Jak se oblékat na pohovor, aby byl pro zaměstnavatele potěšen

jak se oblékat na rozhovor

Obsah:

 • Obecná doporučení
 • Špatná rada nebo jak ne
 • Rozhovor v létě
 • Rozhovor na podzim
 • Rozhovor v zimě
 • Rozhovor na jaře
 • Nakonec …

Otázka, jak se oblékat na rozhovor, je znepokojena všemi, kdo se na ni připravují. A to není překvapivé: všichni ví, že “potkají lidi svým oblečením, ale oni si uvědomují, že mají dobrý pocit”, to znamená, že máte dobrý dojem, že prostě musíte vypadat dobře! To je nutné, ale bohužel nestačí: váš druh by měl také prokázat vaši efektivitu, koncentraci, úspěch a mnohem více. Jak implementovat toto vše?

Obecná doporučení

“Nemám malý šatník, ale nemám co nosit!” – Pravděpodobně každý z nás alespoň jednou v mém životě navštěvoval podobnou myšlenku. Pro každou ženu je otázka volby oblečení velice bolestivá: začíná se třást nervózním chvěním z jediné zmínky o ní. Jsme schopni strávit více než jednu hodinu a každý den si vybíráme oblečení. No, a když potřebujeme pochopit, jak správně se oblékat na rozhovor, vybuchne mozek a duše se vydá na bezplatnou cestu!

Doufáme, že důležitost výběru oblečení je pro každého z vás zřejmá, zejména v tak důležitých okamžicích, jako je rozhovor s budoucím zaměstnavatelem. První dojem sedmdesát pět procent se skládá z dojmu o vzhledu. A pokud nemůžete dělat nic s velkým nosem a tenkými nohami, pak byste měli vybrat oblečení, které zdůrazní vaši důstojnost a ukáže, jaký dobrý zaměstnanec jste.

Souhlasíte, bude velmi zvláštní, pokud se na rozhovor o volném místě vedoucího oddělení dostanete do drsných džínů a dresu rocker. My, samozřejmě, zveličujeme, ale někteří žadatelé dovolují, aby se při výběru oblečení nezměnily ani blázen. Abyste se tak stali, pečlivě si přečtěte následující tipy a doporučení.

Určitě všichni chápou, že je nutné oblékat se na pohovor podle obecně uznávaných pravidel v obchodním stylu. Co to znamená? Striktnost, umírněnost, zdrženlivost a konzervatismus při výběru řezu, barvy, látky a příslušenství. Styl “Kazual” je často nevhodný. Toto pravidlo platí pro většinu volných pracovních míst, ale stejně jako v ostatních volných místech má své výjimky. Například pro pozici návrháře jsou neštandardní řešení ve věci výběru oblečení povolena (a někdy dokonce vítána). Nebo pokud společnost přijala neformální styl: v ​​tomto případě budete vypadat podivně v přísném obleku.

Měli byste vědět, že i v podnikovém stylu existují stupně: přísně obchodní, podmíněně podnikatelské, každodenní, školní atd. … Dressing pro rozhovor, je lepší nechat jít za hranice přísně obchodního stylu. Možná, že když dostanete práci, rámy budou méně tuhé, ale nyní, když si vybíráte mezi většími, než je požadováno, závažností nebo méně, je lepší se naklonit směrem k většímu. Výhody obchodního stylu spočívají v tom, že se přizpůsobuje pracovní náladě, demonstruje vážnost vašeho postoje k věci, zvyšuje vaši úctu a jistě jde jen o vás.

Je nemožné nezmínit firemní styl přijatý společností, ve které hodláte pracovat. Jak jsme již zmínili výše, při výběru oblečení, měli byste upřednostňovat obchodní styl, s přihlédnutím k tradicím a pravidlům, která se v organizaci vyvíjejí. Například existují společnosti, které mají vlastní firemní barvu a můžete je používat například na sobě příslušným příslušenstvím. Mohou také existovat “barvy konkurentů” – neměly by být ve vašem oblečení. Tímto způsobem prokazujete vědomosti a loajalitu společnosti.

Vyberte si oblečení “klasických” odstínů: obsahují černé, tmavě šedé, tmavě modré, hnědé, tmavě zelené a jiné nenápadné barvy. Pastelové odstíny jsou také povoleny. Příslušenství musí být přísné: malé jednoduché náušnice, tenký náramek nebo řetězec, čistý prsten, hodinky, kapesník z měkkého hedvábí, obchodní aktovka nebo obdélníková taška, boty s pevnou patou. Mimochodem, jeden zajímavý fakt: přítomnost červených detailů vám dodává důvěru a význam v očích zaměstnavatele. Takže můžete experimentovat například s červenou šatkou.

Nezapomeňte, že nejdůležitější věc v oděvu není tolik barvy, než její čistota, čistota a přesnost. Je to úžasné, ale někteří žadatelé si dovolí přijít na rozhovor ve zmačkané blůze! A pak se diví, proč je zaměstnavatel odmítl. Pečlivě prohlédněte oblečení, které jste si vybrali pro rozhovor: jsou na něm nějaké skvrny, nepraskávejte ho prachem (to platí zejména o tmavých věcech), ať už mají otvory a různé druhy vad. Měli byste se na vás pohodlně posadit – záhyby nebo zamotané tkaniny jsou nepřijatelné. Váš vzhled je vaše vizitka a musí být bezvadná.

Nyní pár slov o kvalitě věcí, které si vyberete. Samozřejmě, nikdo neočekává, že byste přišli do rozhovoru v drahém designovém obleku (pokud sami netvrdíte, že jste designér nebo vrcholový manažer) – ve většině případů to bude dokonce nevhodné. Doporučujeme však, abyste si vybrali kvalitní oblečení z normální tkaniny s dobrými švy bez přítomnosti falešných log.

Možná, že bez nás víte, že nákup dobré šaty nemusí nutně znamenat výdaje na dva měsíční platy. Kromě toho by náklady a úroveň oblečení měly být přímo úměrné příspěvku, o který žádáte. Pokud žádáte o volné místo s platností pět tisíc dolarů, pak oblečení třídy “extra-lux” je zcela vhodné, ale chcete pracovat jako obchodní ředitel pro tisíc, pak by vaše vzhled neměla křičet, že vy a bez práce hodně peněz, například, že jste dcerou bohatých rodičů. Vaše motivace může být nesprávně posouzena.

Nezapomeňte na konečné dotyky vašeho obrazu. To je váš make-up, účes, manikúra a výběr parfému. Vlasy je lepší položit pevně a přesně, například hladké přímé linie nebo z nich podnikat. Make-up by měl být bezchybný a přirozený: hladká pleť, zvýrazněné oči a diskrétní odstíny. Doporučujeme provést manikúru pomocí čirého nebo měkkého laku – tzv. “Francouzského”. No, poslední detaily jsou poznámky čerstvého a nenápadného ženského parfému.

Nejdůležitější věcí při výběru šatů pro rozhovor je, jak sedí na vás. Existuje mnoho možností, takže nebuďte líní a vybírejte si mezi nimi, co vám opravdu vyhovuje. Silueta by měla být zdůrazněna: extra je správně ukryt a krásný je zvýrazněn. Barvu tváře může zvýraznit oblek, který skrývá možné stopy únavy a věku.

A konečně musíte mít pocit vědomí ve věcech, které jsou na vás kladeny. Můžete vypadat velmi slušně a chladně, ale pokud se vám to nelíbí, zaměstnavatel bude cítit vaši náladu. A možná, nebude to zapsat do vašeho vzrušení, ale k obecnému nedostatku sebevědomí a plachosti. Proto psychologové nedoporučují oblékat se do všeho nového – takové oblečení nás často váže.

jak se obléknout na pracovní pohovor v zimě

Špatná rada nebo jak ne

Váš vzhled by měl být pokračováním toho, co říkáte, a ukázkou vaší obchodní a osobní kvality. Musíte být “uvízli” v paměti zaměstnavatele, dokud on nebo ona dělá vám nabídku práce. Tento džem by však měl být pozitivní, ne negativní. Naneštěstí mnoho kandidátů z nějakého důvodu “upřednostňuje” druhý scénář, oblečený “jako hrozný”, a náboráři je později připomínají jako noční můru. Jaké jsou nejčastější chyby konkurentů při výběru oblečení pro pohovor?

 • Neobvyklé oblečení: špinavé, vrásčité, roztrhané

  To vše obvykle způsobuje pocit znechucení u partnera. Souhlasíte, nikdo nebude chtít vidět osobu, která způsobuje takové negativní zkušenosti. Nemluvě o tom, že fenomén rozhovoru v této podobě je signálem o vaší nepozornosti, nezodpovědnosti, nezaujetí a jiných “smrtelných hříších žadatele”. Takže pro všechny vady v oděvu – přísné tabu.

 • Nepoužívejte kus oblečení: například velikost menší nebo větší

  Kromě skutečnosti, že váš vzhled namísto příjemného vytváří odpudivý dojem, existuje řada velmi důležitých bodů. Skutečnost, že si člověk ani nemůže vybrat oblečení, které jsou více či méně vhodné, nějakým způsobem mluví o svém nekritickém myšlení, neschopnosti si všimnout chyb a vyrovnat se s nimi. Díky moderní rozmanitosti řady textilního průmyslu můžete vždy najít něco, co je pro vás správné, vaše postava a vzhled.

 • Nepríjemné barvy nebo nesprávné volby

  Bude to vypadat velmi divně, když žena, která tvrdí, že je hlavním účetním, přijde k rozhovoru v obleku fuchsie. Jak již bylo uvedeno výše, výběr barvy by měl odpovídat stanovisku, o němž se jedná. Někteří kandidáti vybírají nevyhovující barvy pro své oblečení, např. Dávají na hnědé boty černé šaty. Samozřejmě, že každá kombinace může být poražena, ale naši krajané často nevědí, jak to udělat.

 • Rozpor mezi stylem daného úkolu

  Je to mnohem jemnější chyba než ostatní, ale ne méně závažné. Neshoda vašeho vzhledu dotyčného volného místa znamená, že nejste vhodným kandidátem a zaměstnavatel vás pravděpodobně odmítne. Oblékání na pohovor si vzpomeňte: osoba, která je vede, má vždy obraz “ideálního” žadatele a měli byste být co nejblíže k němu, pokud jde o vzhled a obchodní a osobní kvality.

 • Nadměrná sexualita

  Samozřejmě, nikdo se nebude potýkat s tím, že jste žena a měla by vypadat ženské. Nicméně krátké sukně, hluboké řezy a další detaily, které způsobují sexuální touhu u mužů, nebudou zcela vhodné. Samozřejmě někdy pomáhají získat požadovanou práci rychleji, než by mohla být, ale myslíte – potřebujete tuto rychlost? Koneckonců, je velmi pravděpodobné, že se zaměstnavatel později pokusí snížit váš vztah k intimitě a bude těžké dokázat, že o takových věcech nemyslíte.

 • Nadměrná blízkost a závažnost

  Zde je také otázka nesouladu. I když jsme psali dříve, že vypadají lépe o něco přísněji, než je nutné, a nikoli méně přísně. Nicméně, pokud budete vypadat mnohem přísnější, je to také není dobré pro vás jako žadatel neslibuje. Například, pokud je pozice tanečnice v nočním klubu přichází dívka oblečená v temně obleku, nemusí být médium, aby se předpokládat, že to nebude mít práci.

 • Bizarní příslušenství

  Rozhovor není událostí, ve které byste měli ukázat svou schopnost najít a nosit neobvyklé oblečení (pokud se na tyto pozice nepožadujete). Zaměstnavatel může být považován za excentrického a nekonformního, a mnozí z nich se mu nelíbí.

Jedná se o nejčastější chyby konkurentů při výběru oblečení pro rozhovory. Snažte se jim neumožnit při přípravě setkání se zaměstnavatelem. Na tom skončíme s obecnými doporučeními a navrhujeme, abyste se vydali do nejzajímavějších, konkrétně do konkrétních sad oblečení.

Rozhovor v létě

Počasí na ulici je vynikající, slunečné, nálada je báječná a kromě toho všeho budete mít rozhovor. Mnoho dívek se ptá, jestli je třeba v létě používat punčochácké punčochy, nebo je povoleno být s holými nohami? Odpověď závisí na závažnosti kódu oblečení organizace. V mnoha kancelářích a firmách jsou boční nohy zakázány bez ohledu na teplotu na ulici. V jiných organizacích (například v nemocnici, podivně) je docela možné, že na nohou ženy v létě nejsou žádné punčocháče.

Nyní o oblečení. V létě, stejně jako v zimě, je příliš nepohodlné vybrat si oblečení – je příliš teplé. Nicméně, můžete najít cestu ven z této situace a nosit šaty pro rozhovor. To může být šatník v podobě tenké bavlny nebo dress-safari (v případě uvolněného oblečení kód). Dá se také nahradit halenkou se zalisovanými rukávy, v kombinaci s tužinkou. Přesné černé nebo béžové čluny na vlásenku a malá kožená taška s rukojetími úspěšně dokončí obraz. Přidejte k tomu hodinky a vhodné šperky – například přívěsek na řetězu a krásný kroužek – a dál, jste připraveni na pohovor!

jak správně se oblékat na rozhovor

Rozhovor na podzim

Na podzim máme jiné: slunečno-teplé a deštivé-studené. Souhlasíte, existují dvě možnosti oblečení. Pro teplý podzim jsou zajímavé a elegantní následující sady: klasické černé zúžené kalhoty v kombinaci s bílou halenkou s přední košilkou nebo košili s límečkem. Na vrcholu košile položte trendovou a elegantní černá klasická vesta s hlubokým řezem. Výběr obuvi závisí na počasí: pokud to dovolí, nejlepší možností bude černou obuv s průměrnou šířkou paty. Dokončete obraz obdélníkového obchodního pytle nebo kufříku, hodinky a chcete-li si uvést kreativitu, brož na límec.

Pokud vás počasí přivede dolů a déšť neustále pokračuje, pak boty budou muset být nahrazeny botami nebo botami. A proč vám nenabídneme novou kompletní sadu? Tato možnost osloví milovníky něhy a závažnosti současně. Jeho vrcholem je vestavěná halenka levandulové barvy, oblečená v černé nebo “grafitové” sukni. Přidejte k tomu prostornou, ale ne objemnou tašku, diskrétní, ale romantické stříbrné šperky, hodinky – a “okouzlíte” zaměstnavatele! Mimochodem, v chladném počasí je otázka vnějšího oděvu důležitá. Ideální volbou pro rozhovor bude černý kabát nebo pláštěnka: kolena hluboká, vybavená, kvalitní.

Rozhovor v zimě

Zimy jsou obvykle chladné, což ukládá určitá omezení pro výběr oblečení. Skvělou volbou bude koleno na šaty vlny nebo o něco vyšší: černá, šedá, v kleci – méně diskrétní a lepší než tmavé barvy. Pod šaty si položte bílou košili a na nohou – pevnou černou punčochu a zimní boty. Vyberte vhodnou tašku pro styl a objem, malé kulaté ocelové nebo stříbrné náušnice, prsten – a obraz je dokončen.

Ale mnoho studených i teplých v punčochách, a dávají přednost kalhoty. V tomto případě je ideální volbou by bylo kalhotový kostým na teplo, ale tenký vlny (u kterých můžete dokonce nosit punčocháče) v kombinaci s košilí bílých, pastelově modré nebo růžové květy. Budou kombinovány s portfoliem žen, stabilní podpatek boty na a všechny stejné vyznamenání. Aproximované Horní je vhodné ovčí koleno, mírný nebo elegantní kabát tenký plášť přizpůsobena jako kabát.

Rozhovor na jaře

Jaro je čas kvetení všeho a všeho. To je očekávání něčeho nového a příjemného – například zajímavé práce. Chcete-li se oblékat na rozhovor o ní, chci být maximálně ženský a elegantní. A co by mohlo být pro tuto náladu vhodnější než šaty? Samozřejmě, že na zádech nejsou růžové šaty, ale elegantní šaty, které sedí na postavě a zdůrazňují její důstojnost. Přísná silueta a nedostatek velkého počtu dekorativních prvků jsou povinné.

Barva šatů by měla jít: například tmavý smaragd pro dívky z červené hlavy, tmavomodré pro blondýnky s modrými očima a čokoládu pro brunety. Univerzální verze bude světle šedé kancelářské šaty s tmavě modrým dvojitě přeloženým dvojitým pláštěm s hlubokým řezem. Můžete se zaměřit na pas s tenkým černým páskem. Jako příslušenství položte černé boty na středně dlouhý a středně dlouhý obal. Pokud chcete kapku nestandardního, zvolte stejné příslušenství, ale v laku. Všechno to zředit minimem kostýmních šperků – a jarní sada pro dobytí zaměstnavatele je připravena!

Nakonec …

Na závěr chci navrhnout několik zajímavých technik, které vám pomohou při obtížném rozhodování o tom, jak se k rozhovoru oblékat. Výběr oblečení pro pohovor, vložte jej, podívejte se do zrcadla a položte si otázku: “Co bych si myslela o osobě, která takhle hledá?” Jaký dojem to dělá? “. Takže vám bude snazší pochopit, zda se tento oděv hodí na rozhovor s potenciálním zaměstnavatelem nebo ne.

Existuje další dobrá technika, která vám pomůže naučit se oblékat se do společnosti, kde chcete získat práci. Dva nebo dva dny, než se nadcházející pohovor pošle organizaci “skautovi”, tak se podíval na přijatý styl oblečení (a současně ocenil společnost). Souhlaste s přítelem a požádejte ji, aby tam šel pod nějakou záminkou: hledal společnost X, zaměstnance Y nebo něco jiného. Pokud je v kanceláři všichni oblečení více či méně neformálně, můžete si pro rozhovor nosit bundou, tričko a džíny. A pokud je to striktně a obchodně, bude kostým povinný.

To jsou všechny základní fakta, které potřebujete vědět při výběru oblečení pro rozhovor. Souhlasíte, není to nejnepokojivější a nejtěžší část přípravy na setkání s potenciálním zaměstnavatelem. Stejně tak je výběr oblečení pro téměř každou ženu tvůrčí úkol a její řešení musí být vždy osloveno inteligencí a zájmem.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Příprava na pohovor s zaměstnavatelem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =