Jak si zvyknout pracovat, když nechcete pracovat?

jak si zvyknout pracovat

Obsah:

 • Konfigurace pro práci
 • Pět triků, které pomohou zvýšit zájem o práci
 • Nejnovější tipy

Pravděpodobně si všichni pamatujeme, jak jsme v dětství nechtěli každodenně umývat nádobí, jít do mateřské školy pro mladšího bratra nebo dělat ranní cvičení každé ráno, aniž bychom neztratili jediné cvičení. A pak se naši rodiče pokoušejí vyvolat touhu svědomitě vykonávat práci, kterou vůbec nechtěli, slíbili naopak něco příjemného. Například jít do cirkusu, nové šaty nebo kapesné peníze. A tato zaslíbená požehnání sloužila jako motivace k tomu, abychom plnili své povinnosti.

Tato motivace je také nezbytná pro dospělé, aby jim pomohli nucit se udělat něco lepšího, než obvykle. Nejčastěji potřebujeme motivaci v práci. Mnoho zaměstnavatelů zavádí systém peněžní náhrady za svědomitou práci. Ale co když orgány nespěchají, aby podpořily naše úsilí? A je nemožné čekat na podporu každý den. A také lenost často překonává, dělat absolutně nic, co chcete! A jak být “sov”, který každý den musí vstát brzy ráno, kdy oči stále nechtějí otevřít? Jak si naladit práci, když všechno vypadne z ruky a vůbec netouží?

Abychom uspěli na pracovišti, musíme být našimi nejlepšími motivátory. A můžeme skutečně dosáhnout velkého úspěchu, pokud se nám podaří dostat se do práce i v nejtvrdším dni. Se správnou vnitřní náladou všechno padne na místo, lenost zmizí a práce bude bojována.

Konfigurace pro práci

Začněme s radou špatného chlapíka “sova”. Jak může být tento pozdní pták naladěn na tvrdou práci? Je velmi důležité vytvořit ráno pozitivní impuls. Způsob, jakým začnete svůj den, bude diktovat tempo po zbytek pracovní doby. Proto je nesmírně důležité začít s emocionálním “výbuchem”. Musím si říci: “Jsem úspěšný, já jsem nejlepší! Dnes mohu dělat všechno lepší než já! Chci a dnes mohu udělat vše, co jsem si naplánoval! “Musíte se psychicky připravit na nadcházející pracovní den, jakmile se dostanete z postele. Toto nastavení pomůže “sova” podržet až do večeře a tam se už budete cítit mnohem lépe.

Musím říci, že vytvoření pozitivního impulsu na začátku dne je nezbytné nejen pro “sovu”, ale pro všechny ostatní. Jednoduše pro “sovy” bez takového impulsu k občasnému houpání je velmi obtížné. Proto si vytvořte pro sebe taková cvičení, která vám pomůže dosáhnout pozitivní emocionální nálady na začátku dne a provádět je každé ráno.

Dáme přibližné cvičení, které způsobí dobrou náladu:

 1. Přemýšlejte o něčem zábavném a snažte se smát. Během smíchu funguje reflex a mozek dostává signál: “Bavím se a dobře!”. Takže se můžete naučit, jak se cítit dobře.
 2. Poslouchejte radostnou hudbu.
 3. Důrazně provádět ranní cvičení. Fyzické cvičení přispívá k produkci endorfinů, na kterých závisí dobrá nálada.

Existují další cvičení, které by pomohly rozvíjet pozitivní motivaci? A co jiného můžete udělat, abyste se dostali do práce?

Udržujte pouze pozitivní konverzace

Jedním z hlavních depresivních momentů úřadu a jakéhokoli jiného pracovního prostředí může být to, že mnozí dávají přednost tomu, aby společnost, vedení, někdo od kolegů, pracují obecně. Netřeba dodávat, že je velmi obtížné zůstat motivováni, když někdo zanedbává práci na našem pracovišti. Při každé práci je něco dobrého a něco, co se vám nelíbí. Zaměřte se na dobro, obklopujte se s podobně smýšlejícími lidmi, kteří vědí, jak se těšit z práce, a můžete si být jisti, že vaše motivace zůstane nerozbitná.

Cvičení pro udržení pozitivní nálady:

 1. Každý den najděte pro sebe jeden přesvědčivý důvod, proč se vám líbí vaše práce.
 2. Vydejte se s vtipy, které vám pomohou přeložit konverzaci do jiného kanálu, když se s vámi někdo chce podělit o svůj negativní.
 3. Označte si všechny dobré věci, které se vám během pracovního dne stane. Snažte se nechat ujít dokonce drobnosti, pokud vám přidaly dobrou náladu.

Přemýšlejte o penězích

Není žádným tajemstvím, že peníze jsou dobrým motivátorem. Nicméně při každodenní práci postupně zapomínáme na to, jak jsou naše první peníze v pořádku, a že je to naše každodenní rutinní práce, která nám přináší tyto peníze. Připomeňte si, že každý pracovní den vám pomůže vydělat nové peníze. Přemýšlejte o těch věcech, které nemůžete koupit, pokud nepracujete. Pokud pracujete v prostředí, které mohou ovlivnit jejich mzdy (například máte kus mzdu, nebo – podnikatel), pak peníze by měly být jedním z vašich hlavních důvodů pro motivaci, takže můžete pracovat tvrději než kdokoli jiný nebo jiný.

Cvičení pro motivaci k vydělávání peněz:

 1. Uveďte seznam věcí, které chcete koupit. Určete, kolik budete potřebovat peníze a jak dlouho to budete potřebovat. Zadejte tato čísla do seznamu požadovaných nákupů.
 2. Vytvořte fotografickou koláž objektů, o kterých sníte, a zavěste je na významném místě. Každý den zvážíte koláž a zároveň řekněte sobě: “Chci ji koupit a vydělám na to!”

Dokonce i když váš plat nezávisí na vašem úsilí, musíte stále pracovat v plné síle svých schopností, a to vás vede k dalšímu bodu:

Vstupte do zdravé soutěže s kolegy

Vždy byste se měli snažit pracovat lépe než ostatní. Můžete dokonce souhlasit s kolegy a uspořádat soutěž mezi sebou: kdo dělá svou práci rychleji, kdo je lepší a kdo je lepší a rychlejší? Můžete si samostatně přijít s úkoly a cvičeními, které pomohou zlepšit kvalitu vaší práce. A dokonce i samotná cvičení se mohou stát předmětem soutěže – kdo je bude lépe vystupovat.

To všechno přinese zavedení prvku veselé soutěže v komunikaci mezi kolegy, mimochodem pomáhá vytvářet příznivější prostředí v týmu. Ano, a naučíte se být profesionálnější, rychle získáte odpovědi na otázky vyplývající z práce a vycvičte se, abyste se motivovali k tomu, abyste zlepšili kvalitu vaší práce. Soutěž může vést k velkým úspěchům až po rychlý pokrok v kariérním žebříčku.

Zaměřte se na dlouhodobé cíle

Nechceš jít do práce stejně? A když jdete tam všichni, nemůžete překonat lenost? Víte, proč se vám to děje? Protože každý druhý den je jako předchozí. Včera a dnes jste udělali totéž, co budete dělat zítra. Nudíte se, když se nic nového nestane. Ale záleží na vás, zda je možné něco změnit ve stávajícím stavu věcí.

Bez ohledu na aktuální stav máte vždy příležitost k profesionálnímu růstu. Pro vás je vždy takové postavení, na pokrok, se kterým můžete pracovat, a to může být vynikající způsob, jak se motivovat. Tím, že nastavíte cíl k dosažení kariérního růstu, vyvoláte touhu pracovat lépe. Když budete čelit konkrétnímu úkolu, budete mít zájem o vaše podnikání a přestanete se nudit na pracovišti.

Cvičení pro stanovení dlouhodobých cílů:

 1. Za prvé, praxe při stanovení cílů pro běžný rok. Nastavte společný úkol pro rok, přetáhněte tento úkol do etap. Zapsat měsíce, kdy a co chcete udělat, abyste dosáhli cíle. Například cílem na jeden rok je zvládnutí cizího jazyka v určité výši. Úkolem každého měsíce je studium zamýšlených témat a konkrétního počtu slov. Každý měsíc zkontrolujte svůj plán, abyste sledovali úspěšnost jeho implementace.
 2. Uveďte seznam cílů, které jsou připraveny nastavit pro sebe, abyste dosáhli kariérního růstu. Přemýšlejte o tom, co budete muset udělat, abyste dosáhli každého úkolu. Udělej si plán pro své aktivity pro nadcházející roky.

Pokud každý den vašeho života přináší něco nového, což vám umožní přiblížit se k vašemu cíli, pak už nemusíte ráno otáčet, přemýšlíte o tom, jak se dostat do práce.

No, vyřešili jsme velké cíle. Ale někdy prostě chcete jen tiše pracovat, neusilovat o hvězdu z oblohy. Ne každý sní o velké kariéře! Jak být s těmito lidmi? Všechny tyto cviky pro stanovení velkých cílů pro ně jsou nezajímavé a zdravá konkurence s kolegy není vždy možná. Jak v tomto případě vyvolává zájem o práci?

Možná tomu nebudete věřit, ale v takovém případě budete moci také stanovit cíle. Chcete vědět, jak? Pak si přečtěte.

jak se přizpůsobit práci

Pět triků, které pomohou zvýšit zájem o práci

 1. Stanovení vlastních cílů. Pokud váš zaměstnavatel nenastaví pro vás žádné cíle, dejte je před sebe! Vaše cíle mohou být denně, týdenně, měsíčně. Ale pokud chcete jen vzbudit zájem o práci, pak nastavte malý čas. Čím kratší je časový limit pro provedení konkrétního úkolu, tím je pravděpodobné, že skutečně tuto práci vykonáte.
 2. Povzbuďte se. Poté, co jste splnili sadu úkolů, vytvořte odměnu pro sebe. Pokud uděláte plánované množství práce, pak příští víkend, posaďte se svou přítelkyní ve vaší oblíbené kavárně. Pokud můžete vydělat určitou částku peněz, vyveďte děti na exkurzi, o které už dlouho snili. Ujistěte se, že slibujete, co opravdu chcete jako odměnu, jinak vaše motivace rychle zmizí.
 3. Buďte zodpovědní vůči ostatním. Často nám chybí motivace, protože víme, že nás nikdo nesleduje. To je velká chyba, protože je velmi uvolňující a snižuje touhu pracovat! Nabijte své přátele nebo rodinu a možná i někoho z vašich zaměstnanců, abyste zjistili, jak plán provádíte. Pokud víte, že někdo může zavolat, že účet za výkon vaší práce, budete mít velmi silnou touhu pracovat dobře.
 4. Získejte podporu. Pokud máte pocit, že jste se snaží splnit své cíle, a začnou ztrácet zájem o práci, pak požádejte někoho z mých kolegů, se kterými jste v dobrém vztahu, takže to byla taky plán pro sebe úkoly. Nepotřebuje vám při práci pracovat, a její úkoly se mohou lišit od vašeho. Kůň, který běží v postroji s jiným koněm, nedobrovolně zrychluje svůj směr. Takže vy – budete povzbuzeni k pokroku kolegy, a vy také budete chtít uspět.
 5. Často kontrolujte své cíle. Revize cílů pomáhá udržet motivaci. Za prvé, budete se moci ujistit přítomnost nebo nepřítomnost vašeho pokroku. Za druhé, můžete si být jisti, že jste nenastavili cíle na nedosažitelnou úroveň. Pokud jsou vaše cíle příliš vysoké, rychle ztratíte zájem o ně. Při kontrole cílů je můžete upravit, pokud si myslíte, že jste příliš náročný úkol.

naladit pro práci

Nejnovější tipy pro ty, kteří to těžko naladit do práce

 • Jste příliš líný, abyste pracovali? Místo nesmyslného putování na internetu si přečtěte zprávy, čerstvé publikace o svých aktivitách nebo dělejte něco, co bylo již dlouho odloženo.
 • Mnoho důležitých věcí se nahromadilo a nevíte, co dělat jako první? Zapište vše do pořádku a přemýšlejte o tom, co potřebuje naléhavou implementaci a co může čekat.
 • Trpíte chronickou únavou? Vezměte si dovolenou a vést svůj způsob života v pořádku, dodržujte režim. Spijte až 10 hodin, jděte víc, obohacujte dietu o vitamíny, čerstvé a zdravé potraviny.
 • Nemůžete něco udělat? Pochopte, zda to opravdu nemůžete udělat, nebo to prostě nechcete dělat a přicházejí s různými výmluvami.
 • Nemůžeš se nucit dělat nějakou práci a ruce se rozpadnou, když o tom přemýšlíš? Zjistěte, co přesně způsobuje tento odpor. Pokud se ve vašem aktivitách objevují takové pocity poměrně často, stojí za to přemýšlet o tom, zda jste si vybrali práci pro sebe, a možná má smysl změnit zaměstnání?
 • Odložit vše “pro pozdější” a nemáte čas předat úlohu? Kurzy na organizaci vašeho času vám pomohou.
 • Pravidelně zapomínáte na něco? Pomůže strukturovat vaše úkoly. Zapište vše do správného pořadí a označte, co jste udělali. Ale pokud neustále zapomínáte na totéž, stojí za to pochopit, proč se to děje.
 • Není to ani spokojeno s tím, co se nedávno zdálo vzrušující? Rutinní v jakékoliv věci dříve nebo později se může nudit. To je přesně ten případ, kdy musíte jen rozptýlit sebe a cvičit svou oblíbenou věc.

Řekni mi, chceš se vrátit domů s pocity hrdosti na to, co bys dnes mohla dělat? Pokud jste v práci v průměru osm hodin, pak je to pravděpodobně důležitá část vašeho dne a vašeho života? Spočítejte svou práci, ať je to cokoliv, s touhou, jak to každý den plnit. Když se vám to podaří, můžete cítit, že žijete přesně tak, jak by měl žít celý lidský život.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Jak naladit kreativní práci

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 72 = 77