Fotorejuvenace. Zlepšete stav kůže

fotorejuvenace

Patologický proces fotografování v reakci na působení ultrafialového záření je nevyhnutelný a ovlivňuje prakticky všechny struktury lidské pokožky. Vedle takových užitečných biochemických reakcí jako je zvýšení lokální imunity a syntéza vitaminu D má ultrafialové záření destruktivní a zánětlivý účinek. Odborníci považují za nejnebezpečnější zahájení peroxidové oxidace lipidů, akumulaci volných radikálů a vznik kupperózy. Ochranná reakce pokožky na ultrafialové světlo vede ke zvětšení pigmentace a drsné kůže. V důsledku oxidace membrán se buňky stávají kyslíkem. Fotografování se projevuje prostřednictvím vzhledu červené duté sítě, pigmentovaných skvrn, chlupatosti a matné barvy pleti, vzhledu jemných vrásek. Za prvé, nepříjemné změny ovlivňují nejvíce otevřené oblasti těla – krk, obličej, ruce a oblast dekoltu.

V boji proti fototerapeutickým kosmetologům byla vyvinuta fotorejuvenace, což je terapeutický postup zaměřený na prevenci a eliminaci negativních projevů na kůži.

Proces fotorejuvenace

Před vynálezem postupu pro fotorejuvenaci se může zlepšit stav kůže pouze pomocí elektrokoagulace, laserového resurfacingu a hlubokých peelingů. Je třeba poznamenat, že tyto postupy jsou velmi traumatické. Každý postup tohoto druhu byl doprovázen nepohodlí a bolestí, vznikem jizev, otoku a krust, a také vyžadoval nemocniční pobyt pro období zotavení.

Fotoomlazení vyvinut speciálně pro aktivní lidi, kteří nemají možnost obnovit svůj způsob života po dlouhou dobu, na rozdíl od domácích povinností a pracovního postupu. Rychlý a bezbolestný výsledek dává přesně fotorejuvenaci – přehledy jasně demonstrují hlavní výhody postupu: pečlivé ošetření pokožky v kombinaci s vysokou účinností.

Vyjeté na základě fyzikálních vlastností vysoce intenzivních světelných impulsů pronikají při různých vlnových délkách do předem určené hloubky a být absorbována, zatímco buňky, které produkují kolagen a melaninu a krevní cévy v dermis. Vzhledem k pronikání světla aktivuje metabolismu a dělení buněk, zesíleného biochemické oxidační reakce jsou zničeny akumulaci pigmentu, uzavírá lumen patologicky rozšířených cév, stimuluje produkci kolagenu a elastinu. Mimo jiné fotorejuvenaci zlepšuje funkci drenážní a mikrocirkulaci škáry, čímž se zvyšuje odolnost pokožky k různým infekcím a snížení výskytu růžovky a akné.

Systém indikací a kontraindikací fotorejuvenace

Fotorejuvenace – indikace:

 • rosacea;
 • akné;
 • rozšířené póry;
 • malé vrásky;
 • pehy;
 • pigmentovaná místa:
 • “Spider žíly” a couperose.

Fotorejuvenace – kontraindikace:

 • intenzivní opalování kůže;
 • užívání řady léků: diuretika, antidepresiva, antibiotika atd.;
 • těhotenství;
 • epilepsie;
 • porucha srážení krve;
 • zánětlivé onemocnění kůže v aktivní fázi;
 • otevřené poškození kůže v oblasti plánované expozice.

Aby nedošlo k vybírání nevýhod fotorejuvenace, dodržujte hlavní princip bezpečnosti – umírněnost v postupech.

Co jsou specialisté léčeni fotorejuvenací?

Odborníci tvrdí, že fotorejuvenace pokožky pomáhá řešit řadu nepříjemných problémů, a to:

 • zlepšit nudnou pleť a utišit oloupanou kůži;
 • narovnat malé vrásky;
 • výrazně snižuje prasknutí kapilár a žil;
 • odstranit neklasické vaskulární léze;
 • oslabit jasně červenou síť kupperózy;
 • odstranit pigmentační skvrny a rozšířené póry.

Spokojení pacienti dostávají jiný pozitivní účinek fotorejuvenace:

 • Fotorejuvenace fotoepilace na obličeji;
 • odstranění akné, akné, léčba problémové a mastné pleti;
 • zrychlení hojivých procesů;
 • prevence opakování viru herpesu.

Je třeba poznamenat, že fotorejuvenace je aktivním stimulátorem produkce kolagenu, díky čemuž dochází ke zvýšení elasticity a tónu kůže.

Jaký je postup při fotorejuvenaci?

fotorejuvenace recenze

Časem postup pro fotorejuvenaci trvá asi 10-12 minut, přičemž nevyžaduje odmítnutí plnohodnotného životního stylu kvůli nedostatku rehabilitačního období. Pacient může okamžitě začít pracovat, používat kosmetiku apod. Fotorejuvenace těla nezanechává na pokožce žádné stopy vnějšího zásahu.

Jak jsme již poznamenali, krevní onemocnění, onkologické onemocnění a těhotenství pro fotorejuvenaci jsou kontraindikace přímé povahy.

Počítačový software přístroje používané postupy, má software pro různé typy pleti, s přihlédnutím k možným poškozením Fotoomlazení v patologií a individuální citlivosti k postupu. Aby se zlepšilo vedení světla v ošetřené zóně, je aplikován speciální průhledný gel. Pak je každá část zpracována bleskovými jednotkami ve stanoveném pořadí. Jedno zasedání fotorejuvenace zahrnuje dvě léčby tohoto druhu. První průchod ovlivňuje povrchové vrstvy pokožky. Ve druhé pasáži proniká světelná vlna hluboko do dermis. Z tohoto důvodu umožňuje jedno zasedání fotorejuvenace kůže ovlivnit jak strukturu pokožky, tak i přítomnost vad.

Blesk trvá jen zlomek sekundy, kdy pacient trpí brnění a teplo. Pokud je kůže obzvláště citlivá na vnější vlivy, hodinu před zahájením léčby se provádí lokální anestetikum – na ošetřovanou oblast se aplikuje 5% krému “Emla”.

Specialisté zaznamenávají rychlý průběh fotorejuvenace ve formě mírného zčervenání, který klesá po 1-3 hodinách po samotném postupu. Pokud se osoba musí okamžitě vrátit na své pracoviště, není zakázáno používat konvenční maskovací make-up.

Někteří pacienti vykazují individuální reakce na fotorejuvenaci – komplikace jsou dočasné a několik dní trvají samostatně. Nežádoucí účinky mohou mít následující charakteristiky: otoky, modřiny po fotorejuvenaci, odlupování (ke kterým jsou nejvíce postiženy pigmentované oblasti).

Aby se zabránilo komplikacím fotorejuvenace – odborníci doporučují, aby před zahájením léčby nebyli dva týdny opačný. Po předběžném vyšetření lékař určí požadovaný počet procedur.

Kompletní průběh fotorejuvenace těla je zpravidla 3-7 procedur, mezi kterými interval je 3-4 týdny.

Kombinace fotorejuvenace s jinými postupy

Takový kosmetický program pro péči o pleť jako mezoterapie, peeling, masáž a masku, může dokonale doplňují Fotoomlazení, konsolidace dosáhnout požadovaných výsledků a zvýšení účinnosti postupů. Další programy mohou být prováděny 2-3 týdny po omlazení obličeje a těla.

V případě, že jste již udělali peeling, měli byste nejdříve počkat na úplné obnovení pokožky. Fotorejuvenace se snadno kombinuje s injekcemi Perlayne, Restylane a Botoxu. Nicméně je třeba si uvědomit, že fotorejuvenace obličeje zlepšuje odvodnění kůže, zatímco urychluje vstřebávání bioplynů a vylučování neurotoxinu.

Omezení po fotorejuvenaci

Fotorejuvenace zahrnuje následující omezení. Je nutné vyloučit přehřátí pokožky jakýmikoliv prostředky. Během prvních 30 dnů po zasedání se vyvarujte výletů do teplých zemí a aktivního slunce. Během tří dnů bude nutné odmítnout koupání, návštěvy bazénu, sauny, solária a termálních pramenů.

Pokud jste právě naplánovali omlazení, že 3 dny před zákrokem vám zakázán užívání nesteroidních protizánětlivých léků (ibuprofen, diklofenak) antikoagulancií (léky, které zabraňují srážení krve) a léky na ředění krve (např aspirin).

Výsledky fotorejuvenace

fotorejuvenace

Během fotorejuvenace se výsledek projevuje po 3-4 postupech. Počet pozitivních účinků fotorejuvenace je však patrný po prvním postupu. Mezi viditelné změny patří:

 • eliminaci zánětlivého procesu;
 • zdravá pleť;
 • aktivace syntézy kolagenu;
 • normalizace metabolických procesů v buňkách těla;
 • zlepšení pokožky s akné;
 • zmizení cévních útvarů a pigmentovaných skvrn;
 • zvedací efekt;
 • snižuje pocit sucha a utahování pokožky;
 • zvýšení elasticity kůže;
 • vyhlazení jemných vrásek.

Chcete-li kůži dát druhému životu, může být fotorejuvenace – výsledek vás neudělá a čeká vás mnoho let.

Fotorejuvenace rukou

Lidské ruce podléhají pravidelným negativním vlivům vnějších faktorů – ultrafialovému záření, změnám počasí, vlivu chemikálií pro domácnost. Výsledkem je, že pokožka rukou začíná trpět celou řadou problémů: pigmentovými skvrnami, suchostí, vráskami a těsností. Fotorejuvenace rukou je velmi prospěšná pro pokožku, dobré výsledky jsou viditelné po 3-4 procedurách.

Postup fotorejuvenace rukou se provádí pomocí silného světelného paprsku, ve kterém jsou zvoleny frekvence a určitá vlnová délka. Ve středních vrstvách pokožky proniká světelné záření a aktivuje fibroblasty, které produkují kolagen. V důsledku toho se vytvářejí nové buňky a vlákna. Fotorejuvenace pomáhá vrátit vrásky zvenčí ven s novými vlákny. Současně jsou pihy eliminovány pigmenty a barva pleti je rovnoměrně obnovena.

Tato technologie je nejvíce fyziologický způsob regenerace pleti, omlazení, takže škoda byla co nejmenší (ve většině případů o to vůbec není řeč) a samostatné omlazení rychle a efektivně probíhá.

Pro následnou péči o ruce postačí provádět procedury 1-2 krát za rok a pak se budete moci dlouho postarat o pozitivní účinky fotorejuvenace, která oživila mládí a krásu pokožky.

Fotorejuvenace kůže kolem očí

Fotorejuvenace je ideálním nástrojem pro odstranění takzvaných “vranových nohou” kolem očí.
Obecně fotorejuvenace pod očima pomáhá odstranit modré kruhy a fotorejuvenace očních víček bojuje s jemnými vráskami. Průběh 8-10 procedur, prováděných s frekvencí 1-2krát za 7 dní, dokáže zcela vyřešit problémy s kůží kolem očí.

Program fotorejuvenace očních víček provádí lékař během konzultací s přihlédnutím k vizuální prohlídce, výsledkům předběžné diagnostiky a individuálním vlastnostem kůže.

Věda o kráse se rychle rozvíjí a nové potvrzení je fotorejuvenace. Specialisté obecně dostávají pozitivní recenze na omlazení obličeje, neboť tato technika se během let praktické aplikace stala populární u tisíců pacientů a zachovává si svou pověst dodnes.

Doporučujeme vám číst: mezoterapii pro prohlídky tváří

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − = 19