. Předpokládá se, že ocet, takto vařený, uchovává všechny nejlepší vlastnosti výrobků, které jsou součástí jeho složení. A pro přípravu takového nádherného produktu budeme potřebovat následující složky:

 • Jablka;
 • Zlato;
 • Chléb kvasnice;
 • Suchý žitný chléb;
 • Voda.

Příprava:

Tato metoda vaření jablečného octa trvá déle než předchozí. Nicméně výsledek stojí za to! Abyste tímto způsobem vyrobili ocot, velmi zralé jablka jsou správně moje a vyřezávají všechny červené a hnilé maso. Pak, spolu s kůrou, jablka jsou rozdrceny s mlynářem nebo struhadlem. Pokud máte mixér nebo kuchyňský robot, můžete je použít.

Výsledná jablečná buničina se přidává do skleněné, jílovité nebo smaltované nádoby a nalije se teplou vařenou vodou (jablka a vodu ve stejném poměru). Pak přidejte směs medu, kvasnic a žitného chleba. Poměr složek v tomto případě je:

 • Kapalina je jeden litr,
 • Kvasinky – deset gramů,
 • Zlato je sto gramů,
 • Chléb je dvacet gramů.

Chléb a kvasnice urychlí fermentační proces a med obnoví deficit draslíku v těle.

Pokryjte pokrmy našimi “surovinami” pro ocot s bavlněnou vložkou a nechte na teplém a tmavém místě po dobu deseti dnů. Během této doby, třikrát denně, míste obsah plechovek s dřevěnou lžičkou. Po deseti dnech vypusťte kapalinu tím, že ji přetáhnete plátnem nebo tenkým hadříkem, určíte objem kapaliny, kterou jsme získali, a přidejte do něj med v množství 100 gramů medu na litr. Poté opět vylijeme “suroviny” na čisté suché břehy, pokryjeme gázou a necháme se po čtyřicet padesáti dnech toulat.

Připravenost octa závisí na jeho průhlednosti. Zmizení zákalu je známkou konce fermentace. Připravený ocet se nalije do čistých lahví, jsou ucpaný a odeslán k uskladnění.

Ocet z jablečného džusu

Jak vařit jablečný jablečný ocet z jablečného džusu? Ukazuje se, že existuje takový recept. Tato metoda je spíše jako příprava vína, pouze na rozdíl od výroby vína nepoužívá cukr. A proces fermentace je výrazně prodloužen, v důsledku čehož je v šťávě syntetizována kyselina octová. A je třeba poznamenat, že tento recept je překvapivě “chudý” ve svém složení a obsahuje pouze takové složky:

 • Jablka, jablka, jablka.

Příprava:

Recept na jeho složení je víc než jen stručný, ale proces přípravy není nazýván. Samozřejmě, tento recept předpokládá použití příliš zralého, ale ne přezrálého ovoce. Nejlepší je jablka sladkých odrůd, protože nebudeme přidávat cukr ani med. A pokud se rozhodnete použít tento recept, budete potřebovat také odšťavňovač.

Jablka tak vyřeší, můj a vyříznou všechna červená nebo poškozená místa. Stříhaly jsme jablka a necháme je chvíli ve světle, takže ovoce ztmavne a pak je destiluje do šťávy. Kolik jablek potřebujete? To není tak důležité. Začněte připravovat ocot, stačí vědět, že z jednoho kilogramu jablek získáte trochu více než půl litru džusu.

Lisovaná šťáva se nalije do skleněné lahve a pomocí metody starého dědečka si na krk lahve přiložíme gumovou rukavici nebo dětskou gumovou kouli. Potřebujeme to k řízení fermentačního procesu. Během fermentace začne šťáva uvolňovat oxid uhličitý a balón se nafoukne. Láhev s džusem zůstává na tmavém místě a my sledujeme míč. Fermentace bude trvat od jednoho do šesti týdnů: vše závisí na stupni sladkosti jablek a teplotě v místnosti. Mimochodem, tato teplota by měla být asi třicet stupňů. Takže pozorujeme míč a jakmile je zcela nafouknutá, vyjmeme ji z láhve a šťávu přelijeme do široké pánve (pánve, pánve).

Zde je nudné zvážit tři věci. Za prvé, šťáva se musí vypustit společně vytvoří na povrchu filmu (octová děloha), ve kterém je živý nezbytné pro další fermentace a konverze šťávy ocet kvasinkami. Za druhé, nádobí, kde se sloučí fermentované šťávy, musí nutně mít široký: čím větší je povrch kapaliny bude ve styku se vzduchem, tím dříve bude proces fermentace. A za třetí, nádobí by mělo být naplněno džusem ne úplně. Nechte prostor (sedm až deset centimetrů od okraje), aby se šťáva během fermentace nelekla přes okraj pánve.

Pokryjeme pokrmy s gázou nebo ubrouskem (ale ne víčko!) Z prachu, mouchy a další trosky a necháme k fermentaci dalších 1,5 až 2 měsíce. Když se tekutina přestane šňupat a přebublává a stává se průhledná, fermentace je hotová a ocot je připraven. Nyní zůstává pouze nalít na lahve, natahovat přes gázu a odložit k uložení. Otec uchovávejte v těsně uzavřené nádobě ve tmě.

jablečný jablečný ocetový recept

Užitečné tipy

 1. Během přípravy octa nezapomeňte ponechat “dělohu dělohy”. Nejenže urychluje proces fermentace, ale je mnohem bohatší než užitá látka, než veškerý zbytek acetylové tekutiny.
 2. Uchovávejte ocot na chladném místě: v chladničce nebo v komoře.
 3. Během skladování v octě se může objevit sediment (načervenalé vločky) – to je zcela přípustné. V tomto případě je ocet před skladováním filtrován a zachovává se zbytek v lahvičce.
 4. Čím je delší ocet uložen, tím je užitečnější. Je nutné ho ukládat správně – mimo dosah světla a chladu.
 5. Recept a způsob výroby octa neovlivňuje jeho kvalitu. Proto dáváte přednost tomu, co je pro vás nejvhodnější.
 6. Každý recept umožňuje výměnu cukru s medem a naopak.
 7. Jablečný jablečný ocet se používá nejen k přípravě mnoha pokrmů (např. Omáček), ale také jej pít na léčebné účely a aplikuje je na kosmetické masky.
 8. Síla jablečného octa vařeného doma je mírně nižší než síla průmyslového octa, ve kterém je to čtyři až pět procent.

Příprava jablečného octa doma je zcela uskutečnitelná. Takže použijte okamžik! Sbírejte jablka a vařte ocot, který bude možná užitečný nejen pro vás v kuchyni, ale pomůže vám dostat se docela, mladší a zbavit se mnoha onemocnění. Vařte s radostí a zůstaňte zdraví!

Doporučujeme vám číst: Sleď v hořčičné omáčce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =