Sama matka: co to znamená pro společnost a pro ženu?

svobodná matka

Obsah:

 • Negativní aspekty postavení matky samoživitelky
 • Pozitivní aspekty statutu matky

Samostatná matka … Jaký zvláštní výraz? Má-li žena dítě, pak už není sám! Nicméně … nicméně … Postavení samoživitelky má dnes mnoho žen a ne všichni potěší. V dnešní době je mezi některými částmi obyvatelstva stále názory, že pokud má dítě ve sloupci “otce” pomalu, jeho matka není tak hodná žena. Proto – šikmé pohledy, všechny klepy a šeptání za zády. Jak to mohu vydržet? No, můžete to stát. Ale není snadné vychovávat děti bez pomoci manžela! Ano, samice matky mají problémy. Nicméně, podivně, v této situaci jsou pluses. Zvažme tento problém podrobněji.

Negativní aspekty postavení matky samoživitelky

Samostatné matky se stávají z různých důvodů. Někdy těhotná přítelkyně hodí muže, někdy otec oficiálně odmítá od svého dítěte a někdy se žena rozhodne porodit dítě za sebe, aniž se vůbec oženit. Někdo má nápad “Jsem sama matka” je v bolesti v duši a někdo se cítí naprosto klidný. Ale stejně je vždy těžké si uvědomit, že vaše dítě je tolik potřebné nikým kromě tebe. Kromě toho budou roky procházet a on bude chtít mít otce. Z toho nemůže uniknout, protože existuje mnoho vrstevníků z plnohodnotných rodin. Zvláště důležitá je přítomnost člověka v domově v dospívání u chlapců. Koneckonců, máma není všechno, co můžeš říct.

Často děti, které vychovávají samá matka a vyrůstají, ji začnou trápit otázkou: “Kde je můj otec?”. Je velmi obtížné dát na to srozumitelnou a jemnou odpověď. Jen řekni “Jsem matka”? Nerozumím. V takových okamžicích je důležité jasně vysvětlit, že rodiny jsou jiné. Můžete vysvětlit, ale ne všichni synové nebo dcery jedné matky mohou bezboleně vnímat podřadnost své rodiny. A chudá matka začíná vytvářet pocit viny, která vyvolává odpustky vůči dítěti a dokonce se oddává jeho neopatrným činům. Jako dítě bez otce je už tak těžké. Výsledkem je, že normální výchova se změní v extrémní rozmazlování, což je neznámé.

Nepochybně nelze snadno odolat stavu matky. A to nejen proto, že dítě má být poskytnuto a snaží se ho nahradit oběma rodiči. Ale také proto, že samá žena chce osobní štěstí! Tato individuální porucha vytváří vnitřní nepohodlí, což často vede k vnější podrážděnosti. Stresy a narušení jedné matky se projevují v jejích dětech a dělají je nervózní a nervózní.

Je skvělé, kdyby se v domě objevil člověk, který by mohl tyto děti nahradit svým otcem. Může to být strýc, dědeček, bratr, přítel nebo nový manžel matky. Hlavní věcí je, že chápe celkovou odpovědnost za výchovu dětí, dal jim dobrý osobní příklad a v případě potřeby mohl poskytnout odborné poradenství. Ale jak těžké je najít takovou osobu, jak těžké! Mužští příbuzní jsou obvykle zaneprázdněni svými záležitostmi a nový manžel často nedává pozornost dětem své ženy.

Takové negativní aspekty jsou obvykle pozorovány v životě někoho, pro nějž se myšlenka “Jsem sama matka” stane obvyklým časem. Všechno však není tak špatné, jak se zdá na první pohled.

svobodné matky

Pozitivní aspekty statutu matky

Pokud se podíváme na definici svobodných matek bez předpojatosti, můžeme říci, že to jsou hrdinské ženy, které často mohou dát svým dětem víc než matky v plnohodnotných rodinách. Protože si uvědomují, že budou muset odpovědět na všechno sami, aniž by doufali pro někoho. A uvnitř jsem připraven takovou těžkou zátěž takřka celý život. Lepší svobodné matky ty, kteří pití manželky, ale mají strach rozptýlit se, aby se nestali jedinou rozvedenou s dětmi? Říkají, že je otcem a nepřináší žádné peníze do domu. Dítě trpí opilostí papeže? Nic, poroste a zastaví utrpení. Zajímavé místo, že?

Obecně se podle právních předpisů považuje definice samostatné matky za status ženy, která porodila dítě mimo manželství, pokud jeho otec není usazen. Může být přiznán a ten, který byl ženatý, ale po zjevení syna nebo dcery, bývalý manžel vyzval otcovství. Musím říci, že svobodné matky mají mnoho výhod, které je osvobozují od mnoha byrokratických potíží. Například, když cestujete do zahraničí, takové matky nebudou muset hledat svého otce, aby dostal povolení k odstranění dítěte, a někdy ho pokorně požádat o takové povolení. Není nutné ho vyhledávat a v případě transakcí při registraci některých práv dítěte.

To vše se týká formální stránky života těch, kteří mají definici svobodných matek. A teď se pokusíme zvážit pozitivní aspekty jejich života z jiného hlediska. Takže, co je na tom dobré?

 1. Dítě je vždycky šťastné, i když jeho otec není s ním spojen. Díky synovi nebo dceři je žena už ušetřena od osamělosti a tichého ticha v domě.
 2. Matka, sama vychovávající děti, má vždycky možnost být sama se sebou. V plnohodnotné rodině je tato příležitost velmi vzácná.
 3. Přestože se žena musí spoléhat jen na sebe, ale všechny úspěchy, které tato matka dosáhne při dobývání vrcholů, budou patřit pouze jí, dítěti a nikomu jinému.
 4. Člověk nemusí nikomu dokazovat nic. Při nepřítomnosti její tchyně není nikdo, kdo by ji naučil žít, nikdo nevyčítá a neviní a neříká každý den, jak je ideální hostitelkou a jak hrdinně “vytáhla” a “zvedla” své děti. A vy, říkáte, jsou nešikovní a líní.
 5. V podřízeném rodině neexistuje žárlivost manželů vůči dítěti a na tomto základě neexistují žádné “domácí války”.
 6. Na rozdíl od manželů děti nezakazují být přátelé s přáteli, s nimiž se můžete bavit, když chcete. Koneckonců, sama matka se nemusí po celý víkend otáčet kolem manžela a splňovat všechny své touhy. Zejména proto, že dítě, na rozdíl od manžela, může být snadno odváděno jejich zájmy.
 7. Nechte dítě, pokud je to syn, a zbavíte se “modelu chování člověka”, ale nikdo se nebude naučit vzkřísit maminku hlas a položit špinavé ponožky do pohovky nebo do baterie.
 8. Zatímco manželé jsou přetrženi mezi dvěma milujícími lidmi, můžete se bezpečně zaměřit na svého milovaného syna nebo dcery.

Obecně platí, že osamělá matka má osobní a “věčný” motor, který dává zrychlení života a nový význam. Takový život je spojitým kaleidoskem událostí. A záleží jen na ženě, jak bude zajímavý, jasný, bohatý a mnohostranný.

Celý svět je pro ni otevřený. Osamělá matka má tisíc příležitostí seznámit se se zajímavými lidmi, včetně mužů.

Dítě je jakýmsi výslovným testem pro určení vážných úmyslů opačného pohlaví. Nelze pochybovat o tom, že pokud se člověk snaží s ním najít společný jazyk, opravdu miluje ženu.

Závěr: definice ženy jako osamělé matky není konec života. K tomu, aby se to opravdu nestalo konečným, je třeba si vzpomenout – člověk nemůže jít do dítěte a obětovat se mu. Obvykle matky, které samy vychovávají děti, dokonce s radostí jdou na takový krok, zbavují-li se komunikace s dospělými. V tomto případě bez toho, aby si to uvědomili, přetížili psychiku dítěte a uspokojili jeho emocionální potřeby. Samostatné matky proto potřebují mít přátele a osobní zájmy, jinak by mohly existovat problémy s přizpůsobením syna nebo dcery ve společnosti.

A nakonec ještě pár “nemůže.”

 1. Nemůžete považovat dítě za příčinu všech jeho selhání. Stupeň selhání není určen přítomností dětí v rodině;
 2. Nemůžete se dívat na vzhled nebo charakter otecových linií dítěte a nenávidět za to podobnost obou;
 3. Nesnažíte se vydělat peníze žádným způsobem. Emocionální kontakt a komunikace s dítětem jsou mnohem důležitější než materiální výhody;
 4. Nemůžete dovolit, abyste se cítili vinni za to, že dítě roste bez otce.

Možná je těžké uvěřit, ale podle statistik je ženě s dítětem mnohem jednodušší se vzít než bezdětné ženy. Takže není všechno ztraceno a člověk by neměl spěchat na svobodné matky, aby ukončily svůj osobní život.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Moje tchynka mě nenávidí

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 − 36 =