Jak uspět v umění komunikace

Správná komunikace s různými typy osobnosti

Obsah:

  • Typy osobností
  • Jak můžeme komunikovat s těmito nebo jinými lidmi?

Jaký nepochopitelný pojem je umění komunikace? Mnoho lidí, když to slyší, je zmateno: opravdu se to musí naučit? Zdá se, že není nic těžkého mluvit, říkat si navzájem o tom, co se děje, vyjadřovat pocity a emoce. Další otázkou je, jak vnímají různí lidé.

Kolik mezilidských problémů by nevzniklo, kdyby lidé mohli správně komunikovat.

Lidé jsou rozděleni do několika typů a každý má svůj vlastní styl komunikace. Vědět, jak budovat konverzace s tím, kdo má tento nebo ten typ temperamentu, nedorozumění a nedorozumění s ním spojených, lze vyhnout.
Zpět na obsah

Typy osobností

Je třeba podrobněji zvážit základní rysy osobnosti a poskytnout jim popis.

  1. Introverty: je pro ně obtížné komunikovat. Jejich zkušenosti jsou hluboko v sobě, vyhýbají se zbytečným kontaktům.
  2. Extraverty: potřebují komunikovat je maximalizováno. Neustále informují ostatní o svých zkušenostech, dávají svůj pohled na okolnosti, nacházejí nové známosti v každé situaci.

Samozřejmě, takové psychotypy v jejich čisté podobě jsou vzácné. S největší pravděpodobností převažují tyto znaky nebo jiné funkce.

Správná komunikace s chlápkem
Zpět na obsah

Jak můžeme komunikovat s těmito nebo jinými lidmi?

Nejprve musíte zjistit svůj typ charakteru.

Pokud jsou jeho vlastnosti blíže vlastnostem vlastním extrovertům, pak, aby bylo usnadněno budování komunikace s ostatními, stojí za to se snažit neustále mluvit o sobě. Je to spíše poslouchat názory jiných lidí, ne vyjádřit v otevřeném nesouhlasu. Jakmile je možné tuto komunikaci vytvořit, začnou lidé sami přetahovat. Vedoucí pozice v týmu mohou být snadno vyhrát na úkor otevřenosti přírodního charakteru. Výsledný přestupek zdánlivě ignorovat zmizí.

Aby introvert správně komunikoval, je důležitější než pro extrovertu. Takovým lidem je těžké nalézt nové známé a přátele. To ovlivňuje profesionální sféru. Proto, i přes potíže, musíte překonat sebe a jít na sblížení. V důsledku toho budou lidé v prostředí, kteří oceňují tiché schválení a účast.

Když vstoupíte do dialogu, musíte se pokusit analyzovat, do kterého psychotypu osoba, se kterou komunikujete. Chcete introvertovat? Měli byste se pokusit ho představit v průběhu případu, poslouchat pozorně vzácné repliky, vyjádřit, jak vypadá situace z různých hledisek. Jeho mlčení v budoucnu může vést k vážnému nedorozumění. Pomůže pochopit jeho postoj k předmětu konverzace výrazů obličeje, výrazů obličeje, tónu – toto vše je třeba vzít v úvahu.

Extrovert nemůže být schopen mluvit. Musíš ho vždycky dávat pozor. Pokud se pokouší odchýlit se od tématu, je třeba pevně přeložit konverzaci do sledovaného kanálu. Dej mu, aby mluvil nezbytně, ale pevně zároveň informoval a své stanovisko. Dokonce to můžete dosáhnout s určitým množstvím tuhosti. Takoví lidé jsou obvykle nezúčastněni, a pokud je tato vlastnost přítomna v charakteru, pak jsou rychlí.

Když mluvíme s partnerem, musíme projevit zájem o komunikaci. Je velmi dobré zdůraznit důležité body v intonaci.

Nestojí za to argumentovat. Pokud jsou argumenty nepřesvědčivé, je lepší ukončit konverzace přátelskou poznámkou a pokračovat ve vhodnějším okamžiku. Nemůžeš zvednout tón, jít křičet.

Pouze dobročinná, klidná komunikace podporuje vzájemné porozumění.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 42 = 51