Proč mají ženy rádi fámy a klepy?

pověsti a klepy

Líbí se mi někdo nebo ne, ale je třeba uznat – my ženy, velmi jako fámy a klepy. A všechny ženy, bez ohledu na náš věk, status a bydliště. A tak – na celém světě a po celou dobu. Opačný sex si jasně pamatuje, že je denně jen dvacet čtyři hodin, takže většinu času tráví na produktivní práci. A my za rozhovory můžeme a zpravidla ztrácíme čas. A proč? Předpokládá se, že muži mají obavy o globální problémy než o ženy. Nesou na svých bedrech břemeno obav pro celý svět: lidé v Rusku je jedno, kdo bude příštím prezidentem Spojených států, a to, co fiskální politika bude prováděna na ně; Američtí muži se obávají, kolik lidí zemřelo v Iráku; Iráčtí muži starat o tom, kolik dětí bylo osiřel v Afghánistánu … samozřejmě, my ženy se podivují nad světštější věci – vzdělávání dětí, zdravotní stav a nálada domácností, je třeba si koupit svatební dar přítelkyni, aby soustrastny sousedy na hlavě rodinného smrti a dalších problémů tohoto druhu. Nechceme spěchat, abychom zachránili svět, takže můžeme vždy najít čas na “sekulární konverzaci”.

Je klepání výsledkem evoluce?

Ano, klepy jsou skutečně evolučním modelem chování. Zpočátku byly nezbytné, aby si uvědomili vše, co se děje v kmeni, a to byla opravdu nezbytná strategie přežití. Výměna zpráv poskytla základ pro koordinaci úsilí a rozvoj společných cílů. Ve skutečnosti, bez pověstí a drby, nebude žádná civilizace!

Gossip se objevil, když lidé začali vytvářet velké kmeny. Čím více lidí, tím více příležitostí musíte s někým mluvit. Gossip se stal filtrem, pomocí něhož byste se mohli naučit o nejzajímavějších osobách nebo událostech, vynechat nudné detaily. Jednalo se o velmi účinnou metodu přenosu informací u velké skupiny lidí, což značně šetřilo čas a úsilí. A kdo byl s přenosem informací pohodlnější? Samozřejmě, na někoho, kdo strávil méně času na pobyt mimo rodné místo jeskyně. Muži mají větší fyzickou sílu, neustále ji pronásleduje na mamuty jsou šavlozubý tygry od spuštění – to znamená, že strávil spoustu času na lovu. Neměl čas na mluvení. Ale ženy, které dělají děti a podporují oheň v krbu, se bavily mluvit o tom a tom. Od té doby se stalo pravidlem – muži se zabývají vážným obchodem a ženy jsou rádi, že se klepe.

zvěsti drby skandály

Proč dnes klepe?

Samozřejmě dnes nepotřebujeme sdílet informace o přežití. Tak proč žádná žena nebyla tak pobavena “pověstmi + klepy + skandály”? Dokonce i ta nejdůstojnější, upřímná a vážná dívka, ne, ne, a umýt něčí kosti. Psychologové (pravděpodobně jejich mužská část) se začali zajímat o to, proč ženy nemohou popřít sebe, ale takovou příjemnou radost. A právě to zjistili:

  • Gossip dává ženám smysl pro jednotu s ostatními lidmi. Když někoho něco povědíte tajně, ukážete mu, že tomuto člověku důvěřujete. A to znamená, že když klepete, vytvoříte kontakt založený na důvěře.
  • Klepání a pověsti pomáhají s přáteli. Koneckonců, důvěra spočívá v ustavení užšího vztahu než v pouhém známém. A ti, kteří jsou už přátelští, diskuse o drbení a pověstech pomáhá udržet rozhovor, když byly vyčerpány všechny zajímavé témata pro rozhovor.
  • Klepeme, abychom snížili úroveň stresu. Chatování – a relaxace. Stejně jako muži, kteří rádi hrají videohry. A přesto je naše psychika tak uspořádána – když slyšíme špatné zprávy o ostatních, dělá nám to lepší pocit. Prožíváme radost, že náš život je lepší než někteří. Ne, samozřejmě, nejsme šťastní, že někdo, například, byl propuštěn. Jsme šťastní z představy, že náš vlastní život směřuje správným směrem.
  • Dostáváme “zakázané” potěšení, omyjeme něčí kosti. Každý z nás ví, že není dobré hovořit o něčem špatně. Nicméně, čas od času, dovolujeme si toto zakázané potěšení. Je to jako jíst dort, vědět, že jste na dietu. Gossip se cítíte trochu provinile, a je to hezké, že nám polejeme nervy.
  • Gossip pomáhá “zpracovávat” významné události a přispívat k získání našich zkušeností. Každá žena potřebuje sdílet s někým jiným, co je důležité pro sebe, aby analyzovala a strávila to, co se jí stalo.
  • Gossip pomáhá ženám analyzovat jejich vztahy s ostatními lidmi. Pokud se muži nestará o to, jak se s nimi zacházejí ostatní, je to pro krásné dámy velmi důležité. A to jsou klepy, které jim dávají příležitost co nejvíce se učit o vztahu lidí k sobě navzájem.
  • Ženy klepy odvracejí své pocity. Zvláště často mladé dámy uchvátí klepy, když jsou něco velmi rozrušeného, ​​nebo v lásce nebo žárlivosti. Jedním slovem, když jsou něčím nervózní. Všechny ženy – stvoření jsou velmi emocionální a výměna emocí je životně důležitým prvkem psychiky jakékoliv ženy.
  • Gossip umožňuje ženám sdílet tajemství. To je důvod, proč si rádi klepe, že si vzájemně důvěřují. Muži to mohou popírat tolik, kolik se jim líbí, ale jen ženy vědí, jak se ve skutečnosti stýkají s přáteli, a zároveň mají hlubokou víru v sebe navzájem. Proto i ti nejvíce “hrozní” mohou důvěřovat tajemstvím. Ale muži sotva důvěřují svým kamarádům za sto procent. A marně, protože ztratili velmi dobrý zdroj informací!

klepy a pověsti

Klepy jsou vždy neškodné?

Ano, cokoli řeknete a ženy rádi mluví mnohem více mužů. Ne, muži, samozřejmě, chtějí také ve své volné době ve společnosti svého druhu lžíce. Ale oni mluví dost neškodně: sport, rybaření, vynikající sexuální úspěch … Dětské blábol ve srovnání s tím, co ženy někdy diskutují! Většina žen chtěla mluvit o módních kabelkách, botách, make-upu, oblečení, klucích nebo manželkách; ale někteří z nich raději mluví o věcech, které přesahují typické náměty pro dámy. Navíc právě hledají nový důvod, proč mluvit o jakýchkoli pikantních zprávách. A nejstrašnější je, že chtějí kopat v blátě, v malé nebo velké pošetilosti, kterou někdo dopustil. Většinu času, nemají-li důvod k klepy, které čichat a vystopovat, kopání do špinavého prádla něčí dostat denní světlo, a pro obecnou diskusi některé skandální zprávy. A nehovoříme o novinářů, kteří si zaslouží svůj život tím, že sledují osobní život celebrit. Řeč je o obyčejné ženy, soused, nebo naše zaměstnance, kteří se domnívají, že mají nárok na strkat svůj nos do každé skulinky a diskutovat o jakýkoliv detail našeho života.

Tyto ženy se cítí nechráněné. Že mohou přijít s lepší, aby zakryli své nedostatky a nízké sebevědomí, než říkat špatné věci o jiné lidi, tedy odvrácení pozornosti od jejich nedokonalosti? Nalévat blátem na ostatní, cítí zároveň čistší než osoba, kterou odsoudí. Tím, že se zbavují ostatních, snaží se zvednout. Komunikovat s takovými lidmi není v bezpečí, protože jsou jako mrchožrouté, shromažďují nejrůznější muky. Jen lapače sbírat špínu na vyčištění našich ulicích, a tyto ženy dělají totéž, pak násobit tuto špínu a nalít to všechno kolem. S těmito lidmi je nebezpečné komunikovat, protože nikomu nestrají. Dnes vám sladko usmívají a zítra vám povědí o příbězích s nepříjemným zápachem o vás.

My klepy, klepy a budeme klepy!

Ano, cokoliv říkáte, drby a pověsti jsou stále oblíbeným zaměstnáním žen. A ani nebylo zapotřebí uvést všechny příčiny psychologů – ženy klepejí, protože “dělají to všechno”. Je obtížné ignorovat klepy a zůstat mimo klepy, protože jsou distribuovány všude – ve všech školách, univerzitách, kancelářích a v každém domově. Často se klepy používají jako nástroj šíření pozitivních či negativních pověstí – vytvořit “správnou” náladu. A co nám zbývá? Pokud se nemůžeme vyhnout pověrám, můžeme se jen připojit a vyslovit. Hlavním úkolem není dostat se do bahna! Koneckonců, jak řekl Konfucius, kdo šíří pověst, odhodil ctnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =