Americký styl oblečení: volnost a jednoduchost v jedné láhvi

Americký styl oblečení

Obsah:

 • Původ a transformace amerického stylu v oblečení
 • Móda moderních Američanů

Amerika je stále pro mnohé je to země snů a nenaplněných nadějí, že v myslích sovětského člověka obhajoval model úplné svobody ve všem: v myšlenkách, chování, chování. Dnes to má jak své stoupence i odpůrce, přísahá, že americkou vládu o agresivní zahraniční politiky, na rozdíl od americké kultuře, povzbuzený jejími standardy a životní styl. Ale ať to bylo, když se podíváte na jeho původních obyvatel, najdete lidi, kteří jsou bez předsudků, není notoricky známé, vnímavý, zabývající se, co se jim líbí a přináší potěšení, a ne zvenčí.

Mentalita Američanů se projevuje v hudbě, v historii a samozřejmě v oblečení. Jednoduchý střih svetrů, opotřebované kalhoty a džínové šortky, sportovní obuv, objemné mikiny jsou vidět jak u chlapců, tak u dívek. Není tato svoboda od obvyklého rozdělení šatů na ženské a mužské a předepsané předsudky společnosti?

Typický obyvatelé Ameriky, kteří jdou do obchodu, si nikdy nevyberou oblek – na první věc, která jí přichází z ruky: pohodlné džíny, tenisky a tričko. V této zemi dívky nemají tendenci zdůrazňovat svou sexualitu, oblékat se v elegantních šatech, jasných halenkách a přísných sukních. Možná to všechno je důsledkem zde vyvinutého feministického hnutí nebo prostě odráží skutečnou podstatu amerických žen, pro které je svoboda nad ostatními. Zároveň si myslíte, že stejně jako obyvatelé post-sovětského prostoru vytvářejí rodiny, rodí děti, staví kariéru a to vše v jednoduchých oblecích bez jakýchkoli ozdůbek.

Dnes, americký styl oblečení se stal populární daleko za Spojenými státy. On je oblíbený chlapci a dívky po celém světě, volí pro sebe pohodlné a pohodlné obrazy pro každodenní život. Pokud budete také dodržovat zásady jednoduchosti a praktičnosti v šatníku, chcete se oblékat jako hrdinové mladých hollywoodských filmů, doporučujeme, abyste se dozvěděli více o vlastnostech a vlastnostech moderní americké módy.

krásné americké oblečení

Původ a transformace amerického stylu v oblečení

K základním vlastnostem charakteristickým pro americký styl v oděvu je možné přenášet pohodlí, praktičnost a jednoduchost. On je často zmatený s “západní”, vzpomínat na statečné kovboji a těžké šerify divokého západu. Jsou to však dva zcela odlišné směry v módě, americký obraz je především oblečení pro každý den, pro práci nebo strany, sjednocené společnou myšlenkou svobody a rovnosti pohlaví. Podívejme se blíže na podmínky, za kterých tento styl vznikl.

Horečka velká deprese, která svírala Ameriku v 30. letech, a po druhé světové válce způsobila velké škody nejen na morální základy společnosti, ale také bolet materiální situaci občanů. Zatímco módní Nebyl čas přemýšlet, a není nutné, protože lidé nemají dostatek peněz na uspokojení i minimální požadavky pro potraviny a poskytnout přístřeší. Tak, jak se dobře oblékat, nebylo pochyb – oblečení šité z vlastních záclony a závěsy, ložní prádlo otlučený, nosí sukně a obleky. Po mnoha letech strádání a potřebách dospěli Američané k závěru, že oblečení není důležitým a rozhodujícím faktorem v životě společnosti. Od tohoto okamžiku se styl amerických obyvatel začal lišit od ostatních tím, že se nechybělo ostrý a jednoduchý siluet.

Nicméně je vše dočasné – místo černého proužku v historii Ameriky je bílá. Nyní lidé mají tendenci zapomínat na roky deprivace a chtějí co nejrychleji, ponořit se do luxusu a hojnosti. Tak se postupně objevuje nová společnost, která se později nazývá “generace spotřeby”.

Zpočátku, 40 je spousta dívek nejsou velmi žensky, ale spíše jako muži: Měl široká ramena, v kombinaci s tenkým tělem, snížit jejich vlasy krátké, jednal rozhodně, agresivně, někdy i agresivní. Nicméně po mírném zotavení po válce se opět chtěli cítit jako skutečné dámy: slabé, krásné a elegantní. A dala skvělou příležitost ženám Christian Dior, kteří převzali všechny myšlenky o módě, ukazující světu svou sbírku nazvanou “New Look”.

Hlavním tajemstvím jejího úspěchu byl zcela nový obraz dívek, který se radikálně liší od stylu 40. let. Výstroje prokázala figurín na stupních vítězů, byl neuvěřitelně ženský, jemný a ladný – uvedení na ně, i tlustá dáma okamžitě proměnila v sladkou a elegantní dámu. Dior řekl o své práci: “Rozhodl jsem se, že v minulosti opustím éru války, univerzální služby práce, uniformy se širokými” boxerskými “rameny. Při navrhování modelů jsem kreslil ženy, které vypadaly jako květiny. To je důvod, proč jsou moje šaty vyznačuje hladkými křivkami a kulatým prsu linie, štíhlý pás a rozbíhají směrem dolů plné sukně, jako okvětní lístky růží. “

Tato sbírka dala do světa módy skutečný pocit, vracela barevné světlé materiály, podložky na boky a prsy do šatníku amerických žen. Díky Christian Dior se objevil první bustier a nový druh elastického korzetu. Pro šití pouze jedné sukně vybrala designér až 40 metrů tkaniny a design siluety, kterou udržoval v tuhé podobě, který se mu vyvinul, stále zůstává tajemstvím všech sedmi pečetí.

Pacifistické a feministické city ve společnosti, které začaly na počátku šedesátých let, daly vzniknout módě pro silné, protáhlé svetry a svetry, sametové pytloviny a popularizaci džínů. Chlapci začali upřednostňovat kalhoty s nízkými pasovými boky, které se nazývaly “boky”, a většina dívky nosila mini sukně.

Americký styl 60. let byl charakterizován přímými siluety, materiály psychedelických barev s geometrickými vzory, které jsou na nich zobrazeny. Toto desetiletí se stalo vítězným průvodem mladé módy, zbavené obvyklých, už všudypřítomných obrysů, řezů a textur, a hlavně skutečného ducha svobody, který se světu ukázal. To se přirozeně odráželo nejen v oblečeních mladých lidí, ale také v jejich způsobu života, hudebních preferencích, chování. Nálady, které převládaly v té době, lze popsat jako vzpurné – to je období protestů proti základům společnosti, obvyklému hodnotovému systému.

Díky vznikající a rostoucí popularitě umělců se objevuje nový trend v hudbě – skále, která přirozeně ovlivňuje americkou módu. Takže legendární v kapele „The Beatles“ a „The Rolling Stones“ razil-elegantní pánské obleky, jako hippies, na protest proti válce ve Vietnamu, vedla k oblečení ve stylu „vojenské“. Také přispěly afroamerické komunity – do stylu byly přidány tradiční etnické prvky, které jsou vlastní jejich kulturou.

V různých dobách, díky různým událostem a vzniku nových nálad v společnosti, se americká móda postupně rozvíjela, přeměňovala a rozpadla se různými směry a typy. Na vrcholu všech neoklasicistých z 80. let změnily stávající trendy v oblečení a přivedly je do stavu groteskního.

světlý americký styl oblečení

Móda moderních Američanů

Procházet kaleidoskopem módních trendů, šílených návrhových rozhodnutí a excesy mládežnického protestu se ocitl v americkém stylu. Nyní je napodoben, předklonil se před ním a zdědil jeho chlapci a dívky daleko za Spojenými státy.

Moderní americká móda je jednoduchý neinteligentní oblek, ve kterém je každý detail přemýšlený až do nejmenšího detailu a nahrazuje jeho místo. Definice nálady takového oblečení je svoboda, rovnost a pohodlí, které se projevují ve všem – siluety, látky a doplňky. Zvažte hlavní rysy šatníku typického obyvatele USA:

 • Žádný luxus v oblečení – jednoduchost a pohodlí jsou na prvním místě.
 • Upřednostňuje se sousední a polořadovka-siluety, stejně jako přírodní tkaniny: bavlna, ložní prádlo, bavlna, pletené. Samozřejmě nelze ignorovat nedodržující trend – džínový materiál. Pokud jde o barvu, pak móda a móda Ameriky zvolí jasné nasycené odstíny.
 • Na tričkách, mikcích a tričkách jsou vítány různé výtisky: obrazy kreslených postaviček, pozitivní, originální a neobvyklé nápisy. V poslední době mnoho známých značek začalo vyrábět oblečení s fotografií černého amerického prezidenta namalovaného na něm.
 • Chcete-li vidět americkou ženu na vysokých podpatcích, elegantní šaty nebo striktní oblek, samozřejmě můžete, ale většina z nich “žít” v obchodních prostorách. A obyvatelé tzv. Jednopatrové Ameriky, která tvoří většinu země, preferují pohodlné a praktické oblečení: džíny, košile, trička, tenisky, tenisky nebo mokasíny.
 • Stoupenci sportovního stylu neuskutečňují bez baseballových bund a mikiny s obrazem vašeho oblíbeného vysokoškolského nebo univerzitního týmu. Podobné oblečení jsou jistě známé mnoha z hollywoodských filmů a seriálů.
 • Americký styl nelze představit bez tradičních džínových oděvů: kalhoty, bundy, bundy, sukně různé délky a bundy. Takové věci jsou perfektně kombinovány s výrobky z kůže, přírodního semišu nebo bavlny, takže doplněním s vaším šatníkem získáte harmonický obraz této americké dívky.
 • Co se týče příslušenství, v každodenním životě americké ženy zřídka používají ozdoby ze zlata, stříbra a dalších drahých kovů nebo kamene, a nechávají je pro vážnější příležitosti. Chystáte se do práce, na procházku nebo na párty, dívky preferují kvalitní, ale ne příliš drahé kostýmní šperky – korálky, prsteny, náušnice, přívěsky.
 • Makeup amerického módy je často neviditelný, tady je hlavním pravidlem minimální kosmetika, maximální přirozenost. Proto ženy používají základ, prášek, červenat, dávají kůži svěžest, inkoust a měkkou matnou rtěnku. Při zvláštních příležitostech – večírcích, oslavách, kostýmních setkáních s přáteli – se v hollywoodských divách reinkarnují s falešnými řasami a červenými rty.
 • Saka, sukni, kabát, šaty nebo džíny si může koupit dívka při prodeji za nejzábavnější cenu, ale taška a boty musí být nutně značkové a drahé.

Není možné s absolutní jistotou říci, že americký styl je něco určitého. Spíše je to kolektivní obraz, skládající se z různých směrů v módě. Moderní obyvatelé Spojených států se tak mohou ve společnosti v džínách a roztažených tričkách dobře objevit, na jehož vrcholu se vrhne stylová bunda “mužského” střihu. Podobně dívky kombinují elegantní šaty s hrubými “kovbojskými” botami nebo například lehkými letními sarafany s koženými krátkými bundami. Přidejte k tomuto sluneční brýle, množství doplňků, drahý pytel a kvalitní boty a dostanete odpověď na otázku, co je americký styl oblečení.

Doporučujeme vám, abyste si přečetli: Khromchenko Evelina: rady o módě

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =