Zajímavosti japonského hlavního města

ginza

Obsah:

 • Tokio je srdcem japonské kultury
 • Moderní Tokio
 • Oblast Ginza – koncentrace obchodu v Tokiu
 • “Památky druhého dne”

Hlavním městem Japonska je poměrně mladé město, jehož věk je 400 let. Během této doby byl opakovaně vystaven válkám, zemětřesením, požárům, změnil jméno a vzhled.

Tokio je moderní metropole, která se rozšířila do sousedních měst Yokohama a Kawasaki.

Hlavním městem Japonska je město kontrastu, které kombinuje východní a evropskou kulturu, moderní mrakodrapy a starobylé chrámy. Zajímavosti města Tokio jsou známé turistům po celém světě. Nejslavnější z nich jsou:

 • Císařský palác a zahrada. Tento orientační bod je nejstarší budova v Tokiu. První budovy se objevily na místě moderního paláce císaře Japonska v 16. století. K dnešnímu dni je palác sídlem vládců země, jeho území je rozděleno na dvě části – uzavřené a otevřené pro návštěvníky. Ta část budovy, ve kterých jsou komory císaře, jeho rodinou a doprovodem, uzavřena pro turisty, zatímco východní část domu se zahradou a obranných struktur je volně k dispozici pro ty, kteří chtějí dotknout majestátní ducha starověkého Japonska. Tento památník architektury je předmětem, který spadá pod státní ochranu a majetek celé země;
 • Tokyo Tower – televizní věž s vyhlídkovou plošinou. Je to symbol města, stejně jako Eiffelova věž v Paříži. V době výstavby v roce 1958 byla Tokyo Tower nejvyšší věž na světě. Při návštěvě pozorovacích plošin budovy můžete obdivovat výhledy na Tokijský záliv;
 • Hotel Roppongi Hills, založený v roce 2003, zahrnuje celý komplex zařízení, jako jsou restaurace, obchody, hotel, kino, kanceláře společnosti, televizní studio a koncertní sál. Místo může být hodně konkurenční tokijské televizní věž, protože má výhledovou platformu, z níž se otevírá úžasný výhled na město z ptačí perspektivy.

Muzeum výtvarného umění v Tokiu

Zpět na obsah

Tokio je srdcem japonské kultury

Na památky hlavního města Japonska, které stojí za to vidět, aby získaly představu o kultuře země, patří:

 • Zahrada Happoen, která dává příležitost seznámit se s rysy zahradního umění a japonského čajového obřadu. Čajový obřad může být součástí povinného programu návštěvy zahrady. Navzdory skutečnosti, že čajový obřad trvá pouhých 20 minut, může to udělat nesmazatelný dojem pro kteréhokoli z jeho účastníků;
 • Chrámu Meiji, pojmenovaný po slavném japonského císaře Meiji, který vytáhl ze země ze středověku, a přivedl ji do řady předních světových mocností, je překvapující ve své kráse. Byl postaven na počest císaře a jeho ženy;
 • Asakusa je buddhistický chrám, který právem zaujímá hlavní místo mezi nejstaršími chrámy v Tokiu. Jedná se o celý chrámový komplex, který se můžete dotknout historie Japonska.

Zpět na obsah

Moderní Tokio

 • Okresy Harajuku a Omonte Sando jsou centry Tokijského designu a módního průmyslu. Omonte-sando je již dávno srovnáván se světově proslulými Champs Elysées. V této oblasti se nacházejí pobočky všech předních světových výrobců módních oděvů a doplňků a ceny za zboží budou spokojeny s dostupností.
 • Shinjuku je okres mrakodrapů, který je místem koncentrace všech administrativních a obchodních struktur v Tokiu. Oblast zájmu je budova tokijského magistrátu, který má místo v patnáctém patře.
 • Řeka Sumidagawa a její 13 mostů jsou jedním z nejvýznamnějších atrakcí v Tokiu. Můžete vyrazit na řeku přímo z chrámu Asakusa. Přes řeku se třináct můstků, které mají svou individuální historii stavby, hodí.

K nejznámějším památkám v Tokiu patří také uměle vytvořený ostrov Odaiba, který se nachází v Tokijském zálivu. Fascinující cesta podél řeky Sumidagawa z buddhistického chrámu Asakus končí zde. Na ostrově se nacházejí výstavní síně takových slavných japonských výrobců jako Panasonic a Toyota. Pohledy na noc Tokio je pozoruhodné v jeho malebnosti a Tokijský záliv, zdobený plovoucími lodními restauracemi a osvětlenými baterkami, vypadá z ostrova v pohodě.

Rainbow Bridge
Zpět na obsah

Oblast Ginza – koncentrace obchodu v Tokiu

Nejlepší restaurace japonského hlavního města a módní obchody se nacházejí v oblasti Ginza. Návštěva, můžete vzpomenout na restaurace japonské kuchyně, které jsou také zahrnuty v seznamu atrakcí města. Turisté by měli navštívit největší trh v Tokiu – trh Tsukiji. Trh je největším obchodem se zeleninou a rybami v Tokiu.

Máte-li jiný speciální vytrvalost, pak byste měli určitě navštívit aukce tuňáků z prodeje, který bude zahájen v 5:00 hodin a 06:00 můžete navštívit sushi bar, kde se bude připravovat sushi právě koupil na rybím trhu. Než navštívíte trh samostatně, určitě se musíte seznámit s jeho kartou, protože nalezení místa pro vyjednávání není tak jednoduché. Potřebujete se seznámit s pravidly navštěvování turistů na trhu.
Zpět na obsah

“Památky druhého dne”

Tokio je známé nejen jeho hlavními atrakcemi, ale také tzv. “Second day attractions”. Zahrnují:

 • Sumo wrestling soutěže,
 • burze,
 • zahrady hlavního města, které jsou prováděny v tradičním japonském stylu,
 • muzeum samurajských mečů.

K zábavním atrakcím v Tokiu může být připsáno Disneyland, což je zábavní park a rozkládá se na ploše více než 47 akrů.

K oblíbené zábavě turistů z celého světa se vztahuje na návštěvu čajový obřad, který zavádí ducha Japonska. Chcete-li se ponořit do svých vnitřních pocitů a zažít harmonii, měli byste mít na večeři Geisha hrající hudbu, navštíví shiatsu masáže, lekce v držení samurajský meč nebo na procházku kolem Tokia v kimonu, které je možné si pronajmout.

Pokud usilujete o gastronomické potěšení, pak stojí za to navštívit akci, jako je večeře Kaysekiho. Všechna jídla jsou podávána v malých porcích v jedinečné keramické hrnci a ceremonie se koná v samostatné místnosti, z níž se otevírá nádherný výhled na vnitřní zahradu. Večeře Kaiseki vám umožní plně se soustředit na pocity chuti.

Kromě klasické krajiny, kterou milují obyvatelé různých koutů planety, můžete v Tokiu vyzkoušet lahůdky jako sushi “o-toro” a sushi z velryby. Sushi “o-tiro” je sushi, vyrobený z tuňáka. Jeden malý kus bude stát 6-8 dolarů, a celý tuňák je prodáván na trhu Tsukiji asi 20 tisíc dolarů.

Chcete-li se dotknout života průměrného japonského občana, můžete navštívit takový tokijský orientační bod jako onsen. Onsen jsou veřejné lázně, které svým návštěvníkům nabízejí, aby se ponořili do horké lázně s minerální vodou. Ve vaně můžete také zažít takové druhy lázeňských procedur, jako jsou pískové koupele, masáže, peeling s rybami Garra Rufa a různé kosmetické procedury. Onsen návštěvníkům nabízí řadu tradičních japonských pokrmů a nápojů.

Abyste viděli všechny památky města Tokio, potřebujete nejméně čtyři dny. První den je nejlepší navštívit prohlídku města kolem hlavního města Japonska. Vydává se v angličtině. Druhý den prohlédněte místa, která jsou na seznamu “atrakcí druhého dne”. Třetí den by měl být plánován tak, aby navštívil prodej tuňáků na trhu Tsukiji a také se dotkl kultury Japonska. Můžete to udělat několika způsoby: návštěvou tradičního čajového obřadu nebo seznámením se s tradicemi neohroženého japonského samuraje. Čtvrtý den by měl být věnován jedinečným kosmetickým a lázeňským procedurám, které přinášejí nevýslovné potěšení.

Tyto atraktivity v Tokiu jistě potěší krásnou polovinu lidstva a překvapí muže. V tento den byste měli jít na masáž shiatsu nebo navštívit onsen. Gastronomie by měla být také vzata v úvahu. Japonská kuchyně dokáže překvapit i turisty, kteří viděli tento druh, a sushi z velryby nebo sushi “o-toro” lze vyzkoušet pouze v Japonsku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 − = 16