Tašky pod očima: příčiny vzhledu a způsoby, jak je potlačit

tašky pod očima příčiny

Obsah:

  • O tom, co tašky pod očima říkají
  • Proč byste se měli poradit s lékařem

Když se ráno probouzíte, najdete pod očima vaky, zatímco žádný kosmetický přípravek nepomůže překonat tento problém? Nepokoušejte se koupit noční krémy a tónové základy, které maskují otoky a tmavé kruhy. Podle doktorů, jakékoliv, dokonce i ty nejmenší změny na obličeji naznačují, že se něco stalo s námi. A lidové recepty krásy v této situaci nemohou zachránit krásné dámy.

vaky pod očima způsobují

O tom, co tašky pod očima říkají

Ve skutečnosti je bez pomoci odborníka velmi obtížné zjistit, proč se v této nebo té době dívka pytlí pod očima. Důvody mohou být různé, od alergií až po kosmetiku, což končí s onemocněním ledvin. Proto je tak důležité, aby se nejprve podrobil komplexnímu vyšetření a teprve po tomto začátku léčby lidovými nebo profesionálními metodami.

  • Přednosti: sůl a pepř

Milovníci horkých a především slaných potravin by měli být opatrní, protože koření způsobí žízeň a sůl zadržuje tekutinu v těle. Výsledkem jsou vaky, modřiny a otoky pod očima. To neznamená, že pro zbytek svého života budete mít pouze čerstvé pokrmy. Stačí, abyste dodrželi recepty a dodržovali denní sazbu. Ne tak dávno to bylo věřil, že žena by měla jíst víc než deset až patnáct gramů soli denně, dnes se doporučuje jíst nejvýše šest gramů (maximum – čajová lžička).

  • Nesprávný způsob života: násilné strany

Alkohol, tabák, toxiny, dehydratace, bezesná noc – to nejsou nejlepší přátelé našeho zdraví. Po násilné party (s nápojem, cigaretami nebo horším – s léky) ráno vzrůstá peri-orbitální vlákna, oblast pod očima mění stín (ztmavne nebo zčervená). Aby se zabránilo otokům, po večírku stále spí nejméně osm hodin a před spaním nepijte hodně tekutiny.

  • Genetická predispozice: od matky k dceři

Pokud měli vaši rodiče podobný problém, můžete ji také zdědit. V takových případech se v dospívání objevují vaky pod očima a budete muset s nimi bojovat po celý zbytek svého života. Dívky, které patří do této kategorie, by měly dobře jíst, sportovat, používat kvalitní kosmetiku a vzdát škodlivých návyků.

  • Závažné onemocnění: porucha v těle

Pokud se slušný sex předtím nenacházel sáčky pod očima a náhle má otok, je to pravděpodobně symptom vážné nemoci. Je nutné zkontrolovat ledviny, dutiny nosu, provést testy na přítomnost respirační infekce.

  • Překonání práce a stres: méně práce, více odpočinku

Možná nejobvyklejším důvodem pro vzhled otoku na obličeji je nadměrné oční bulvy po dobu dvou až tří hodin. Snažte se sedět před počítačem před spaním, bavte se při sledování televize. Mimochodem, pokud chcete usnout s knihou nebo novinami, nezapomeňte, že nemůžete číst ležet.

Také lidské tělo nereaguje velmi dobře na stálé napětí, slzy a záchvaty. Citlivé osobnosti by neměly vzít vše, co se stane s srdcem, a reagovat násilně na konkrétní situaci. Pokud jste plakali, ujistěte se, že jste umyli studenou vodou a nepřišli do postele v příštích dvou hodinách.

  • Ultrafialové: nebezpečné záření

Není divu, že lékaři neustále prohlašují, že ultrafialové jsou škodlivé pro zdraví, takže se na slunečních soláriích příliš neúčastníte slunění nebo opalování. V horké sezóně vždy používejte ochrannou kosmetiku (SPF nejméně 15) a noste sluneční brýle vyrobené z kvalitního skla, nikoliv z plastu. Na pláži je lepší chodit ve slamných kloboucích s širokými okraji nebo čepicemi se štítkem.

  • Věk: nezvratné stárnutí

Bohužel, dívky déle než třicet zahajují nevratné procesy – periorbitální vlákna ztrácejí svou pružnost, začínají se zvětšovat a po roce nebo dvou začínají klesat pod kůži. Proč se to stane – vědci ještě nezískali. Obvyklý kosmetický přípravek, který by pomohl překonat tento problém, neexistuje. V takových případech pomůže pouze chirurgická intervence, která se provádí na specializovaných klinikách.

  • Alergická reakce: nebezpečné kosmetiky

Nesprávně vybraná kosmetika (krémy, stíny, kostra, tónová základna) může vést k otokům očí. Nezapomeňte, že jste si nedávno zakoupili nové výrobky nebo jste již starý používali příliš dlouho a jeho doba vypršení již dávno vypršela. V každém případě vyzkoušejte vše na malé ploše kůže, abyste zjistili, proč máte takové potíže.

proč sáčky pod očima

Proč byste se měli poradit s lékařem

Jakmile zjistíte důvody pro vzhled vaků pod očima, konkrétně ve vašem případě, okamžitě začněte léčbu. Nezdržujte návštěvu lékaře, neboť může být rozhodující jeden nebo dva měsíce. V opačném případě, i když se s tímto problémem vyrovnáte, tvář může mít časné vrásky nebo, ještě horší, kýla.

Je obtížné najít člověka, který by šťastně přijal extrémní opatření – chirurgickou operaci, pokud existuje příležitost překonat problémy, které vznikly méně nebezpečnými způsoby. Ale co byste neměli dělat, je experimentovat se svým zdravím a používat lidové metody bez konzultace s lékařem předem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 80 = 84