Proč jsou nehty na nohou prasklé: jak se s tímto problémem vypořádat?

nehty jsou popraskané

Obsah:

 • Příčiny stratifikace nehtů na nohou
 • Léčba sklápěcích hřebíků

Ženská krása je předmětem uctívání básníků a umělců všech dob. Dobře upravené a krásné nohy hrají důležitou roli při vytváření obrazu atraktivní ženy. Často jim však nedáváme dostatek času. Neustále se staráme o obličej, tělo, vlasy, ale o nohy a ještě více o nehty a zapomínáme. Často si ani nevšimneme, že naše nehty jsou popraskané. Tento přístup je absolutně špatný.

Strávíme téměř celý den na nohách. Přijdou obrovské zatížení. Navíc málo žen si může představovat sebe bez podpatků. Často nosíme dokonce i boty, které pro nás nejsou dostatečně komfortní a ospravedlňují naše akce známým příslovím: “Krása vyžaduje oběť”. Ale tady přichází léto, kdy jsme ze zavřených obuvi otevřeli sandály – a co vidíme? Hrubá kůže nohou, mozoly a často zažloutlé exfoliované nehty. Jak se v této situaci nachází?

Je třeba přijmout naléhavá opatření k rehabilitaci krásy nohou. Nechte je plně, ale do určité míry tuto situaci napravují. A že takový problém nevznikne v budoucnu, je lepší se naučit, jak správně pečovat o nohy a znát hlavní důvody, které mohou vést ke zhoršení jejich vzhledu. Koneckonců, péče o nohy je důležitá nejen pro krásu, ale i pro zdraví. Zvláštní pozornost by se měla věnovat problému stratifikace nehtů, kterým čelí mnoho žen – někdo je vzácnější, někdo častěji.

Mnoho lidí si myslí, že jsou nehty častěji v rukou. Ano, vlastně s našimi rukama děláme vše během dne. Zvláštní poškození způsobuje pokožku a nehty všem druhům chemikálií pro domácnost. Koneckonců, s mytí nádobí a čištění, téměř každá žena čelí. Avšak rozvrstvené nehty na nohou jsou také poměrně častým onemocněním. Existuje mnoho důvodů. Stav nehtů na nohou je ovlivněn jak vnějšími faktory, tak celkovým stavem těla.

nehty jsou uvolněné

Příčiny stratifikace nehtů na nohou

 1. Nekódované kosmetické výrobky

  Většina žen maluje nohy. Ale mnoho lidí si myslí, že pro tyto účely není nutné kupovat drahé laky. Proto na tento kosmetický výrobek často ušetříme. Ano, a kapalina pro odstraňování laku, získáváme většinou levné. Ale taková nekvalitní kosmetika má škodlivý vliv na stav nehtové talíře. Nešetřete peníze na drahé laky. Jinak budete muset vynaložit mnohem více peněz a času na obnovu nehtů na nohou.

 2. Nevhodná úzká obuv

  Velice často nakupují ženy boty, které se řídí její volbou vzhledu. Vidět v obchodě krásné boty na barvu vašich oblíbených šatů, můžeme říct, že ztrácíme hlavu. Jen málo lidí v této situaci je znepokojeno tím, jak je pohodlné. Přemýšlíte, budete říkat, že budete trvat několik hodin trpět v těsné, ale velmi krásné botě. Nicméně stojí za to přemýšlet o tom, jaké nepříjemné důsledky mohou tyto dvě hodiny přinést.

  To může vést k tomu, že se nehty začnou oddělovat. Vyberte pouze pohodlnou obuv, ve které se vaše nohy cítí pohodlně. To je nejdůležitější věc. Kromě toho si vybrat nejen pohodlné, ale i krásné boty není problém. Možná, že to potěšení nebude příliš levné. Ale stojí za to riskovat krásu a zdraví vašich nohou, aby ušetřila pár rublů?

 3. Nehtová houba – poměrně častá nemoc, která postihuje jak muže, tak ženy

  Houba je velmi odolný parazit, který postihuje všechny části hřebíku a přechází na jiné nehty a kůži v případě nesprávné péče a předčasného léčení. Může být rozpoznáno s pomocí oka. Kolekce nehtů mění barvu, stává se neprůhledným. Nehty v případě infekce houbou mohou získat šedý, žlutý a dokonce i nazelenalý nádech. Časem se stávají hustšími a začínají se odloupat. Chcete-li bojovat proti houbě na nohou, je nejlepší konzultovat odborného lékaře, který napíše potřebné léky. Doma, je to velmi obtížné se zbavit tohoto problému.

 4. Špatný krevní oběh v dolních končetinách

  Nedostatečný krevní oběh může být spojen s řadou faktorů: varikozita, sedavý životní styl atd. Může také vést k rozvrstvení nehtů. Pro prevenci se doporučuje denně dělat gymnastiku na nohy. Nebude to například obtížné provádět takové cvičení. Vytáhněte ponožky pryč od vás, zůstaňte v této pozici po dobu 15-20 sekund, rozdělte ponožky od sebe od sebe na boky – zpoždění, vytahujte se – zpoždění. A tak dále. Dobře osvědčený v boji proti nedostatečnému krevnímu oběhu a rotačnímu pohybu nohou. Můžete také ohnout své prsty silou, pak unbend, opakování cvičení 15-20 krát. Tato gymnastika se může provádět kdykoliv během dne, sedí na pracovišti nebo doma.

 5. Stejně jako v případě hřebíků na rukou, nehty jsou neřízené na nohách špatným řezáním a řezáním

  Je velmi obtížné poskytnout nějaká konkrétní doporučení. Velkou roli v tom je tvar nehtů. Ale v každém případě, odříznutí nehtů, nemusíte je zaokrouhlit. Proveďte přímý řez a nechte alespoň 1 mm volného okraje. Pravidelně řezte nehty na nohách. Používejte pouze osobní nástroje. Měli by být dobře zaostřené a čisté.

  Chcete-li zabránit tomu, aby se nehty rozlomily, vyhněte se používání kovových pilníků. Tento “nenahraditelný asistent” nechává na povrchu nehtu mnoho mikročástic, které jsou příčinou další stratifikace. Zakupte si keramický nebo skleněný pilník s optimální abrazivitou. Čím tenčí je pleť, tím je jemnější rozprašování na nástroji. Nepoškozujte poškozené nehty a neodstraňujte žádné volné předměty. Tím způsobíte ještě větší škody vašim nehtům.

 6. Diety a nevyvážená výživa

  Mnoho žen v posledních letech je nadměrně vášnivá ve stravování. Při snaze o harmonii však mnozí zapomínají, že špatná výživa ovlivňuje vzhled. Zvláště nebezpečné jsou všechny druhy expresních – a mono. V tomto případě tělo dostává méně než požadované množství vitamínů a stopových prvků.

Protein hraje zvláštní roli při zachování zdraví a krásy vlasů a nehtů. Je to stavební organismus všech tkání lidského těla. Plnohodnotná živočišná bílkovina pro člověka potřebuje alespoň 1-1,5 g na kg tělesné hmotnosti. Obsahuje tento stopový prvek v červeném maso, kuřecím masti, krůtím, vejcem. A nejlepším zdrojem jsou mastné mořské ryby: losos, makrela a pstruh.

Nedostatek hořčíku a vápníku zvláště podkopává zdraví nehtů. A to je velmi častý problém, zejména mezi ženskou populací, kteří jsou fanoušky všech druhů stravy. Nedostatek hořčíku je pozorován u většiny žen a ve skutečnosti hraje důležitou roli při výrobě energie buňkami. Není dostatek hořčíku – proces buněčného růstu, který přímo ovlivňuje stav nehtů. Potřebná denní norma hořčíku je 300 miligramů. A pokud se z nějakého důvodu přestříkáte na jídlo, pak užijte další přípravky z hořčíku.

A nezapomeňte na vápník. Každý ví, jakou roli hraje při zachování zdraví nehtů a vlasů. Nicméně, tyto dva mikroelementy, které nepřinášejí mnoho výhod individuálně. Vezměte je dohromady v poměru 2: 1. Pro asimilaci vápníku a hořčíku je důležitá i přítomnost vitaminu D. Nicméně nezapomínejte, že zde je zbytečná horlivost. Nadměrné množství vápníku může vést k opačnému účinku a negativně ovlivnit stav nehtové desky.

Nedostatek jiného důležitého mikroelementu v lidském těle, křemíku, také vede k disekci nehtů. Chcete-li doplnit obsah tohoto mikroelementu, musíte ve své dietě vyrobit fazole, fazole, banány, rýže a petržel.

Stratifikace nehtů je někdy “stopa”, že tělo jednoduše nemá dostatek železa. U žen je tento problém zvlášť naléhavý, protože každý měsíc ztrácíme velkou část krve. Vynahradit nedostatek železa v těle potřebují jíst hovězí játra, libové maso, žloutky, sušené ovoce, všechny druhy fazolí a, samozřejmě, zelená. Doporučuje se také odšťavňovat pampelišky, šťovík a lopuch.

Abyste získali co nejefektivnější výsledek, musíte použít speciálně navržené komplexy vitamínů a minerálů. Například lék “Perfectil”, který kromě vitaminů a minerálů obsahuje aminokyselinu cystein, se osvědčila. Byla vytvořena speciálně pro kompenzování nedostatků mikronutrientů, zabránění delaminace nehtových desek, posílení nehtů a zajištění jejich výživy.

proč jsou nehty prasklé

Léčba sklápěcích hřebíků

Nestačí vědět, proč jsou nehty popraskané. Někdy se tomuto problému nelze vyhnout. V tomto případě je třeba přijmout naléhavá opatření k obnovení nehtové plotny. Existují různé způsoby léčby nehtů. Která volba závisí na zanedbání situace.

 1. Lékařská kosmetika

  Pravidelně zpevňujte poškozené nehty speciálními kosmetiky, krémy a oleji. Mohou být snadno zakoupeny v jakékoli lékárně. Taková kosmetika obvykle obsahuje panthenol, allatonin, lipozomy a další živiny, které přispívají ke zrychlení růstu nehtů. Také jsou užitečné kosmetika včetně bílkovin a vitaminu C. Tyto prvky přispívají ke zvýšení odolnosti proti negativním vlivům prostředí.

 2. Masáž

  Jen málo lidí ví, že posílení exfoliovaných nehtů může být pomocí masáže. Technika, jak to dělat, je docela jednoduchá. Připravte si koupel s mořskou solí. Můžete použít i oceánský, ale bez aromatických přísad. Proč se solí? Ale protože obsahuje velké množství jódu, což bude mít příznivý vliv na stav nehtové plotny. Několik minut držte nohy ve vaně a masírujte oblast kutikuly měkkým masážním kartáčem, na který aplikujete dítě nebo glycerinové mýdlo. Tato masáž se doporučuje provádět nejméně třikrát týdně.

 3. Parafinoterapie

  Díky silně vrstveným nehtům pomůže takový postup, jako je parafinová terapie, která může být prováděna nejen v kosmetickém salónu, ale také samostatně doma.

  Technika parafinoterapie se skládá z několika etap. Především musí být nohy připraveny na postup. Povrch pokožky by měl být důkladně omyt v chladné vodě s mýdlem na bázi glycerinu a aplikován dezinfekční prostředek. Dalším krokem je postup parafinové terapie.

  Skládá se z několika kroků. Nejprve zkontrolujte reakci kůže na parafín. K tomu použijte malé množství roztaveného parafínu na exponovanou oblast pokožky. Poté, co jste si jisti, že tato látka nemá na pokožku negativní účinek, postupujte podle pokynů. Ponořte nohy na kotníky do roztaveného teplého parafínu s pravidelností 10 sekund 3 až 5krát. Na vašich nohou budou tedy fixovány několik vrstev parafínu. Počkejte pár minut. Když se parafín stává tvrdým a tvoří kůru na nohách a nehty, umístěte plastové sáčky na nohy. Ale to není všechno.

  Kromě toho musíte také nosit teplé ponožky. V tomto stavu je nutné ponechat nohy asi půl hodiny. Potom vyjměte ponožky a sáčky, pečlivě odstraňte parafínovou vrstvu a nechte nehty a kůži zpevňovat kosmetikou. Chcete-li zlepšit efekt, lehce masírujte oblast kůže. Parafín lze použít několikrát. Pokud se vám zdá, že technika postupu je pro vás příliš komplikovaná, poraďte se se specialistou v kosmetickém salónu.

 4. Komprese a masky

  Kompozice pro obklady a masky lze zakoupit v libovolném kosmetickém obchodě nebo lékárně. Dostatečně dobrý nápravný prostředek pro obnovu nehtové desky může být připraven samostatně. Smíchejte 70 gramů vody, 25 gramů glycerinu a 5 gramů kamenec. S výsledným složením navlhčete kus látky a připevněte k poškozeným nehtům, horní kryt s polyethylenovým filmem a položte na ponožky. Nechte takový kompresní materiál na nohou po dobu 30 – 40 minut.

  Je užitečné dát na nehty olivový olej, dát na bavlněné ponožky a tak jít spát. Toto jednoduché doporučení nepomáhá vyléčit odlupování nehtů. Bude však sloužit jako dobrý preventivní agent.

 5. Těsnění

  Pro zesílení nehtové desky je populární takový postup jako “utěsnění”, který spočívá v aplikaci vrstvy po vrstvách přípravků obsahujících nezbytné mikroelementy a vitamíny. Často složení prostředků pro utěsnění zahrnuje takzvaný “krystalový materiál”, což je nepostradatelný nástroj v boji proti delaminovaným nehtům. Hojivé složky se vkládají do nehtové desky zvláštním způsobem a zůstávají tam dva týdny. Ochranný nátěr se aplikuje shora a v případě potřeby i dekorativní lak.

Pečlivě sledujte stav nohou a nehtů a pokud máte i ty nejmenší problémy, okamžitě postupujte. S problémem exfoliace nehtů se člověk musí začít bojovat v rané fázi onemocnění. Jinak nebude pro vás snadné se ho zbavit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 16 =