Jak se zbavit vlasů na tváři navždy?

příčiny vzhledu vlasů na obličeji

Obsah:

  • Příčiny růstu vlasů na tváři ženy
  • Metody odstraňování vlasů na obličeji
  • Odstranění vlasů na tváři navždy lidové prostředky

Žena tráví hodiny v blízkosti zrcadla, vkládá pokožku, vlasy a nehty do pořádku, a to pomocí nejrůznějších prostředků a metod. To vše se dělá, aby bylo nejkrásnější a přitažlivější. Ale jak minimalizovat čas pro všechny tyto postupy? Koneckonců, kromě péče o sebe, v životě jsou další péče. Mnoho dívek je obeznámeno s problémem hojného růstu vlasů na obličeji, který může zkazit i nejkrásnější tvář. Každodenní holení vůbec není řešením tohoto problému, protože s každým po sobě jdoucím časem se vaše vlasy stávají tvrdšími a která dívka sní o získání strniště jako muže. Depilace je spíše bolestivý a častý proces.

Neúmyslně každá žena, která se potýká s problémem vlasů na obličeji, se divila: mohu se jim zbavit navždy?

Nejprve zjistíme, co způsobuje vegetaci na obličeji.

Zpět na obsah

Důvody pro růst vlasů na tváři ženy:

  1. Čas puberty – během tohoto období v lidském těle dochází k různým změnám, mění se také struktura vlasů na obličeji. Častěji příčinou vegetace na obličeji v tomto období je nadbytek androgenního hormonu.
  2. Hystrusismus – růst přebytečných vlasů z ženského mužského typu. Při této nemoci se vegetace pozoruje nejen na obličeji, ale také v hrudi, zádech, žaludku, stehnech. Toto onemocnění se vyskytuje u 2-10%, nejčastěji u kavkazských a středomořských, méně často u žen v severní Evropě a v Asii. V 90% příčin hystricismu je polycystický ovariální syndrom nebo idiopatický syndrom, tj. Onemocnění je způsobeno neznámými příčinami. V tomto případě je onemocnění méně výrazné.
  3. Příjem určitých léků narušuje hormonální rovnováhu v těle. Například použití androgenních anabolických steroidů může vést k těm ženám, které mají nevratné následky, jejichž vedlejší účinky jsou vzhled nežádoucích vlasů na obličeji a na těle.
  4. Menopauza je jednou z nejčastějších příčin vegetace na obličeji. V době, kdy vaječníky přestanou pracovat, začíná intenzivní tvorba hormonálního androgenu, jehož nadbytek způsobuje přebytečné vlasy.

laserové odstranění chloupků

Zpět na obsah

Metody odstraňování vlasů na obličeji

Elektrolýza je účinným způsobem odstraňování chloupků. Pomocí jehly zasunuté do otvoru kůže do hloubky 2-7 mm vede slabý elektrický impuls k dysfunkci vlasových folikulů. Je žádoucí provést elektro epilaci v kosmetickém salonu. K úplnému zničení vegetace na obličeji bude potřeba asi 5 zasedání. Postup je spíše bolestivý, zvláště u lidí s citlivou kůží, je to nevýhoda, že na vlasovém místě může být jen málo viditelná jizva.

Fotoepilace je nejoblíbenější způsob odstranění nežádoucích vlasů na obličeji. Hlavní výhodou této metody je téměř úplná absence kontraindikace a bezbolestnost. Metoda odstraňování chloupků fotoepilací je založena na skutečnosti, že pigment – melanin, koncentrovaný v tyčce vlasového folikulu, je schopen absorbovat světelné záření. S pomocí světelných vln je omezena krev v kapilářích, která je nezbytná pro normální růst vlasů, v důsledku toho vlasový folikul ztrácí své živiny a zemře, po které vypadnou nežádoucí vlasy. Vzhledem k tomu, že tento postup je úzce zaměřen, má minimální škodlivý účinek na pokožku kolem vlasce. Hlavní nevýhodou fotoepilace je postup postupu.

Laserové odstranění chloupků – radikální způsob, jak se zbavit nechtěných vlasů na obličeji. Pomocí laseru ozařovaný pigment vlasů obsažený ve vlasovém folikulu absorbuje přijatou energii, ohřívá a zničí zónou růstu vlasů. Současně jsou nádoby, které krmí vlasový folikul, zničeny. Po pár týdnech vypadají vlasy z mrtvého kořene. Pro maximální účinek je zapotřebí několika postupů s přerušeními 20-40 dní v závislosti na rychlosti růstu vlasů. Hlavními výhodami laserového odstraňování chloupků je jeho bezbolestnost, ve srovnání s mnoha dalšími metodami odstraňování chloupků tento postup nebude mít žádné nepohodlí, ale také nezanechává jizvy a podráždění na kůži. Laserové odstranění chloupků je velmi účinný nástroj při odstraňování vlasů z obličeje jednou provždy.

Farmaceutické léky jsou účinným prostředkem k zastavení růstu nežádoucích vlasů. Chcete-li se zbavit růstu vlasů na obličeji navždy, může to být pomocí některých antikoncepčních prostředků. Léky, jako je například spironolakton a ketokonazol, například snižují produkci mužských hormonů v ženském těle, které stimulují růst vlasů na obličeji. Před použitím těchto léků byste se měli poradit s lékařem, protože ovlivňují hormonální pozadí těla. Nekontrolované a bezohledné užívání těchto léků může způsobit řadu nových problémů s endokrinním systémem.

různé způsoby odstraňování chloupků
Zpět na obsah

Odstranění vlasů na tváři navždy lidové prostředky

Účinným prostředkem k odstranění vlasů na obličeji je použití produktů / bohatých na jód. Ořech je jedním z těchto produktů. Střihneme ji na noc, ráno v místě řezu provedeme šťávu, která musí být aplikována na problémovou oblast. Postup by měl být opakován 8krát.

K dispozici je také možnost odstranění chloupků pomocí shellu ořechů. Chcete-li to provést, budete ho muset vypálit, rozpustit výsledný popel v malém množství vody a aplikovat na místo s pokrytím vlasů. Tuto směs vyperte po 15 minutách. Rychlý efekt by se neměl očekávat. Postup by měl být prováděn 2-3 krát denně, dokud vlasy zcela nezmizí.

Chcete-li se zbavit nechtěných vlasů na obličeji, můžete použít drogu. Pro přípravu roztoku v litru vody vařte 150 g rostliny. Po získání silného bujónu navlhčete bavlněný tampon v této konzistenci a otřete problémové oblasti. Buďte opatrní, rostlina je jedovatá.

Odstranit vlasy navždy může být s pomocí semena drogy. Za tímto účelem semena rozemele v mlýně na kávu, aby se získal prášek. V přijaté hmotnosti přidáme vodku a pečlivě promícháme až po příjem konzistence podobnou majonéze. Naneste tenkou vrstvu směsi na problémové oblasti.

Směs, při níž se používají semenné kopřivy, dvouděložné, působí na zastavení růstu vlasů. Pro vaření potřebujeme 40 g semen z této rostliny, která musí být broušena nebo nastrouhaná na jemném struhadle, nalijte 100 g rostlinného oleje. Výsledná směs by měla být infuzována po dobu 2 měsíců. Po tom všem filtrujte výslednou konzistenci a naneste na povrch kůže s nežádoucími vlasy.

Odstranění vlasových návykových látek může způsobit podráždění nebo alergickou kožní reakci. Před aplikací některé z výše uvedených směsí na obličej zkontrolujte jeho účinek na jinou malou oblast pokožky.

Než začnete odstraňovat vlasy, měli byste se poradit s odborníkem, eventuálně nadměrné vlasy způsobují poruchy hormonálního systému.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 45 = 52