Jak vyčistit boty na polštáře: správně odstraňte skvrny

jak vyčistit boty na semiš

Obsah:

  • Co je vyrobeno z semišu
  • Jak vyčistit výrobky z semišu
  • Jak se rychle zbavit skvrn
  • Jak se postarat o semiš

Suede – krásně vypadající a příjemné na dotek. Věci z ní vypadají bohaté a elegantní. A nezáleží na tom, jaké výrobky – obuv, oblečení, doplňky nebo čalouněný nábytek. Všechny tyto výrobky okamžitě získávají téměř jemný odstín opuštěného, ​​ale tak elegantního luxusu.

Každý je dobrý semiš, ale existuje jedna významná nevýhoda – není to příliš praktické. Když je opotřebení špatné, záležitost začíná močit, lesk, ztrácí svůj vzhled. K tomu, aby se to stalo, musí být řádně postaráno. A tady teď ukážeme, jak vyčistit boty na semiš, jak pečlivě pečovat o produkty, jak po vyčištění sušit suede a jaké nástroje mohou a měly být použity.

Co je vyrobeno z semišu

Podívejme se na začátek toho, co tento materiál představuje. Je třeba poznamenat, že semiš může být přirozený a umělý. Přírodní se vyrábí z kůže zvířat, která se vyrábí zvláštním způsobem – tučné opalování. Vyznačuje se sametovou, měkkostí, pochoutkou a viskozitou. Umělý semiš, který úspěšně konkuruje přirozenému semišu, je vyroben z nejmodernějších materiálů. Zmíchám se jak přirozené, tak i umělé, když vyrábím galanterní zboží, obuv, oblečení.

Tato hmota se vyznačuje jemnou fleecovou strukturou, která snadno absorbuje vodu, což způsobuje, že se zvětšuje a stoupá. Proto je třeba s ní zacházet velmi pečlivě. Ale v každodenním životě se vyskytují různé drobné potíže – něco může uniknout, někdo třepal, ustoupil nebo ublížil. V důsledku toho dochází k různým znečišťováním, z něhož není snadné se ho zbavit. Samozřejmě, v tomto případě je rozumná otázka, než čisté semiš doma?

jak vyčistit semiš

Jak vyčistit výrobky z semišu

Okamžitě je třeba říci, že daný materiál nemá rád vlhkost, a proto je třeba vyčistit suché prostředky a způsoby, jak je lépe suché. Pokud není znečištění tak významné, můžete se je pokusit zbavit speciální gumou, která velmi pečlivě čistí povrch semiše. Speciální gumu lze nahradit běžným gumovým pásem. Pokud je kontaminace hluboká, nikoliv povrchní nebo stará, pak ji nemusíte zkazit, musíte ji vyčistit.

Pro ty, kteří chtějí vědět, jak vyčistit suede doma, dáme pár rad. Nejlepším lidovým prostředkem pro toto je řešení odstředěného mléka se sodou (čajová lžička sody na sklenici mléka). V tomto případě však mohou na povrchu zůstat bílé stopy. Pokud se tak stalo, namalujte skvrny.

Účinně odstraňuje nečistoty z povrchu semiše a deset procent roztoku amoniaku, který může nahradit sódu (půl šálku mléka a čtvrtinu skla amoniaku). Tkáň navlhčená ve výsledné kapalině odstraňuje kontaminovanou oblast. Poté je třeba ošetřený povrch očistit vlhkým ručníkem namočeným v čisté vodě nebo slabým roztokem octa, který je dokonce lepší (na litr vody, jednu čajovou lžičku octa).

Lehké semišové věci lze vyčistit strouhnutím z bílého chleba. Vysušené skvrny na podložce se sušenou chlebovou kůrou, jemným smirkovým papírem nebo gumovým kartáčem. Silně stlačte tlačítko nebo jej nepotřebujete (aby nedošlo k výronům). Poté štětcem kartáčujte.

Silně znečištěné světlo semiše a kid věci je třeba otřít hadříkem navlhčeným v roztoku mýdla prášku nebo s přídavkem kapalného amoniaku (20 g mýdlových vloček nebo prášku, několik kapek amoniaku na litr vody). Poté se ošetřený povrch promyje vodou a vysuší. Poznámka: Nedoporučuje se silně namočit věci z semišu. Mimochodem, mastnoty mohou být odstraněny benzínem.

Suede rukavice lze snadno a rychle vyčistit špínou s obvyklým toaletním mýdlem. K tomu je třeba dát do rukou a ošetřit znečištění suchým třístem. Poté musí být mýdlo omyta teplou vodou a rukavice uschnout v rovnané formě. Na baterii není žádný způsob! Jsou-li po vysušení těžké, pak poskytnout měkkost a originální fleecy vzhled mohou být vyčištěny vysavačem nebo oděvní kartáč s tvrdými vlasy. Bílý semiš se vysuší na ručníku.

Když se na výrobcích objevují lesklé skvrny, mohou být posypány škrobem, takže nechte stát půl hodiny, a potom kartáčujte suchým, fleecovým kartáčem. Pokud v důsledku suchého zpracování bláto nezmizí, je nutné vytvořit kapalný roztok ze škrobu a kapalného amoniaku, který se nanese na povrch. Po vysušení ošetřené skvrny je škrob odstraněn fleecy štětcem.

Dnes v obchodech najdete mnoho krémů a sprejů pro péči o semišové výrobky. Co znamená zvolit, závisí výhradně na druhu věci a vašich finančních schopnostech, neboť některé z nich nejsou levné. Mimochodem, pro čištění výrobků ze semiš doporučujeme použít speciální šampon. S jeho pomocí lze odstranit i extrémně silné nečistoty bez poškození povrchové struktury.

Čistíme přírodní semiš

Při nošení semišových výrobků (zejména na záhybech oděvů nebo obuvi) se vytvoří záhyby. Často je hromada. V tomto případě je třeba věc odpařit. K těmto účelům můžete používat pravidelné žehličky nebo umyvadlo s horkou vodou. Takže vaše oblíbené sako by nemělo být krátce zadrženo nad párou, takže je mírně navlhčené. Poté je třeba problémové místo provést s českým štetcem.

Kožené boty lze také sladit pomocí páry. Hlavní věc není přehánět, jinak se vaše oblíbené boty zhorší. Kontaminované boty nebo boty ugg by měly být vyčištěny mýdlovým roztokem s přídavkem amoniaku. Poté je lepší ošetřit je vodoodpudivým sprejem. Takový nástroj je možné zakoupit ve všech specializovaných prodejnách. Boty a věci z přírodního semišu lze dokonale vyčistit štětcem. Zkopírujte jej do kávy a dostaňte se do práce.

Jak čistit umělý semiš

Umělý semiš se musí vyčistit mírným roztokem vody a pracího prášku pro jemné tkaniny a pak bez lisování, vyschnout v narovnaném stavu nebo zavěsit na věšáky. Mějte však na paměti, že v žádném případě nebudou moci být omyty rukou nebo psacím strojem, jinak se věci ztratily.

Všechny výše uvedené domácí opravné prostředky pro čištění semišů jsou velmi účinné, naše matky a babičky často používají chléb, gumu a sódu. Můžete si vybrat kterýkoli z nich, který se stará o vaše věci, ale předem otestovat suroviny na malé ploše produktu. Taková opatření jsou nezbytná, abyste nezničili své oblíbené boty, rukavice (zejména sůl, sodu a terpentýn).

Čištění mokrého semišu se provádí pomocí houby paralon. Chcete-li zbavit nečistot na bílých produktech, vyberte výrobky, které neobsahují barvicí prvky. Nechcete obléknout světlé boty do špičaté boty. Po tomto “mytí” otřete vlhkost ručníkem a nechte zpracovanou věc vysušit. Z času na čas utřete kapky vody. Nenechávejte boty, bundy v blízkosti baterie a nepoužívejte vysoušeč vlasů.

Bohužel umělý materiál velmi rychle zhoršuje. Čištění domácího semišu byste tedy měli provádět pouze tehdy, pokud nemáte jinou možnost. To platí zejména o drahých věcech. Pohovka, ovčí srst může být pokryta světlými skvrnami. A s tím není nic co dělat.

jak se chamoisch

Jak se rychle zbavit skvrn

Co dělat, když jste nasadili skvrnu na botách nebo ovčí srst přímo na ulici (s kým se nestane?). Jak správně vyčistit semiš? Takže nejprve odstraníme kusy nečistot a na toto místo aplikujeme ubrousky. Dávejte pozor, k pokrytí nebo otření skvrny nestojí za to. V opačném případě ani při chemickém čištění nebudete pomáhat.

Než vyčistíte semiš, musíte zjistit zdroj znečištění. Mléko, vejce, zmrzlina, krve je třeba umýt studenou vodou, bez použití mýdla, prášku a dalších chemikálií. Pokud skvrna vysuší, zbavit se bude mnohem obtížnější.

Pokud jste vylila víno na věc, vložte do něj ubrousky nebo ručník, abyste absorbovali kapalinu. Pak, stejně jako v předchozím případě, vypláchněte výrobek velkým množstvím vody. Upozornění: v tomto případě by nemělo být užíváno sodík, protože by mohlo dojít k odbarvení ošetřované oblasti. Tato látka koroduje i bílou hmotu. Totéž platí pro sůl. Okamžitě kontaktujte odborníky! V takových institucích se vše obvykle zpracovává buď párou nebo speciálními chemickými řešeními. Pokud se plášť nevyčistí v následujících 2-3 dnech, skvrna zůstane navždy.

Jak se postarat o semiš

Chcete-li položky vypadat jako nové, a nemusíte se ruměšit za špinavé nebo špinavé věci, je třeba je řádně postarat. V létě musí být obuv a brašna sešitá speciální houbou s tvrdým povrchem (prodávaná v obchodech). Odstraní nejen usazený prach, ale i “hřeben” soudržných vil.

V zimě je bohužel mnohem obtížnější zajistit řádnou péči. Suede boty jsou poškozeny kvůli vlhkosti, soli, která je postřikována stěrači trati, teplotní poklesy, když přijdete z ulice do teplé místnosti. Proto budete muset v každém případě získat následující prostředky:

  • Malovat

Co když boty vyhořely a rozjasnily se tam? Měl by být ošetřen speciální barvou. Výběr správného odstínu nebude těžký, protože dnes je mnoho barev.

  • Spreje s ochranou proti vlhkosti

Spreje, aerosoly pouze pomáhají chránit výrobky před negativními účinky vlhkosti, ale také zabraňují vzniku bílých rozvodů, které vznikají díky soli, sněhu, vodě.

  • Kartáče a elastické prvky

Umožněte rychle a účinně zbavit se různých druhů znečištění. Obvykle se používají pro suché čištění výrobků a česání semišů.

Bohužel výše uvedené produkty nejsou levné. Ale bez ní nemůžete zajistit správnou péči o semiš.

Proto před nákupem věcí z tohoto materiálu zvážíte všechny výhody a nevýhody. Přemýšlejte o tom, zda budete čistit, hýbat, barvit boty nebo kabáty každý den ráno a večer po dobu 20 minut.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Jak čisté zlato doma

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − = 78