Jak ovlivňuje postoj k peněz rodinný život?

postoj k penězům

Mohou peníze rozkládat vztahy? Samozřejmě, že ano. Mnoho rodin se navíc rozpadlo jen proto, že manžel měl různé pohledy na finanční stránku života. Někteří manželka se ukázala jako stěžovatelka. Někdo ulovil líného manžela. Někteří manželé trvají na samostatném rozpočtu a jejich druhá polovina se cítí urážena. Tento postoj k penězům se jí zdá nepřijatelný. Jak to je – dvě peněženky v domě? Takže mi nevěří? Jakou lásku můžeme mluvit? Dále je to skandál, hlasité zabouchnutí dveří a další razítko v pasu. Tentokrát svědčí, že už nejsou manželem a manželkou. Je to smutné? Ale konflikt začal s penězi.

Ačkoli kořeny tohoto problému nechodí na začátek manželského života, když je plánován společný rozpočet, ale ve vzdáleném dětství. Tam je položen postoj k penězům malého člověka. Například otec chlapce strávil celý svůj život tím, že svou ženu vyplácí pennu. To znamená, že budoucí mladý muž je téměř zaručen, že zkopíruje svůj model chování. Proč? Ano, protože vyrůstal s tím. Toto rozdělení rolí se mu jeví jako nejpřirozenější. Takže má rodičovský vztah ke své rodině. Představte si, že otec chlapce vždy ukrýval peníze od svých příbuzných? Chtěl by člověk, když vyrostl, aby všechny své peníze dal své ženě? No, pokud ano. Nejčastěji se však tyto děti stávají kopiemi svých otců a trápí vlastní chamtivost a sebectost příští generace. A jejich děti – další. Nechceme však urážet cizince. Rozumíme lépe, jaké modely finančních vztahů jsou v různých rodinách a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Samostatný rozpočet

Každý tady utrácí peníze na sebe. A je-li oba rodiče udržovat tento postoj směrem k penězům a rozpočet, zejména, není v něm nic není tak strašné. Právě naopak. Žena nemusí znovu požádat o peníze na kosmetiku a hlásí, kde strávila sto dalších. A člověk může snadno půjčit peníze, aniž by mnoho dalších předběžných příběhů na téma „které se stalo a proč se člověk potřeboval takovou částku.“

A pokud je samostatný rozpočet představou jednoho z manželů (obvykle ten, kdo vydělává více)? Druhá osoba v tomto vztahu se bude cítit nepohodlně. Co mám dělat? Mnoho žen v reakci na žádost o sdílení peněženky začíná dělat hloupé věci. Namístě – křičet a přísahat. Nebo si uvědomit partnera:

“Můj otec vždy dělal veškerou mzdu své matky, což znamená, že musíš!”

Cítíte? Klíčové slovo v této větě je “musí”. Právě s ní začínají nejzávažnější konflikty. Jako člověk, který je stále jen slabě zamával od jeho manželky začne zběsile prokázat, že je něco, co prostě neměl nic. A muž má pravdu.

Rozhodnutí o společném nebo samostatném rozpočtu je zcela dobrovolné. V ústavě není žádný článek, který by diktoval, jaký postoj lidí k penězům by měl mít manželství. Jediná věc, kterou může žena v této situaci požádat, je dosáhnout kompromisu. Nemůžete dělat osobu žít podle vlastních pravidel. Můžete přijít s novými, které by vyhovovaly oběma stranám. Například, manželka obdrží určitou částku na výdaje a zbývající částka zůstane u jejího manžela. A každý je šťastný.

Smíšený rozpočet

Zde každý z partnerů přispívá určitou částkou k celkovému rozpočtu a zbývající část tráví podle vlastního uvážení. Tento postoj k penězům je velmi vhodný pro ty manželky, kteří vydělávají přibližně stejně. Pokud však někdo dostane méně, pak se smíšený rozpočet pro něj bude zdát nespravedlivý. Koneckonců, partner může utrácet mnohem více na sebe. A je dobré, když manžel nebo manžel dává dárky do druhé poloviny. A pokud ne? Pokud všechny peníze půjdou jen na osobní potřeby? Pak začínají skandály a pokusy o zvýšení částky, kterou partner vložil do všeobecného rozpočtu.

Podobné problémy mohou vzniknout iv případě propuštění jednoho z manželů. Nehovoříme o rodinách, ve kterých se dva lidé vzájemně podporují radostí a smutkem. Chceme mluvit o sňatcích, v nichž neexistuje emoční blízkost partnerů. V němž je rodina, i když nevědomky, vychází z výpočtu. Zde může každá změna pozice vést k rozvodu. Například žena se oženila s mužem za peníze a nečekaně ho vyhořel. Bude s ním žít? Sotva. Byl snížen rozpočet? Příloha také zmizela.

jaký je postoj k penězům

Společný rozpočet

Nejoblíbenější model peněžních vztahů v rodině, kde každý z manželů dá všechny vydělané peníze do společné pokladny. Zdá se, že vše je spravedlivé a nemají vzniknout žádné potíže. Ale zde jsou zde také úskalí. Největší z kamenů se nazývá stash. Předpokládá se, že zvyk ukrývat peníze existuje hlavně pro muže. Přestože se nám zdá, že ženy prostě skrývají peníze lépe, to se nevrací.

V každém případě partner, který našel hnízdo milovaného člověka, se cítí alespoň podveden. Vloží vše do pokladny na penny. Další myšlenky se vyvíjejí rychlostí hurikánu. Proč by potřeboval další peníze? Co by koupil bez mých znalostí? A kdybych to koupil, tak co dělám? Pokud nebudu mluvit, pak koupě zjevně není pro rodinu. Vše je jasné. Měl paní. Zde je – notorická ženská logika. Mimochodem u mužů je vývoj myšlenek také nepředvídatelný, ale často skrývají své pocity a podezření. A čas ukazuje, že hnízdo manželky má koupit pro něj nové odstředění.

Druhým úkolem ve společném rozpočtu je nedostatek peněz. Téměř každý člověk se setkal s tímto jevem. Ale ne všichni mají stejný nedostatek peněz. Některé manželky začínají své druhé polovině, protože jim to neposkytly. Oblíbený trumfem tyto ženy je srovnání: „Ale to Lyuska Kohl Jeep představil, a vy mi boty nelze koupit!“ A pak manžel bude cítit? Alespoň nemá rád Kolya (proč kupuje drahé automobily v krizi). A moje manželka nebude lépe zacházet lépe. Proto, drahé ženy, pokud závidíš Luce, udělej to mlčky. A pak nebudete mít džíp, ani botu.

Pokud hráč v domě

Ale co jsme na ženách vzapochilis? Muži také přinášejí spoustu problémů a finanční ztráty. Například, co byste měli dělat, pokud vaše manželka hraje kulomety? O alkoholikách, které nám babička vyprávěla o tom, jak se slyšel goleon, ale hráči vždy existovali jako samostatná skupina, o níž ví velmi málo lidí. A ještě méně lidí by je mohlo bojovat.

Na první pohled se zdá, že hráči vůbec neocení peníze, takže snadno a bezstarostně snižují velké účty. To však vůbec není. Tito lidé, naopak, jsou zamilováni do bankovky, jako by to byla v krásné dívce. Jsou tak dychtiví, aby se zbohatli, že tráví poslední penny. A rodina trpí současně. Po tatínských nočních slavnostech děti nemají co koupit mléko a žena chodí pracovat pěšky, protože tramvaj není dopravována zdarma. Nic dobrého, ne? Nelze nic poradit, protože hráči jsou oficiálně považováni za závislé. Nyní stojí na jednom kroku s alkoholiky a drogovými závislými. Ale jeho manželka není tak snadnější!

V 21. století se boj s hráči stal o něco snazší. Aby manžel neměl snížit celý plat na automatech, stačí mu vzít jeho platovou kartu. Pak sami budete kontrolovat všechny příjmy a výdaje. Jen se snažte v domě nešetřit hodně peněz. Manžel se může dobře rozbít při pohledu na barevný papír a vrátit se ke hře.

postoj lidí k penězům

Manžel nechce pracovat

Ženy nejsou lepší než jejich manželé jsou kategoricky neochotní pracovat. Současně jsou všechny výmluvy odlišné. Výsledkem je jeden. Žena přitahuje celou rodinu a manžel je ještě pohodlnější na gauči. Nyní se však mořští lidé přesunuli k počítači, ale nemění podstatu věci. No, pokud je manžel nenáročný a nevyžaduje dobré oblečení a vysoce kalorické pokrmy (ano, a to se stane!). Ale stane se, že manžel začne požadovat absolutní rovnost s ostatními členy rodiny. Dali dítě oranžové? Prostředky a vitamíny jsou přidány. A proč je na talíři na syna více kusu masa? Je stále malý, nebude tolik jíst. A líný člověk si nepřemýšlí o tom, kolik peněz byly tyto výrobky koupeny. V každém případě je finanční situace této rodiny vždy poněkud horší než v domácnosti, kde pracují oba partneři.

Jak překonat tuto situaci a přimět jejího manžela k práci? Jedním z řešení tohoto problému je vytvoření umělé peněžní krize v domě. Řekni mi, že jste se snížili o plat, přestali kupovat výrobky ve stejném objemu a plakali nad skutečností, že nejsou peníze. Pokud má manžel svědomí, brzy bude mít práci. Nepomůže? Položte otázku jednoznačně: “nebo pohovka, nebo já.”

Shopaholicismus

Nezapomněli jsme na milovanou nemoc moderních žen a mužů – shopaholismus. Podívejme se na to, co říká postoj k penězům zuřivého pachatele. Tito lidé, na rozdíl od hráčů, snadno zpracovávají peníze. Pro ně to znamená dosažení požadovaného cíle. A všechno bude v pořádku, ale pouze cíle jsou nové každý den a peněženka je jen jedna. Co můžete dělat, když cítíte nadměrnou žízeň po nakupování? Ponechte peníze doma. Pokud začnete s sebou vzít přesně stejnou částku, kolik potřebujete k nákupu produktů, určitě budete trávit méně.

Dále se pokuste vytvořit seznam potřebných nákupů v předstihu. Nepomůže? Pošli do obchodu svého manžela, takže určitě budete schopni odolat pokušení koupit něco extra. Ale před léčbou schopogolismus zjistěte povahu jeho vzhledu. Stává se, že v okamžiku, kdy je žena v lásce, se objevuje nepotlačitelná žízeň po aktualizaci. Nebo naopak. Dívka se pokouší zvednout rozbitou náladu s krásnými šaty. Tento shopogolizm je krátkodobý a není vůbec nebezpečný.

Konečně bych chtěl poznamenat: jakýkoli problém se vám stane, hlavní věc je, že to nejsou peníze, ale normální lidské vztahy. Pokud muž ztratil svou práci, podpoř jej místo toho, aby ho vyčítal. Přítelkyně si půjčila peníze a nedává? A co je pro vás důležitější? Sto rublů nebo přátelství? Vědět, jak rozlišovat skutečné problémy od těch, které sami vytváříme. Neměřte svůj život penězi, ale měřte se svým srdcem!

Doporučujeme, abyste si přečetli: Rodinné rozpočty – plánování

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 6 =