Cukrářský dort: mistrovská díla vaření ve vašem domě

zakysanou smetanou

Obsah:

 • Pie “Smetanniy” s práškovým cukrem
 • Cream-citrónový koláč s vanilínem
 • Dort s kandovaným ovocem a vlašskými ořechy

Hledáte recept na lahodný dezert? Pak jste šli na správnou adresu. Naše stránky jsou jakousi příručkou ve světě kulinářských mistrovských děl. Najdete zde pokrmy indické, ukrajinské, židovské a další kuchyně světa. Každý národ má své tajemství, které s vámi s radostí sdílíme. Nikdo neopustí bez zajímavého receptu: díky podrobnému návodu nejen zkušení kuchaři, ale i začátečníci budou moci vařit lahodnou strudu, pečou dort a marinovat kachnu. Nyní nemusíte kupovat drahé přínosy a vynakládat peníze na výuku disků-video vynikajících kuchařů. Všechno, co je nezbytné pro dobrou hostesku – omáčky a omáčky, nápoje a dezerty, teplé pokrmy, saláty a mnoho dalšího – se shromažďují na tomto webu.

Právě teď budeme hovořit o nejjemnějším a vzdušnějším pochoutku – o dortě z kyselé smetany. Díky mléčnému výrobku se těsto ukáže jako neuvěřitelně měkké a šťavnaté, a pokud jde o impregnaci, zde, jak se říká, kdo je na tom tolik. Můžete si vyrobit krémově-máslový, čokoládový nebo ovocný krém. Někteří používají domácí džem, kondenzované mléko a džem pro mazání koláčů. Zvláštní pikantní a skutečně letní svěžest je plodem. V závislosti na tom, proč bylo rozhodnuto opečení zakysanou smetanou, je vybrána výzdoba. Obecně platí, že mluvit o jemnosti vaření a potěšení z jídla může být velmi dlouhá. Ale je lepší vybrat si oblíbený recept a vyzkoušet to v praxi.

Pie “Smetanniy” s práškovým cukrem

Tento recept je ideální pro ty, kteří právě začínají ovládat řemeslo pečení. Nemusíte být vařením gurua, abyste vyrobili jemný zakysanou smetanou. Budete potřebovat jen trochu trpělivosti a trpělivosti, velmi málo produktů, které lze snadno zakoupit, a také za půl hodiny. Používáte cukrový prášek k vyzdobení, ale můžete použít svou představivost a přeměnit své stvoření pomocí čokoládové glazury a čerstvých bobulí nebo si vzít vzory ze šlehačky zakoupené v obchodě.

Složení:

Pro koláč:

 • dvě vejce
 • sklenici cukru
 • 200 mililitrů tučné zakysané smetany
 • šálek prosívané pšeničné mouky
 • Máslo – pro tvarování
 • stolní sůl – malá špetka
 • pět gramů prášku do pečiva

Vyzdobit nádobí:

 • prosetý práškový cukr

Způsob přípravy:

Někdy urychlené ženy v domácnosti, sbírají recept a projíždějí tím očima, nakonec zapomenou přinést tento nebo ten výrobek z obchodu. Ale to by vám nemělo bránit v pečení koláče. Aby úsilí nebylo zbytečné, nezapomeňte na několik tajemství. Není-li pro těsto žádný prášek na pečení, můžete použít běžnou sódu – výrobek se také objeví svěží a vysoko. Pro ochlazování bude dělat ocot nebo čerstvě vymačkanou citronovou šťávu.

Pokud jde o zakysanou smetanu, bude nahrazena tukovým krémem nebo silným domácím jogurtem. Dekorace v podobě práškového cukru a na tom nezáleží – posypeme dezert čokoládou nebo například kokosovými hoblinami. Než začnete vařit, zvažte ještě jednu věc: mouka by měla být vždy prosetá, jinak by těsto bylo drsné a koláč není příliš viditelný.

Tento recept je velmi jednoduchý, takže ani nemusíte pochybovat o svých schopnostech, každý, kdo chce – jak začátečníky, tak zkušené kuchařské – může snadno udělat lahodný dezert. Takže nejprve protřete cukr s vejci, aby se sladká přísada úplně rozpustila. Poté v přijaté hmotnosti vložit zakysanou smetanou a naprosto malou špetku soli. Po důkladném míchání ingrediencí nalijte prosetou mouku, která musí být nejprve smíchána s práškem do pečiva. Zlikvidujte produkty šlehnutím, dokud nezmizí poslední kus. Dávejte pozor – těsto by mělo jít ven v mírně hustém stavu.

Nyní zůstane výrobek pečeme. Pokud máte malý kus pergamenu nebo speciálního papíru, umístěte jej na spodní část rozděleného tvaru. V opačném případě, aby se zabránilo vniknutí misky a spálení, doporučujeme namazat vnitřek nádobí máslem. Když skončíte, vylijte do něj těsto a vyrovnejte špičku silikonovou špachtlí. Pošlete jídlo do předehřáté trouby, jejíž teplota by neměla přesáhnout 180 stupňů. Po asi 20-25 minutách opatrně vyjměte výrobek a zkontrolujte jeho připravenost – propíchnout se zápalek. Pokud strom zůstane suchý, vše je v pořádku – vypněte troubu a nechte kanvicu zapnutý. Když je koláč trochu chladný, ozdobte ho práškovým cukrem. Tak, aby rovnoměrně spadl na celou misku, prosévejte ji jemným sítkem.

kysaná smetanový koláč

Cream-citrónový koláč s vanilínem

Nabízíme recept, s nímž nebudou mít žádné problémy. Minimální potíže, maximální potěšení – takto můžete charakterizovat zakysanou smetanou, která bude projednána. Některé ženy v domácnosti dávají přednost těstě bez přidání vajec, protože je levnější a méně času na přípravu pokrmů. V tomto případě se však dort nemusí zdokonalit nebo nemusí být dostatečně citlivý. Jsme pro kvalitní a krásný vzhled, takže doporučujeme nešetřit na úkor vkusu koláče. Může být vyroben s nebo bez naplnění. Chcete-li, aby nádobí bylo příjemnější, přidejte na těsto špetku vanilínu a citronové kůry.

Složení:

 • 115 gramů cukru
 • dvě šálky domácí kysané smetany
 • šest velkých vajec
 • mouka – čtyři lžíce
 • půl citronu
 • Vanilín – dle vašeho uvážení
 • máslo – 25 gramů
 • práškový cukr – volitelné

Způsob přípravy:

Nejdříve si vezměte citrón a rozemlejte ho na nejmenší struhadlo. Nyní opatrně oddělte bílkoviny od žloutků. Zde hlavním úkolem je zajistit, aby se tyto látky nedostaly do směsi bílkovin, jinak se nezlomí. Chléb vyjměte na chvíli v ledničce a sami smetanu. Vložte jej do mísy mixéru, zapněte spotřebič a počkejte, až se produkt změní na svěží maso.

V oddělené misce zamíchejte žloutky a začněte je postupně přidávat do kysané smetany, zatímco neustále pracujete s šlehačkou. Pak sem vložte cukr, mouku, strouhanou kůru a několik gramů vanilinu. Zapněte troubu; Všimněte si, že by měl být ohřát na 200 stupňů. Teď přichází obrat bílkovin. Jsou nejlépe smíchány se směšovačem: nejprve je třeba to udělat s minimální rychlostí, postupně se zvyšuje, když se výrobek zvyšuje. Pak bude hmota vypadat svěžeji a stabilněji. Provozujte kuchyňský spotřebič po dobu nejméně deset až patnácti minut.

Výsledná směs se přidá do zakysané smetanové hmoty a několikrát se promíchá. Pečte nádobí na pečení máslem a vložte do něj těsto. Nezapomeňte jej vyrovnat lopatou. Vložte misku do trouby, označte čas, můžete si koláč asi za půl hodiny. Nicméně je lepší nejprve zkontrolovat, zda je těsto dostatečné pro pečení zevnitř. Chcete-li to provést, propichněte s dřevěným špíz nebo zápas. Pokud zůstanou suché, můžete bezpečně dostat dezert z trouby. Nechte mírně vychladnout a poté posypte práškem.

Podáváme s horkým nesladeným čajem, kávou, mlékem nebo kakaem. A tak, aby to nebylo nudné, zakaždým můžete mírně změnit recept. Například pečte dort s lahodnou plody. Provedete to tak, že ochlazený koláč nakrájejte na dvě části a poté aplikujte spodní krém na vaši oblíbenou krémovou smetanovou smetanu, krémovou mléko a položte nahoře na tenké plátky banánů a kiwi. Poté zakryjte druhým výrobkem a nechte ho na chvíli nechat nasáknout. Plátek bude také vychutnat chutné, jestliže vaříte s čerstvými bobulemi: maliny, borůvky nebo jahody. Dezert je zaručeně neuvěřitelně šťavnatý a potěší každého z malých až velkých. Bon appetit!

kuchařský dort recept

Dort s kandovaným ovocem a vlašskými ořechy

Chtěli byste zvládnout přípravu kysané smetany? V tom není nic komplikovaného, ​​recept je velmi jednoduchý, takže i když jste nikdy nebrali těsto v ruce, odvážně se dostanete do podnikání, aniž byste se obávali možného selhání. Hlavní věc je správný postoj a čerstvé produkty a vše ostatní je věcí technologie. Řiďte se pokyny jasně a vše se ukáže. Nádobu lze pečivo vypláchnout. Z tohoto důvodu jsou ideální ideální čerstvé ovoce a ovoce, ale my připravíme pokrm s praženými vlašskými ořechy a kandovaným ovocem. Bude to méně šťavnaté, ale velmi chutné, uvidíte. Stojí za zmínku, že kysané těsto samotné je poměrně jemné a měkké, takže některé ženy v domácnosti ho hnějí bez vajec. Nedoporučujeme ukládat, jinak by se dort nemusel zvedat nebo být tvrdý.

Složení:

Pro test:

 • 150 gramů čerstvého másla
 • malá lžíce sody
 • jeden a půl sklenice mouky
 • 300 mililitrů zakysané smetany (koupit středně těžký výrobek)
 • 1/3 velké lžíce prášku na pečení
 • vejce – čtyři kusy
 • 10 g balení vanilinu
 • granulovaný cukr – 220 gramů

Pro plnění:

 • malý kousek másla (trvá nejvýše 50 gramů)
 • 40 gramů mouky
 • 60 gramů kandovaného ovoce
 • 170 gramů práškového cukru
 • dvě hrsti loupaných ořechů (vlašské ořechy, arašídy, mandle nebo jiné)

Způsob přípravy:

Doufáme, že tento recept se ve vaší kuchyni stane stálým “hostem”. Koneckonců, je to docela jednoduché a praktické (což znamená, že je rychlé při vaření a poměrně levné). Toto jídlo může potěšit manžela a děti v den volna. Pokud se vám koláček zdá příliš suchý, podávejte ho s kondenzovaným mlékem, domácím džemem nebo medem, roztaveným na parní lázni.

Takže nejdříve proséváme mouku a pak do ní vložíme specifikované množství sody a prášku do pečiva. Míchat přísady a pečovat o olej. Mimochodem, je lepší, aby se z chladničky dostal předem, nejméně 30 minut, aby se trochu ztenčila. Nakrájejte smetanový výrobek na malé kousky a společně s cukrem namočte mixér do stavu krému. Potom, aniž byste vypnuli kuchyňské spotřebiče, postupně zavádějte vaječnou směs a nalijte ji tenkým proudem. Nyní přidáme 1/3 zakysané smetany, stejné množství mouky a promícháme. Operaci opakujte třikrát až čtyřikrát, dokud zcela nepoužijete všechny produkty. Ujistěte se, že přísady jsou dobře rozpuštěné a nevytvářejí hrudky. Pokryjte pokrmy víkem a chvíli je odložte.

Jste připraveni začít plnit? Nakonec nalijte prášek do prosívané mouky a přidejte zde roztavené máslo na parní lázni. Krmí potravu vidličkou nebo speciální korozí. Nyní oloupeme ořechy, zabalíme je do čistého kusu látky a porazíme je pomocí válečku nebo kladiva. Nakrájené vlašské ořechy jsou posílány do předehřáté sušené pánve a smaží se tři až pět minut. Pak se spojte s kandovaným ovocem, nakrájíme na malé kostičky a zbytek plnění.

Zbývá pouze k pečení misku, tak, aby se těsto ležel v léčené formě oleje, jehož průměr, který by měl v ideálním případě být menší a ne více než 26 cm. Pour polovinu těsto a nalít mu matice směsi, šíří se rovnoměrně po celé ploše budoucího koláče. Pokrýt všechny zbývající smetaně hmotnosti poté, co jej srovnal úhledně na vrcholu lžící. Pokud máte trochu více plnění, dekorujte výrobek s ním. Vložte jej do trouby a zahřejte na 180 stupňů. Po půl hodině, a dosáhnout na misce, dokud není v pohodě se podává tabulka.

Příprava chutných a šťavnatých smetanových koláčů je otázkou asi 30 minut. Dezertní těsto může být hněteno přidáním vajec nebo bez nich, s margarínem nebo máslem. Jako plnka, sušené ovoce, slivky nebo sušené meruňky, stejně jako čerstvé bobule, arašídy a vlašské ořechy, udělají. Každý recept má své vlastní zásluhy, tady paní přijde podle vlastního uvážení. Napojte misku s čokoládovou glazurou, kondenzované mléko, posypte práškem – a jíst s chuť k jídlu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 56 = 59