Zpracováváme pleťový peeling na prstech a rukách

peeling kůže na prstech

Obsah:

 • Suchá a těsná kůže rukou
 • Jak se vypořádat se suchou kůží?
 • Změkčujeme suchou rukou
 • Komprese a masky pro suché olupování kůže rukou
 • Peeling kůže rukou
 • Vany se silnými oloupavými rukama
 • Komprese pro olupování rukou
 • Masky s těžkým odlupováním kůže na rukou
 • Pomáhá šupinatá pleť v salonu

Jak často ženy dělají stejnou neodpustitelnou chybu – s pečlivou péčí o člověka zapomenout na péči o své krásné pera. Ve stejné málo lidí si myslí, že se jemná pokožka rukou neustále zažívá různé negativní dopady – teplotní extrémy, vystavení studené a teplé vody, čistících prostředků, UV záření. Postupem času, aniž by bylo nutné pečovat vaše pleť ztrácí svoji pevnost a pružnost, dostat nevzhledné. Suchá, šupinatá, loupání kůže na prstech, bolestivé vzniku trhlin a vrásek – čeká na své ruce, zbývající bez důkladné pravidelné údržby.

Peeling a praskliny se vyskytují přesně u suché pokožky. Navrhujeme diskutovat o tomto problému společně s námi.

Suchá a těsná kůže rukou

Většina žen na světě usiluje o vysušení pokožky, přestože existuje řada výrobků pro péči o ruce. A to není překvapující, protože kůže rukou je jemná a velmi zranitelná. Obsahuje pětkrát méně vlhkosti než v kůži obličeje a téměř zcela chybí mazové žlázy. Z tohoto důvodu je třeba, aby si ruce vyžadovaly pravidelnou kompetentní péči.

Peeling kůže na rukou a praskliny, které způsobují značné bolesti a nepohodlí, mají své vlastní důvody:

 • poškození různých druhů: modřiny, škrábance, řezy atd.;
 • environmentální faktory: za slunečného počasí je kůže ruky dehydratována, zatímco zrychlení stárnutí buněk. Při chladném, větrném počasí se kůže ztuhne a hrubší, objeví se zarudnutí a odlupování kůže rukou, praskliny se často objevují;
 • negramotná péče o ruce nebo její nedostatek. Například pokud jsou po umytí ruce špatně umyté, vlhkost se vypaří z povrchu pokožky a vysychá;
 • Detergenty mají destruktivní účinek na horní vrstvu epidermis, která je zodpovědná za ochrannou funkci. Kromě toho mohou způsobit alergické reakce, dermatitidu, ekzém atd.;
 • avitaminóza zimního a jarního období;
 • vrozená suchost kůže rukou.

  peeling prstů

Jak se vypořádat se suchou kůží?

Udržujte ruce čisté je hlavní pravidlo péče o pokožku. Pravidelně si umyjte ruce, teplou vodou, toaletní mýdlo nebo speciální gel. Složení těchto hygienických výrobků obsahuje přísady, které zabraňují vysušení pokožky. Po umytí rukou je třeba je otřít suchým, včetně oblasti mezi prsty. To bude sloužit jako vynikající prevence odlupování kůže mezi prsty.

Nezapomeňte na své oblíbené rukojeti hydratační krémy a krémy obsahující kyselinu mléčnou, sorbitol a glycerin. Až do 30 let mohou být použity v každodenním používání jakékoliv hydratační složky, a po 30 – Krém by měl obsahovat lehké ochranných filtrů, které zabraňují výskytu stařeckých skvrn.

Když uděláte domácí úkol, například ruční mytí nádobí, okna nebo prádlo, zkuste použít vinylové nebo gumové rukavice. Spolehlivě ochrání kůži vašich rukou před negativními účinky chemických sloučenin. Pod rukavicemi můžete dát do rukou výživný krém nebo je smetat smetanou nebo rostlinným olejem. Tím zabráníte odlupování kůže na prstech.

Odborníci v oblasti kosmetologie doporučují použití krému po každém mytí rukou. Je žádoucí, aby krém, který používáte, byl založen na rostlinných extraktech. Na podzim-zima období, naneste ochranný krém na ruce před každým výstupem na čerstvém vzduchu a vaše pero vám řekne dík. V chladném počasí, nemají zanedbávat palčáky a rukavice, nebo vítr a mráz by zbavilo všechny vaše úsilí a vaše ruce budou praskliny a odlupování.

V létě potřebuje kůže také ochranu. Ultraviolet poškozuje kůži, vysouší ji, zvyšuje počet prasklin a vede k odlupování kůže na rukou. Z tohoto důvodu byste měli užívat opalovací krém v létě, než budete venku.

Nikdy nepoužívejte rozpouštědla jakéhokoliv druhu – aceton, petrolej, benzín – k čištění pokožky rukou. Samozřejmě umýt špínu dobře, ale způsobí neuvěřitelnou suchou pokožku. Je mnohem bezpečnější používat detergenty, které jsou speciálně navrženy tak, aby odstraňovaly složité nečistoty.

Změkčujeme suchou rukou

Provádějte pravidelně ruční obvazy a obaly se všemi rostlinnými oleji. Nejlepší je změkčení rukou z přírodního olivového oleje. Bandáže jsou nejvhodněji aplikovány v noci. Ještě větší účinek lze dosáhnout mícháním rostlinného oleje s medem (vezměte 1 díl medu a 3 díly oleje). Směs se zahřeje ve vodní lázni na teplotu 40 až 45 ° C a horká vrstva se nanáší v několika vrstvách na široký obvaz nebo gázu. Pak se obvaz nasadí na ruce, pokryje se voskovým papírem a upevní se trubkovými obvazovými nebo látkovými rukavicemi. Tento postup poskytuje pozitivní výsledky se zarudnutím a odlupováním kůže rukou. Pokud je léze malá, stačí udělat pouze jeden obal. Pokud jsou ruce vážně nemocné a pokryté krvácejícími prasklinami, je lepší použít dva zábaly týdně, až se zlepší stav pokožky.

Vynikající výsledky umožňují změkčení kůže rukou směsí pěti kapek čpavku, 3 polévkové lžíce. vody a 2 polévkové lžíce. glycerin. Složky se důkladně promíchají a vtírají do dobře čištěné vlhké kůže. Po skončení procedury ruce osušte ručníkem.

Neméně účinný krém připravený doma. Jehněčí a vepřové nesolené tuku tát v poměru 1: 1 ve vodní lázni, nalijeme do oddělené nádoby a vtírá do noci v kůži.

Chcete-li odstranit sucho a loupání z kůže rukou, můžete použít směs šťávy, poloviční citron, ½ šálku vody a 1 polévková lžíce. glycerin. Složky se důkladně promíchají a vtírají do očištěné kůže rukou.

Komprese a masky pro suché olupování kůže rukou

Kosmetické masky a obklady jsou navrženy tak, aby zabránily suché kůži rukou, což vede k nepříjemnému odlupování pokožky na prstech a dalších oblastech.

 • Bramborová maska

Tato maska ​​je velmi dobře prokázána. Pěstované brambory jsou aplikovány silnou vrstvou na kůži rukou, rukavice jsou umístěny na vrcholu masky. Hmota se po dvou hodinách odmyje.

 • Ovesná maska

Ovesná maska ​​se připravuje následujícím způsobem: ovesné vločky se vaří, voda se odvádí z vývaru, přidá se malé množství rostlinného oleje. Výsledná kompozice se aplikuje po dobu 10 až 15 minut. Je lepší použít ovesnou masku na noc.

 • Komprimuje se zakysanou smetanou

Smetana je výjimečný produkt ve svých nutričních a hydratačních vlastnostech. Ze zakysané smetany připravte komprese na ruce. Pro jejich přípravu vezměte šťávu z jednoho citronu, 1 šálku husté kysané smetany a 1 žloutku. Výrobky jsou důkladně promíchány, na plátno položte silnou vrstvu a položte je na ruce. Pak se zabalil do celofánu a zabalil do ručníku. Po 15-20 minutách se směs odstraní bavlněnými tampony, po kterých se na ruce nosí bavlněné rukavice.

 • Komprese z medu

Komprese z medu také pomáhají bojovat proti suchu a kůži. Pro přípravu počáteční směsi použijte ½ šálku medu, 1 lžičku. kyselina salicylová a ½ šálku olivového oleje. Med a olej se zahřívají ve vodní lázni a přidá kyselina salicylová. Směs se nanáší na pokožku rukou bavlněným tamponem, zabaleným do polyethylenu a zabaleným do ručníku po dobu 15-20 minut. Zbytky produktu, které nejsou absorbovány do pokožky, jsou odstraněny tamponem namočeným v citronové šťávě.

 • Maska vejce s medem

Maska je vyrobena z 1/3 šálku rostlinného oleje, 2 polévkové lžíce. med a 2 žloutky. Všechny výrobky jsou pečlivě broušeny a získává se jemná pasta. Maska se nanáší na ruce a použije se až do úplného vysušení, poté se odstraní navlhčeným rúnem.

 • Proteinová maska

Masky jsou vyráběny nejen na základě vaječných žloutků, ale i bílkovin. 2 vejce se smíchají s 2 citrony a 2 lžícemi šťávy. rostlinného oleje za účelem získání homogenní hmoty. Výsledná směs se dvakrát denně vtírá do pokožky rukou.

 • Lněný olej

Vynikající změkčuje pokožku z lněného oleje. Několik kapek oleje se nanáší na ruce a prsty a pečlivě se třepe ze dna vzhůru po dobu 15-30 minut. Tento lék významným způsobem pomáhá odstranit odlupování kůže mezi prsty.

 • Odvar z celeru

Jako prostředek péče o pokožku rukou je velmi efektivní odvar z celeru. 1 litr vody nalil kořeny celeru průměrných velikostí a vařil půl hodiny. Výsledný vývar se používá co nejčastěji k otření pokožky rukou.

 • Vany s infuzí plantain

Dobrým prostředkem pro změkčení pokožky rukou je infuzní koupel na bázi plantain. Infuze se připravuje z 1 litru vařící vody a 1 polévkové lžíce. zběsilé listy plantain. V přijaté infusi jsou ruce drženy po dobu 15-20 minut, po které jsou osuštěny a maštěny tučným krémem.

 • Maska s matkou a nevlastní matkou

Se suchou, vločkovou kůží maska ​​pomáhá masce na základě mateřské matky a nevlastní matky. Čerstvé listy jsou důkladně omyty, rozdrceny a poté smíchány s čerstvým mlékem. Na 2 polévkové lžíce. Bylinná kaše se používá s 200 ml mléka. Výsledná maska ​​se uchovává po dobu 20-25 minut, opláchne se teplou vodou a nanáší se výživný krém.

  peeling a praskliny na prstech

Peeling kůže rukou

Oloupání kůže na rukou může být jiné. Hlavní důvody, které jsme již popsali výše. Kůže zpravidla trpí nedostatkem tuku a vlhkosti. Studená voda, suchý a studený vítr postupně zničí přírodní tukovou bariéru pokožky a ruce suché. Při nedostatečné péči se kůže rtů začne odlupovat, na ní se objevují malé trhliny.

Důležitým krokem v péči o šupinaté ruce je odstranění mrtvých kožních částic za pomoci rukou a obličeje. Postup musí být proveden dvakrát týdně. Pro tentýž účel se používají gely a exfoliační masky.

Denní péče je lepší použít krém s hydratační aktivní složky (silikon, minerální olej a další.). Před spaním se doporučuje prodelyvat následujícím postupem důkladně umýt a otřít do sucha rukama liberálně mazaných s rostlinným olejem nebo krémem a poté přes noc nosit tenké bavlněné rukavice.

Abyste si ruce vyčistili, ochraňujte je před chladem, jinak by dokonce i speciální krém nemohl pomoci s problémem olupování kůže rukou. V extrémních případech je třeba další péči pomocí komprese, masky, zásobníků.

Vany se silnými oloupavými rukama

Pokud je problém peelingu známý ne slyšením, vaše ruce budou schopny pomoci vašim potížím:

 • Olejová lázeň

Příliš suchá kůže z rukou pomáhá olejové lázni: ve vodě přidejte slunečnice, olivový nebo jiný rostlinný olej. Ruce jsou uchovávány ve vaně po dobu 15-20 minut a poté mazány krémem.

 • Miska bramborového vývaru

U bramborové lázně použijte bramborový vývar. Dokonale odstraňuje zčervenání rukou z důvodu účinků nízkých teplot a také účinně pomáhá s prasklinami a odlupováním kůže rukou. Postup se provádí po dobu 20-30 minut.

 • Lázně s kyselým mlékem

Vany kyselé mléko jsou připraveny ze syrovátky nebo sušeného mléka, které jsou mírně vyhřívané. Po 15 až 20 minutách odevzdání procedury jsou ruce mazány krémem. Někdy se škrob přidává do škrobového škrobu (1 lžíce škrobu na 1 litr kapaliny).

 • Vany z odvar z ovesných vloček

Ovesné vločky se připravují z teplého vývaru ovesné kaše. Postup je prováděn po dobu 10-15 minut. Drsná a drsná kůže na rukou, náchylná k odlupování, je také obnovena pomocí kouře šťávy z kysaného zelí. Tato lázeň se provádí v noci dvakrát týdně, po které jsou ruce mazány tučným krémem a na bavlněné rukavice.

Komprese pro olupování rukou

Komprese jsou také velmi užitečné pro pokožku rukou:

 • Smažte petržel a malin

V boji proti olupování kůže na rukou má znatelný pozitivní efekt komprese petržele a malin. Pro jeho přípravu použijte 200 g karmínových bobulí, 1 skořápku petrželky a půl sklenice vody. Petrželka se vaří ve vroucí vodě a trvá na 20-25 minut. Bobule jsou hnětené s dřevěnou lžící v smaltu. Infuze petrželky je smíchána s malinovým pyré, namočeným v kapalině s gázou a roztažena kompresí na ruce. Postup trvá nejdéle 15 minut, pak se umyjte ruce teplou vodou a osušte měkkou utěrkou.

 • Komprese listů lopuchu

Neméně účinný prostředek – komprese na bázi listů lopuchu. Pro přípravu použijte 2 sklenice vody, 1 list hrnků a pol sklenici malin. Plátkový džbán se vaří v 1 šálku vroucí vody, po půlhodině filtr. Bobule se vaří s 1 sklenicí vroucí vody a trvají 20 minut, pak se také filtrují. Výsledné infuze jsou smíchány, roztok v mokré gázě a roztírá se s kompresí na kůži rukou po dobu 15-20 minut.

 • Hamburku-malinový kompres

Kosmetička doporučujeme používat při loupání kůže na rukou Romashkovo karmínové obklad. Je vyroben z 2 šálky vody, 200 g malin a? Šálek sušeného heřmánku barvy. Květy heřmánku jsou pozemní a vařil 1 šálek vroucí vody na teplém místě po dobu půl hodiny. Druhé sklenici vařící vody se vaří maliny. Napjaté infuze se důkladně promíchá, navlhčené gázy a rozšířila je do náručí, po 7-10 minut gáza postup opět ponoří do roztoku a opakujte uložení na kůži. Komprese se mění nejméně 3-4 krát. Tento nástroj je neuvěřitelně účinný při hrubém, popraskanou, šupinatá kůže na rukou.

  olupování kůže na prstech

Masky s těžkým odlupováním kůže na rukou

Tyto masky mají dobrý léčebný účinek:

 • Maska olivového oleje a citronu

Když je peeling pokožka rukou velmi dobře, pomáhá masku z olivového oleje a citronu. V 1 polévce. přidat několik kapek citronové šťávy. Výsledná směs se nanáší po dobu půl hodiny, zbytky jsou impregnovány suchou ubrouskou a poté jsou ruce mazány krémem.

 • Maskovací olejová maska

Neztrácejte svou popularitu heřmánkovou olejovou masku, jejíž příprava vyžaduje 2 lžičky. rostlinný olej, 3 polévkové lžíce. pšeničná mouka, 1 sklenici vody a 2 polévková lžíce. nasekanou barvu heřmánku. Heřmánek trvá na vroucí vodě po dobu 1 až 1,5 hodiny, ochladí a zfiltruje. V heřmánkové infuze přidejte mouku a vařte kaše, která se pak přidá s rostlinným olejem. Na očištěné kůži rukou rozložte přijatou masku na půl hodiny a pak se umyjte teplou vodou. Na konci procedury jsou ruce mazány krémem.

 • Ovesná a medová maska

Chcete-li připravit ovesné vločky medové masky vzít 1 lžičku. med, 1 polévková lžička. mléko, 1 polévková lžíce. olivový olej a 3 polévkové lžíce. ovesné vločky. Přísady jsou důkladně promíchány a aplikovány na ruce po dobu 60 minut, aby bylo dosaženo výraznějšího účinku, je žádoucí použít rukavice nahoře. Po zákroku se maska ​​odmyje teplou vodou, krém rukou se nanáší na kůži rukou.

 • Vývar z semínka lnu

Neuvěřitelně dobrá odvar z mléka. V 1 sklenici vařeného mléka 1 polévková lžíce. lněné semínko. Chlazený odvar z olejovité pokožky.

 • Olejová a žloutková maska

Chcete-li připravit masku na olejové žloutky, promícháme 1 polévkovou lžíci. rostlinný olej s 1 lžičkou. medu a 1 žloutku. Maska se třese do pokožky rukou po dobu 15-20 minut. Po skončení procedury jsou ruce mazány výživným krémem.
Maska s medovým žloutkem se připravuje následujícím způsobem: důkladně promíchejte 1 lžičku. med 1 žĺtkem a 1 polévkou. . Výsledná kompozice se položí na ruce a obléká přes rukavice. Po 15-20 minutách se maska ​​vypláchne a pokožka rukou se maže živným krémem.

 • Maska brambor a mléka

Pro přípravu efektivní bramborové masky se 2-3 brambory se vaří a mletí se mlékem. Teplá kaše se aplikuje na ruce nebo jsou ruce ponořeny přímo do hmoty před tím, než se ochladí. Po ukončení procedury se ruce vypláchnou a použije se výživný krém.

 • Masku brambory a okurek

Další verze bramborové masky: vařené brambory nejsou smíchány s mlékem, ale s 2 lžičkami. citronové nebo okurkové šťávy. Hmotnost v teplé podobě je aplikována na ruce v tlusté vrstvě a pokryta gázou. Procedura trvá 15-20 minut, po které se maska ​​omyje vodou a na ruce se nanáší výživný krém.

Okurka samotná je mimořádně užitečná pro loupání a hrubou kůži rukou. Pravidelně můžete otírat pokožku prostým kusem okurek a po namazání rukou pomocí speciálního lotionu. Pro přípravu lotionu ve stejných částech smíchejte citrónovou šťávu a glycerin.

Pomáhá šupinatá pleť v salonu

Mezi postupy salónu široká lásky a popularity získal tento způsob péče o popraskané, drsné a šupinatá kůže na rukou, jako parafinu. Ohřátá voskem vyživuje a hydratuje pokožku, kromě toho, že účinně odstraňuje toxiny a čistí pokožku hluboce. Parafín maska ​​obnovit rovnováhu vlhkosti pleti a hojí popraskané ruce.

Postup parafinoterapie se provádí v několika etapách. Po důkladném čištění pokožky rukou se aplikuje výživný krém. Poté se ruce asi 3-5krát ponoří do lázně, ve které se nachází vyhřívaný parafín. Na vytvrzeném parafínu používejte speciální ochranné pytle a rukavice. Účinek léků trvá 20-30 minut, po kterém jsou odstraněny rukavice a tašky jsou vyhozeny. S vlhkým teplým ručníkem odstraňte z pokožky zbytky toxinů a parafinů a poté použijte výživný ochranný krém.

Dámské ruce si zaslouží zvláštní pozornost! Koneckonců, každá žena chce být krásná a přitahuje pozornost a obdiv k ostatním. Ruce – to je v podstatě druhá tvář ženy, na níž se odrážejí všechny její obavy. Přejeme Vám, abyste vypadali co nejlépe od vrcholu hlavy až k patě!

Doporučujeme vám číst: lněný olej na vlasy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 + = 57