Kuperoz na tváři: léčba lidových a kosmetologických prostředků

couperose na ošetření obličeje

Touha mít zdravou a krásnou pleť je zcela přirozená. Různé kosmetické nástroje jsou navrženy tak, aby udržovaly krásu: čisté, osvěžující a vyživují. Ale negativní dopad na vzhled Vaší pokožky je nejen přírodní faktory, ale i různé nemoci.

Kuperoz kůže na obličeji

Kuperoz kůže na obličeji – je to zarudnutí způsobené expanzí cév, ke které dochází v důsledku porušení krevního oběhu v kůži. Při zvýšené cirkulaci krve v cévách dochází k jejich expanzi, ale spojovací tkáň na nich tlačí zvenku, což způsobuje účinek “zúžení”. V průběhu času dochází k poklesu elasticity cév a samotné pojivové tkáně. Následně zůstávají nádoby zvětšeny a na obličeji se stanou velmi nápadné.

Kuperoz na tváři se často projevuje na tvářích, nosu a bradě, méně často na čele; prochází několika etapami a vytváří “postavu” na obličeji. Jako doprovodná reakce se může objevit svědění a zánět.

Příčiny couperózní kůže

Příčinou couperózní kůže na obličeji jsou slabé cévy. To může být genetickým znakem těla nebo způsobeným hormonálními změnami. Škodlivé návyky (alkohol, přejídání a kouření) mohou také způsobit “červené skvrny”. Podnebí patří mezi ovlivňující faktory: v zimě, při vstupu z mrazu do teplé místnosti, dochází k drastickým změnám teploty. Porušení fungování vnitřních orgánů může ovlivnit výskyt tohoto onemocnění.

Léčba: základní péče

Jak zacházet s couperózou na obličeji, jak se starat o kůži a co bych se měla vyhnout? Tyto otázky jsou velmi důležité, protože je potřeba opatrnosti. Když se červené skvrny okamžitě eliminovat agresivní produkty péče, tedy těch, které zvyšují krevní oběh: třecí krémy, masky filmu, alkoholik, léky s ovocnými kyselinami. Rovněž není přípustné používat kosmetické přípravky obsahující mentol, med, mátou, eukalyptus, aloe, hřebíček a různé vonné látky.

Pečlivě sledujte pocity, pozorujte reakci pokožky. Krém by měl být aplikován s hroty prstů, obličej by neměl být po umytí, je to prostě jen mokrý.
Při léčbě couperózy na obličeji je zakázáno používat různé kartáče, masažéry, hrubé utěrky. Čištění rukou obličejem s couperózou je také kontraindikováno.

Procedury koupelí, inhalace a návštěvy sauny by měly být zrušeny. Pokud se návštěva lázní je velmi důležité pro vás, a vzdát se událost, kterou nelze v tomto případě pokrýt tvář s mokrým ručníkem, a „pohybovat“ do minimální teploty. Minimalizujte ve své stravě následující potraviny: rajčata, jogurt, zakysaná smetana, játra, různé fazole, čokoláda a citrusy.

Kuperoz na tváři: co dělat?

Červená tvář by měla být bojována. Nestačí jen omezit se na jídlo, ne pikantní jídlo a přejídání. Kosmetika proti couperose může být také docela efektivní. Hlavní věcí je vybrat správný produkt.

Chcete-li tento problém vyřešit, vytvoří se speciální fondy. Pokud je nemůžete najít v obchodě, pak vyzvedněte výrobky určené pro citlivou pokožku. Pokud máte sondu, koupte a vyzkoušejte: lék může vyhovovat všem, ale ne vy.

Kuperoz na tváři, jehož léčba bude vyžadovat integrovaný přístup, to znamená nejen jakákoli procedury, ale také náležitá péče. Nezapomínejte na rady odborníků, pokud se chcete opravdu zbavit tohoto nepříjemného “skvrnky”. Jaké jsou metody léčby, které nyní zvažujeme.

  1. Elektrokoagulace je nejdostupnější způsob, jak se zbavit červených skvrn. Podstata tohoto procesu je následující: na nádobu se aplikuje elektrický proud se speciální jehlou, čímž se nádoba zhroutí. Tato metoda však zanechá stopu z jehly a navíc nemůže pokrýt velkou plochu pokožky.
  2. Kuperoz na obličeji: laserová léčba znamená úplné čištění obličeje ze stop postižených plavidel. To se nazývá laserová skleroterapie. Kurz se skládá z několika postupů. Mírné zčervenání, které se objeví v důsledku laserové terapie, zmizí spíše rychle a nejsou žádné další vedlejší účinky. Když je na obličeji ošetřen laserem laser, je zapotřebí zvláštní péče o pleť, která usnadní její časné oživení. Fotografování na obličeji

Kuperoz, na jehož fotografii je prezentován, byl podroben laserové léčbě. Výsledek, který vidíme na dalším obrázku. Plavidla se stala neviditelnou, výrazně se zlepšil estetický vzhled kůže.

 1. Fotorejuvenace je nejprogresivnější technikou všech existujících v současnosti. Světelná energie aktivuje koagulaci krevních cév, v důsledku čehož tato “úplně zmizí”.

Profylaktické doporučení, které je třeba dodržet po odstranění couperózy na obličeji:

 • K ochraně před ultrafialovým zářením by se mělo používat opalovací krém;
 • Proveďte hluboké čištění s peelingy založenými na bromelainu a papainu (rostlinné enzymy);
 • Než pijete vitamín, poraďte se s lékařem.
 • To je užitečné, aby se bláto studené obličejové masky;
 • Tónování nádob může být i při mytí, střídání teplé a studené vody (horká voda je kontraindikována).

Masáž obličeje

Masáž obličeje s couperózou vyžaduje určitou specifičnost. Jednou z doporučených masáží lze nazvat španělské modelování tváře a krku. Během postupu je hluboká studie centrální části svalu s aktivnějším účinkem na zóny sníženého tónu. Pomáhá posilovat pokožku.

Můžete také udělat masáž obličeje z plastické hmoty s couperózou. Tento postup často nezahrnuje použití olejů nebo krémů. Silné, rytmické, lisovací pohyby jsou charakteristickou vlastností této metody. Aplikujte ho v případech, kdy je pokožka pacienta vyčerpána, jsou pozorovány zavěšení, otoky a otoky.

Kosmetika proti kupperosu

Kosmetika proti couperose jsou také docela efektivní. Ale co je nejdůležitější, vyzvedněte ty prostředky, které vám budou užitečné.

Rosacea na obličeji ošetřené různými krémy, mýdla, enzymatické loupání atd. Mnohé z těchto nástrojů lze nalézt v lékárnách, a profesionální linky nabízejí kosmetička se specializací na toto téma.

Mezi léky proti couperosu by měla být izolována micelární voda, která je užitečná pro čištění obličeje.

Mezi takovou kosmetikou proti kupperu lze poznamenat Purete Thermale od Vichy (micelární kapalina pro odstranění make-upu). Kompozice obsahuje růžový galský extrakt a termální vodu. Tento výrobek nedrží a nedrží pokožku.

Společnost Bioderma nabízí vynikající nástroj – Sensibio H2O (micelární voda)

Všechny léky proti couperose by měly být jemné a povolené pro každodenní použití, protože tvář make-upu a dalších nečistot musí být denně vyčištěna.

Janssen nabízí enzym peeling Refining Enzyme Peel. Je poměrně měkká a vhodná pro citlivou pleť.

Jak se zbavit couperose a co máte vždy po ruce?

Jak se zbavit kupperózy, je otázka spíše nepříjemná. Ale nic není nemožné. Existuje několik doporučení pro každodenní péči o poškozenou pokožku, což pomůže uzdravit proces hojení.

 1. Vždy máte v blízkosti vodní sprej a uklidňující krém proti couperose.
 2. Během dne používejte uklidňující vodu. Můžete si vybrat termální vodu nebo rostlinné hydroláty: bylinné infuze a kvetoucí vody (neroli, hamamelis, neroli). Spreje si tvář během dne, aniž by se bála současně, aby zkazil make-up. Večer vyčistěte pokožku vybranými výrobky
 3. 2-3 krát týdně používejte uklidňující masky proti couperose nebo krému. Tyto prostředky pomohou odstranit podráždění a zarudnutí, navíc zvlhčí pokožku. Zvláště opatrně sledujte frekvenci procedur v zimě.

kuperoz na tváři lidové medicínyChcete-li se zbavit couperose, můžete použít masku s mandlovým olejem z “Hundred Beauty Recepty”. Výrobek je rozpočtový, ale špatně kvalitní.

Decleor má Harmonie Masque Tendresse Apaisante, což je uklidňující maska ​​proti couperose. Můžete si také vzít na vědomí výrobek společnosti Avene a uklidňující masku Masque Anti-couperose, která zastupuje Genji.

Mezi krémy proti couperosu je třeba zmínit Sensibio AR z Biodermy. Doporučuje se používat s jinými výrobky výrobce, které jsou určeny k pokropové pokožce.

Korff společnost je čára znamená, že C-Normalizer: čisticí mléko (neobsahující alkohol), denní a noční krém na obličej růžovky, stejně jako maskovací tužka.

Odstranění pohárky na obličeji není záležitostí jednoho dne. Můžete si vyzvednout peníze z nabízených v lékárnách nebo zakoupit profesionální linku.

Ze skutečných produktů stojí za pozornost linii Rosaliac, která byla založena na termální vodě La Roche-Posay. Odstranění zarudnutí a syntézy kolagenu je způsobeno vitamíny B3 a CG. Emulze má zelený odstín, který slouží jako vynikající převlek pro zakrpělé zarudnutí. Může být použit jako make-up base.

Mezi profesionálními produkty patří linie D-Red fondů ze Svaté země. Jedná se o uklidňující obličejové masky s couperózou, denní emulzí a noční zpevňující prostředek (balzám). Řádka Rose RS2 od firmy Pevonia Botanica obsahuje výtažky lékořice a zeleného čaje.

Nevyhledáváte “stejný” krém na obličej od couperózy, pokud si nejste jisti, že se jedná o vlastnosti pokožky.
Důležité upozornění pro vlastníky mastné pleti: použijte smetanový krém místo běžného večerního léku. Jak víme, ve spánku funguje naše kůže aktivněji, protože během noci budou absorbovány všechny potřebné látky a zčervenání zmizí.

Folk remedy proti couperose

Vypadá jako kupper na fotografii, kterou jste už měli čas vyhodnotit. To není příliš příjemný pohled. Zbavuje se ho, ale není to každý, kdo se rozhodne jít k lékaři a uchýlit se k hardwarové léčbě. Ale v takovém případě existuje cesta: prostředky lidí proti kupperovi.

 • Bylinná maska ​​na obličej s couperózou. Pak heřmánku, jírovce květiny, měsíček, řebříček a bramborový škrob ve stejném poměru, takto míchá se do hladkého (kaše). Vyjmout gázu masku a aplikovat na obličej, na horní straně tenká Použít kaše. Po 15 minutách masku by měly být odstraněny a propláchnuté tvář tráva otvarom.Podgotovte advance odvar z bylin řebříčku, měsíčku a heřmánku. 200 ml vody zředte 1 čajovou lžičku tinktury a otřete obličej získaným mlékem.
 • Mezi lidovými prostředky proti kupperu můžete také zavolat tonikum na bázi heřmánku. 2 lžíce heřmánku vařte a přidejte 0,5 litru vody. Přidejte do vody a 2 rozdrcené tablety s obsahem askorutinu.
 • Kuperoz na tváři lidové medicíny nabízí k léčbě komprese heřmánek. 2 lžíce heřmánek trvají 20 minut ve vroucí vodě. Vyrábíme 10 minutový komprese.
 • Berry maska. Můžete použít maliny, borůvky, jahody nebo rakytník. Do pytlového pyré přidejte 1 čajovou lžičku bramborového škrobu. Doba trvání procedury je 15 minut.
 • Kuperoza na tváři lidové medicíny poskytuje levnou cestu: masku surových brambor. Dostatečně účinný postup, který vám umožní zbavit se zarudnutí.
 • Pokud omrzliny, což způsobuje rosacea, být provedeno střídavě teplou a studenou primochki.Goryachaya: odvar nebo kopřiva rozmarýn varu po dobu 5 minut. Uchovávejte na kůži nejdéle 3 minuty. Studená: vývar z květu kaštanu, kůry nebo šalvěje. Nechte vařit po dobu 20 minut. Doba trvání procedury je 5 minut.

  Střídáme teplé a studené vody, opakujeme cyklus 5-6krát. Poslední studené mléko by nemělo být aplikováno po dobu 5 minut, ale po dobu 10 minut.

A to je jen malý seznam možných prostředků, které budou užitečné v případě vzhledu couperose na tváři. Ale je lepší sledovat jídlo a sporty (jóga, pilates, pěší a cykloturistika), které budou sloužit jako vynikající prevence.

Buďte zdraví a krásní!

Doporučujeme Vám číst: léky na léčbu psoriázy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 9 = 19