Jak vytvořit elastickou kůži: lidové prostředky pro naše zdraví

jak vytvořit elastickou kůži

Mnoho žen s věkem si všimne, že kůže není tak přitažlivá: více ošoupaná a méně hedvábná. Někteří lidé upouštějí a nedělají nic. Ale koneckonců, pružnost kůže obličeje je vizitkou zajímavé a plné energie ženy. Dosažení tohoto cíle není tak obtížné, jak se může zdát. Stačí jen trochu vynaložit úsilí.

Elasticita pokožky těla nám dovoluje být sebevědomá a neváhejte otevřít plavky a hluboké dekoltiny. A není nutné navštěvovat drahé kosmetologické centrum, pokusit se o své tělo pomocí neznámych postupů a nových přípravků. Vše, co může být zapotřebí, si můžete vybrat z nejbohatějšího množství lidových prostředků. Dnes budeme hovořit o tom, jak udělat kůži pružnější.

Lidové prostředky pro pružnost pokožky

Mezi lidovými prostředky pro pružnost pokožky existuje mnoho takových, které jsou vždy po ruce u jakékoli disciplinované hostesky. A pokud nejsou nalezeny v kuchyni, pak na regálech supermarketů najdou velké množství.

Pokud kůže ztratila svou pružnost, zdravý vzhled a příjemnou hladkost, použijte následující recepty.

Mléko

Jak vyrobit kůži elastickou pomocí mléka nebo tvarohu není známa každé ženě. Recept na tuto masku pro pružnost kůže obličeje přišel k nám ze skandinávských zemí. Skandinávie od starověku je známá svou jemnou pokožkou s příjemným odstínem smetany. Jejich tajemství by mělo být půjčeno.

Zvýšení pružnosti pokožky pomůže přirozenému kozímu nebo kravskému mléku. S jeho pomocí můžete připravit koupel pro pružnost pokožky. To je velmi jednoduché: do lázně se přidá 2 litry přírodního čerstvého produktu.

Tvarohový sýr pomůže zvýšit pružnost pokožky obličeje. Vezměte 3 lžíce. lžíce tučného tvarohu, které můžete získat. Dobře jej protřete s 1 polévkovou lžící medu. Výsledná maska ​​pro pružnost pokožky obličeje by měla být jemně aplikována po dobu 20 minut, s výjimkou oblasti kolem očí. Po uplynutí doby vyjměte směs bavlněným tamponem a navlhčete ho studeným mlékem.

Tyto prostředky pro pružnost pokožky obličeje a těla jsou docela dobré. Tuky obsažené v mléce a podobných produktech pomáhají vyhlazovat pokožku. Přesněji řečeno, linoleová, arachidonová a linolenová, které patří do skupiny nezbytných nenasycených mastných kyselin, kyselinu olejovou a tvoří tenkou ochrannou vrstvu, zabraňující ztrátě vlhkosti z povrchu kůže.

Ovesné vločky

Jak zvýšit elasticitu pokožky obličeje pomocí ovesné kaše, řekli nám Švýcarové. Vezměte několik lžic ovesné mouky, namočte je do nepasterizovaného mléka nebo do přírodního jogurtu. S touto suspenzí roztáhněte dlaně a obličej.

Po 20 minutách se dokonce i kůže, která ztratila svou elasticitu, zbitou a nadměrně sušená, bude krásnější a hladší.

Pokud je vaše kůže mastná nebo smíšená, míchat hrst ovesné kaše s citronovou šťávou a dobře zbitým proteinem.

Samozřejmě můžete použít různé prostředky, se všemi druhy nepochopitelných složek. Mohou být mnohem silnější než lidové léky na pružnost pokožky. Ale co by mohlo být lepší než dary přírody? V ovesných vločkách jsou vitamíny skupiny B a kyselina listová – regulují vylučování mazových žláz a odstraňují podráždění. Jídlo z ovesné kaše dělá pleť matnou.

Zlato

masky pro pružnost pokožky obličeje

Schopnost medu věděla i našim nejstarším předkům. Jedná se o nejsilnější antioxidant, který má příznivý účinek na tělo, pokud mu samozřejmě nemáte alergie.

Zvyšte pružnost pokožky pomocí medu několika způsoby, například medovou masáží. Tato metoda je velmi účinná po těhotenství. Kůže rychle získává pružnější a krásnější vzhled. Velmi účinným způsobem použití medu je pokrýt celé tělo. Tento postup by se měl provádět v sauně. Efekt překoná všechny očekávání a okamžitě zapomenete na nepříjemnosti způsobené tím, že zůstanete v lepkavé látce.

Med je bohatý na fruktózu a glukózu, obsahuje vitamíny, mikroelementy a nejsilnější antioxidanty – polyfenoly.

To znamená, že pro pružnost pokožky těla je třeba zkontrolovat individuální nesnášenlivost. Stačí si rozmazat rty a pokud máte pocit nepohodlí nebo nepříjemných reakcí, nepoužívejte je.

Brambory

Jak vyrobit kůži elastickou pomocí oblíbené bramborové kaše? Je to možné? Ano, velmi. Budeme potřebovat vodu, ve které byla tato zelenina vařena. V ochlazené vodě spusťte ruce. Pocit parafínové lázně v kosmetickém salonu.

Udělat pokožku tváře elastickou pomocí brambor vroucích v uniformě. Nakrájejte ho do kaše a položte ji na obličej. Vhodná pro takovou masku a pro zvýšení pružnosti pokožky těla. V důsledku toho získáte hladkou a měkkou pleť.

Vzhledem k tomu, že škrob může být zastoupen jako velké polysacharidové molekuly, které nemohou proniknout hluboko do pokožky, ale jsou schopny zadržovat vlhkost. Kromě toho velké množství vitaminu C podporuje vyhlazení a čištění. Surové brambory lze použít ke snížení otoku a změkčení podráždění.

Fazole

Jak zvýšit pružnost pokožky pomocí fazole? Je tu recept na krásu masky, která byla přivezena ze Španělska. Zdejší odrůda nezáleží moc, je důležité, aby byl produkt čistý, bez různých pesticidů: může způsobit podráždění.

Vezměte si sklenici fazolí a nalijte do vody po dobu 12 hodin. Když přijde čas, vaříme fazole v malém množství vody, dokud se nestane měkkou. Horké fazole se otírají sítkem, přidá se šťáva ½ citronu a 1 lžíce olivového oleje. Chlazená směs – to je maska ​​pro pružnost pokožky obličeje. Dáváme to na obličej po dobu 20 minut, pak opláchněte teplou vodou a pak zchladíme.

Tento postup pomůže k pokožce přitisknout a vyhladit. To je dobrý nástroj pro suchou a jemnou pokožku. Fazole obsahují vitamíny B a hořčík, které vyživují pokožku.

Kvasinky

elasticita kůže na obličejiJako kůže, která dává pružnost, může říct praktickým Němcům. Pečicí koláče, určitě mají čas se starat o jejich krásu. Je to docela jednoduché – kvasnice mohou dělat zázraky!

Vytvořte masku pro pružnost kůže na obličeji. Potřebuje 20 g drceného droždí a kapku teplého mléka. Přísady zamícháme správně. Aplikujte suspenzi na obličej, nechte 15 minut. Zmrazená masa se v kruzích pohybuje do kůže. Vše, co zůstává na obličeji, opláchněte vodou.

Surové těsto může být použito jako maska ​​pro pružnost pokožky těla, například pro oblast krku a krku. Surové těsto vyvlékněte jako šátek a obtékajte kolem krku. Nechte ho, dokud nezhasne. Po odstranění můžete ošetřenou oblast otřít citronovou šťávou.

Výsledkem působení takového prostředku pro pružnost pokožky těla bude nejen zákal a elasticita, ale také zúžené póry.

Kvasinky regulují práci mazových žláz, jejich extrakt se také používá při přípravě krémů na mastnou pleť. Vzhled pokožky se stává světlejší a sálavější.

Mandle

Prostředky pro elasticity kůže, které jsou vytvořeny za použití přírodních produktů vlastníma rukama, mají pozoruhodnou vlastnost – psychologicky se podílí na „vytváření“ z její krásy. Poté, co ztratila pružnost pokožky a způsobila vnitřní nepohodlí, spojená s vnímáním věku a vizuálním smyslem “vítání” mládí.

Japonské ženy, například, dělají kůži pružnější pomocí 4 lžíce. lžíce mandlových hoblin a sklenici vařené vody. Míste přísady a všimněte si, že voda by měla být při pokojové teplotě. V důsledku toho by měla být získána homogenní hmota.

Očistěte si obličej a aplikujte na něj masku pro pružnost pokožky obličeje. Tření by mělo být kruhové pohyby a oplachování – jako jednoduché křoviny. Tento postup byste měli dělat několikrát týdně. Tato směs pomůže obnovit pružnost obličeje, uklidnit ji a zvlhčit.

Mandlový olej pro pružnost pokožky se používá poměrně často. Vyhlazuje, zjemňuje a zvyšuje ochrannou schopnost lipidové bariéry. Je vhodný pro osoby, jejichž kůže je citlivá a náchylná k podráždění. Almondová drť je bohatá na bílkoviny a on je ten, kdo je zodpovědný za pružnost pokožky.

Ocet

Jak zvýšit pružnost pokožky těla octem, znáte temperamentní Italové. K péči o pokožku krku a dekoltu se používá ovoce: hroznový, jablečný nebo citrónový (5%). Měl by být ředěn 1: 1 vodou. Voilà! Náš “lotion” je připraven.

Abyste dosáhli pevnosti pokožky, stačí načistit bavlněnou vložku nebo tampón do chlazené kapaliny a utřít prsa. Pro krk je třeba použít obvaz. Tlumte jej výrobkem a pevně protřepte krk, aniž byste jej stlačili.

Mělo by se však poznamenat, že ovocný ovo bude mít na kůži kromě vyhlazení a také vysvětlující účinek. A citlivá pokožka může ještě více vysušit a dokonce způsobit podráždění.

Vany pro pružnost pokožky, obklady a masky

jak vytvořit elastickou kůžiKromě různých pleťových krémů a masky můžete stále ještě koupat kloubovou elasticitu. Jsou také schopni rozveselit a relaxovat.

Medová mléčná koupel – zvýší pružnost pokožky těla. Vezměte si šálek teplého medu a horkého, ale ne vařeného, ​​mléka. Jak míchat a přidejte 2 lžíce. lžíce růžového oleje. Promíchejte jednotnou konzistenci a nalijte do lázně. Doba trvání řízení se mění podle vašeho uvážení.
Byliny pro pružnost pokožky mohou být také účinné. Můžete si koupit všechny ingredience v lékárně. Je to pohodlné, rychlé a snadné. A pokud chápete bylinky, nebudete je moci sami sbírat.

Nejprve musíte připravit tinkturu bylin na pružnost pokožky. Vezměte tymián plíživý, sladké brambory, heřmánek, břízy. Tyto bylinky se odebírají v jedné části. Hernia nahá by měla mít 2 části. Všechny přísady vařte s vařící vodou a nechte vařit. Po nalití do lázně a naše “jezero” krásy a zdraví je připraven. Očistíte nejen pokožku, ale i pružnost a pružnost.

Ztracená elasticita pokožky pomůže obnovit a tinkturovat mátou, okvětními lístky růží, citrónovým balzámem a oreganem. Všechny přísady se nalívají s vroucí vodou, vylijí a vlijí do lázně.

Pro elasticitu pokožky těla, pro vivacity a pohodu můžete vzít minerální lázně. Stačí si koupit velké množství minerální vody, předehřívat ji a nalít do vany. “Domácí vířivka” bude sloužit jako dech čerstvého vzduchu jak pro vaši pokožku, tak pro sebe.

Zvýšení pružnosti pokožky těla lze dosáhnout pomocí citrusových lázní. Navíc budou sloužit jako preventivní opatření proti časným vráskám. Vezměte pomeranče, grapefruity a citrony (2 ks každého ovoce) a vymačkejte šťávu z nich, která po nalije do lázně. Voda by měla být při pokojové teplotě.

Jak vyrobit pokožku těla elastickou s pelyňkem? Můžete parní lázeň připravit. Tento postup podpoří lepší krevní oběh kůže.

Vezměte pelyňku hořkou. Potřebujeme 1 lžíci jemně nasekaných bylin. Naplňte 1 litr strmého varu a namočte přes tinkturu. Pokud je pokožka velmi suchá, postup trvá 2-3 minuty, ujistěte se, že pára není příliš horká. Pro vlastníky normální pokožky může být doba páře zvýšena na 5 minut. Olejová kůže bude vyžadovat 8-10 minut páry velmi horké páry.
Jak obnovit pružnost kůže na obličeji pomocí komprese z okvětních lístků dogrose. Přesněji od tinktury. Vezměte 3 lžičky lístků, nalijte 200 ml vroucí vody a nechte vařit. Když se tinktura ochladí, vytvořte komprese.

Vytvořte pleť těla elastické kontrastní komprese. Horké aplikujte po dobu 2-4 minut, poté po dobu 10-15 minut, překládat za studena. Tento postup pomáhá posílit svaly. Dobré pro obličej a krk.

Obnovení elasticity kůže na obličeji není otázkou jednoho dne. Pravidelné komprese minerální vody zvyšují pružnost pokožky. Naneste je na obličej po dobu 25-30 minut. Tento postup mimo jiné pomůže zbavit se otupů.

Můžete vytvořit masku pro pružnost pokožky těla jako celku. Bude to trvat 1 polévkovou lžíci medu a 1 lžíci ovesných vloček a kokosového mléka. Důkladně promíchejte a aplikujte na předem vyčištěné tělo. Doba trvání masky je 30 minut. Začneme se umyt teplou vodou, opět ji vypláchneme studenou vodou. Chcete-li cítit účinnost, postupujte podobně nejméně třikrát týdně.

Obnovte pružnost pokožky obličeje a pomozte francouzské masce. Ve skleněné nebo smaltované nádobě nalijte 1 šálek čerstvé smetany. Porazte surové vejce a přidejte je do krému. Stlačte džus celého citronu, připojte jej k dalším ingrediencím. Do směsi se přidá také 100 g vodky a 1 čajová lžička glycerinu. Důkladně promíchejte a oblékněte obličej a krk před spaním. Uchovávejte v chladničce a ne déle než 6 měsíců.

Jak obnovit pružnost pokožky obličeje a krku a zná známou krásu Sophie Loren. Potřebujete 100 gramů krému a 1 čajovou lžičku želatiny, medu a glycerinu. Želatina musí být nalita přes noc. Ráno zahřejte na nízké teplotě až do úplného rozpuštění, přidejte glycerin a med.

Obnovení elasticity kůže na prsou není snadné. Ale pokud pravidelně provádíte cvičení a masky, podporuje tělo v tónu, můžete dosáhnout špatných výsledků. Účinek zesílí kontrastní sprchu a loupání.

Vezměte 1 lžíci přírodního jogurtu a třísek z kokosu, přidejte 1 lžičku. mořská sůl a ovesné vločky. Vše důkladně promíchejte. Aplikujte masku na předparenou pokožku prsou. Masážní pohyby po dobu 5 až 10 minut třepeš peeling, pak opláchněte teplou vodou. Mělo by se provádět 2 x týdně po dobu 3 měsíců.

Esenciální oleje pro pružnost pokožky

Esenciální oleje pro pružnost pokožky jsou také velmi účinné. Různé oleje vytvářejí jiný efekt a používají je podle pokynů. Několik z nich jmenujeme pouze a vy vyberete sami.

Mezi oleje pro pružnost pokožky patří:

  • Anis. Tóny, dobré antiseptické, podporují pružnost pokožky a jsou účinné při nespavosti.
  • Oranžová. Stimuluje krevní oběh a obnovuje kůži. Vyhlazuje vrásky.
  • Valerij. Snižuje podráždění a vyhlazuje vrásky.
  • Karafiát. Má omlazující účinek.
  • Esenciální olej pro pružnost pokožky grapefruitového ovoce napíná a tónuje pokožku.
  • Smrk. Tonizuje svalovou tkáň, obnovuje sílu.
  • Kadidlo. Vyhlazuje vrásky, pomáhá omlazovat stárnoucí pokožku.
  • Mandarin. Zvlhčuje, vyhlazuje, zlepšuje barvy a tóny.
  • Mirra. Výkonný omlazující účinek.

Zábaly pro pružnost pokožky

éterické oleje pro pružnost pokožky

Závěsy pro pružnost pokožky jsou také užitečné. O zázračném účinku, který má normální čokoláda na lidské tělo, první na světě odhadoval indiány.

Zvýšení elasticity kůže je způsobeno elastinem a kolagenem, které se pod vlivem čokolády začínají vyrábět ještě intenzivněji. V důsledku toho se kůže stává pružnější a měkčí.
Kofein, který je součástí čokolády, normalizuje metabolismus, pomáhá se zbavit pigmentových skvrn, snižuje vzhled celulitidy.

Tento postup lze provést doma a nahradit kosmetickou čokoládu kakaovým práškem. Bez pomoci specialisty je lepší se zabalit na jednotlivé části těla, na ty nejproblematičtější.
Máte-li nějaké chronické onemocnění, je lepší nechat takové manipulace provádět bez konzultace s lékařem.

Čokoládový zábal pro pružnost pokožky je následující: za litr horké vody (výhradně!) Vezměte 200 g prášku. Dobře zředěná. Předem vyčistěte kůži a poté masku na tělo aplikujte. Pokryjte horní vrstvu potravinářským filmem a nahoře – listem. Zahalte také do deky, což způsobí tepelný účinek. Doba trvání procedury je asi 15 minut, po sprchování a aplikaci hydratačního krému.

Která z navrhovaných možností je blíže k vám, je na vás. Jeden vhodný olej, druhá chuť bude maska. V každém případě, i když nemáte možnost navštívit kosmetické salony, můžete se postarat o své zdraví sami. A to je první krok k měkké, hedvábné a elastické pleti. Buďte krásní a atraktivní!

Doporučujeme číst: svěží masku na vlasy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 5