Jak vybrat lustr: uspořádejte osvětlení ve svém domě

jak vybrat lustr

Obsah:

 • Pravidla lustru s ohledem na osvětlení
 • Vyberte typ svítidla pro lustr
 • Vyberte lustr v závislosti na typu přílohy
 • Co nám řekne záře lustru?
 • Lustr se stínítkem: stojí za to vybrat si to
 • Jak vybrat lustr v ložnici nebo v pokoji
 • Lustry ve vaší kuchyni

Každá rodina slyší dříve nebo později, ale bude ještě žít ve svém útulném bytě. A nyní přichází dlouho očekávaný okamžik, kdy se sen vlastního bytu změní na skutečnost. A právě v tomto okamžiku je zřejmá skutečnost, že touha po pohodlí je stále daleko. Stojí za zmínku, že i poté, co byla tapeta vybrána a vložena, stropy jsou natřeny a podlahy jsou vyráběny, zůstává koupit lustr. Zde vznikají problémy. Otázkou je, jak si vybrat lustr, protože máte přibližnou představu, ale je těžké najít nejlepší volbu.

Nezapomeňte, že při výběru lustru nebo jiného osvětlovacího zařízení byste měli spoléhat na vlastní chuť, vaši volbu a vaši touhu učinit váš domov světlejší, pohodlnější a krásnější. Pouze vy můžete vytvořit jedinečnou atmosféru krásy a pohody, otočit dům na mimořádné místo, kam se chcete vrátit pokaždé.

Dnes existuje poměrně málo doporučení, které si koupit lustr, ale často to nestačí. Neexistuje dostatek úplných a kvalitativních informací o výběru stylových světelných zdrojů. Tuto mezery vyplníme: nabízíme vám nejjednodušší a nejvhodnější algoritmus pro výběr lustru. A nezapomeňte, že jedinečný lustr svého druhu – ne nutně dobrý a kvalitní a nenáročný – není vždy snadný. Otázka, co je lepší zvolit lustr pro váš déle být nerozpustný, stejně jako u našeho systému výběru svítidel raznoyarusnogo světlo můžete snadno najít nejzajímavější a nejvíce schůdnou možnost.

Pravidla lustru s ohledem na osvětlení

Je třeba určit přibližně za sebe cenový rozsah, ve kterém si vyberete možnosti. Dnes se liší od 20 cu. na fórech použitých věcí (i když navrhovaný lustr může být ve výborném stavu) na 600 USD. v luxusních prodejnách. Ještě dražší platit za exkluzivní verzi lustru pomocí prvků kování a inlay.

Když vznikne dilema, která lustry si vyberete, měli byste zhruba určit sílu osvětlení, která bude zaplavena světlem nebo celou místností nebo její částí. Pokud jste se ještě nerozhodli, doporučuje se zvolit lustr s několika režimy osvětlení nebo s možností ztlumení jeho intenzity. Dobrým řešením může být možnost “lustr + stěnové svícny”. Tato kombinace vytvoří v bytě dvouvrstvé osvětlení. Může být použita najednou nebo odděleně.

Musí se vždy brát v úvahu, že vnitřní osvětlení je téměř nejdůležitějším faktorem při vytváření atmosféry. To potvrzuje mnoho vědců. V temné a špatně osvětlené místnosti má člověk na podvědomé úrovni pocit strachu a únavy. V jasném a nepřirozeně osvětleném pokoji člověk rychle začíná pociťovat nepříjemné pocity a chytá se po touze se rychle dostat z takových podmínek, které jsou špatné a škodlivé pro vidění.

jak vybrat lustr

Vyberte typ svítidla pro lustr

Při výběru správného lustru je třeba věnovat pozornost typům svítilen, s nimiž je lustr vybaven, a jejich celkový výkon. To je z těchto dvou charakteristik a bude záviset na vašem pokrytí. Každý ví, že celková síla lustru je vypočtena součtem všech svítilen, které se v něm budou používat.

Vzhledem k tomu, že všichni výrobci nyní nespecifikují světelný tok přímo na lampách, je třeba zhruba vypočítat množství světla potřebného k udržení komfortních podmínek v místnosti. Například pro koupelnu a pro malé místnosti je například komora, světlý výkon 80-110 W stačí. Pro malou nebo středně velká kuchyň dostatečně pro 130-170 wattů. V ostatních místnostech je nutné vypočítat výkon jednotlivě. To vše závisí na výšce stropu, na designu a barevném řešení místnosti a tak dále. Průměrný parametr je od 250 W.

Kvůli širokému spektru svítidel nabízených v lustrech je nutné přesně určit typ, který vám vyhovuje. Výrobci lustrů nabízejí různé modely nebo celé modely světelných svítidel, které mohou být použity k vybavení téměř celého bytu. Svítidla v nich mohou být tři typy – žárovky, luminiscenční a halogenové.

 • Obecně se připouští, že klasickou a spolehlivou možností je žárovka. Výhodou jsou nízké náklady a dostupnost různých možností (různé typy krytu, povrchu, tvaru, výkonu atd.). Nevýhoda – spíše nízká účinnost (účinnost). Kromě toho, pokud je nesprávně vypočtena síla svítidel zasunutá do lustru, může se váš lustr roztavit, popraskat a podobně.
 • Halogenové žárovky se používají tam, kde je potřeba jasné a silné osvětlení, jelikož světlo, které vydávají, je silné a jasné. O tom, jak si vybrat halogenový lustr, stojí za to přemýšlet velmi vážně, protože když šetříte výměnu lamp a dlouhodobou dobu provozu, můžete do domu přinést nepohodlí.
 • Zářivky v lustrech se obvykle používají tam, kde je potřeba jasné a rovnoměrné osvětlení, například v kuchyni. S výhodami, které mají velkou sílu, dobrou účinnost a dlouhou životnost, existují nevýhody. Nevýhodou je, že světlo z takovéto lampy je schopno rychle otevírat oči kvůli její rovnoměrnosti a chladnosti. Kromě toho je cena takového lampy hmatatelná.

Poté, co jste zjistili všechny výše uvedené parametry, můžete bezpečně pokračovat v výběru lustru. A teprve po tom všem můžete získat představu o tom, který lustr si můžete vybrat za zdobení části bytu, domu, chaty a tak dále. Stojí za to mít na paměti, že všechna doporučení jsou obecná. Vše, co se vám líbí, se musíte věnovat stylu a designu místnosti.

Vyberte lustr v závislosti na typu přílohy

Můžete si vybrat závěsný nebo stropní model. První lustr je považován za klasický a obvykle se provádí se zkroucenými rohy. Vypadá elegantně a elegantně, působivá a znatelná, dává interiéru zdokonalenou zdokonalení. Ale nezapomeňte, že si můžete vybrat pouze přívěsek lustr ve velké místnosti s vysokým stropem. A to vše proto, že jeho velikost je poměrně pevná – díky krásným rohům zabírá spousta místa. A kvůli zavěšení (řetěz, ozdobná tyč nebo pružina) se nachází poměrně daleko od stropu. V malém pokoji bude závěsný lustr zabírat nepřijatelně velký prostor a tím i vizuálně snížit prostor. Proto je lepší vybrat si prostorný obývací pokoj nebo obrovskou halu, ale ne pro útulnou ložnici nebo praktickou kuchyň.

U malých místností jsou nejlepším řešením stropní lustry. Jsou to malé plafondy, talíře, lampy, které jsou přilehlé k stropu a nevěstají na řetězu nebo pružině. Takové lustry zabírají minimální prostor, a proto nezmenšují pokoj. Jedna z nich může být zavěšena v ložnici nebo v dětském pokoji v domě. Mimochodem, velmi moderní řešení je klenutá plafonda: jeho elegantní tvar jemně zdůrazňuje váš vkus a jeho seriózní design dokonale zapadá do atmosféry moderního bytu. Světlo směřující vzhůru, které dává takový plafond, pracuje pro pohodlí interiéru. Ale výběrem takové lampy, nezapomeňte, že čím tmavší je její barva, tím horší chybí světlo.

jak si vybrat lustr v místnosti

Co nám řekne záře lustru?

Dnes můžete upřednostňovat lustr vyrobený v jakékoli barvě, dokonce i ve velmi jasném a odvážném. Jak bude vypadat vaše lampa, co to bude symbolizovat, co řekne svým hostům? Podívejme se, jaké funkce, podle jednomyslných názorů psychologů, optiků a návrhářů interiérů, mají tento nebo ten záblesk lustrů.

 1. Žlutá je klasická, i když jednoduchá, obyčejná a poněkud nudná, ale optimální pro oči. Tato záře snižuje oční oko a dokonce ji jemně stimuluje.
 2. Bílá (obvykle vydává zářivku v průhledné bublině) – velmi podobná dennímu světlu. S ním se zvyšuje pracovní kapacita, ale v průběhu času se zvětšuje oči jejich jasu.
 3. Červená – má vzrušující účinek, zvyšuje krevní tlak. Bude to dobrá volba pro ložnici, pro noci lásky a vášně, pokud nebudete lustr zapnutý příliš dlouho.
 4. Modrá – upokojuje nervový systém, snižuje tlak a rytmus dýchání. Tato záře je vhodná pro ložnici, ve které chcete nejprve odpočívat.
 5. Zelená – příjemná pro oči, žák ne příliš unavený, upokojuje nervy, ale ne příliš, pomáhá přinést myšlenky do pořádku. Lustr s touto záři je ideální pro domácí kabinet, dětský pokoj nebo stejnou ložnici.
 6. Oranžová – zrychluje puls, stimuluje chuť k jídlu. Lustr s takovou záře bude skvělou volbou pro kuchyň.
 7. Modrá a fialová – s dlouhým působením, potlačuje, inhibuje (první) nebo dráždí (druhou) nervovou soustavu. Vyberte si takové záře by měly být velmi opatrné a pokud světlo v místnosti s takovým lustrem často spálí, je lepší dát přednost jiným možnostem.

Lustr se stínem: stojí za to vybrat to?

Modernita nás zvykla na spolehlivost kovu, na praktičnost plastů, na studený lesk skla. Existují ale také lustry vyrobené s použitím tkaniny – se stínidly, například z hedvábí. Ano, nejsou tak odolné jako kovové a teoreticky ještě nebezpečnější. Ovšem v praxi je snadné zabránit nebo zastavit osvětlení stínítka a výrobci s vlastním respektováním provádějí modely tak, aby tkanina nemohla kontaktovat žárovky.

Přemýšleme o tom, jak krásné lustry s odstíny budou. Toto příslušenství umožňuje jednoduché a elegantní osvětlení, které je schopné radikálně měnit vzhled. Kromě toho lze změnit stínítko, a tak umístit nové akcenty a osvěžit interiér. Lampa v krásné látce “šaty” je docela praktická možnost, kterou byste měli také přemýšlet o koupi.

Jak vybrat dobrý lustr se stínem? Na jaké barvě a postavě zůstanete? Všechno je velmi jednoduché: v této situaci platí stejná pravidla jako při výběru plafondů. Red stínítko dodává stimulující nervy svítí zeleně – přizpůsobí ke kladnému, modré – zklidňuje a ochlazuje i emoce, žluté – jednoduše osvětluje prostor se zaměřením na jiné zařízení.

Jaká by měla být velikost stínu lampy? Zde hodně závisí na lustru. Nejjednodušší je, když je vybrána jedna závěsná lampa: nemusíte dlouho myslet na to, jak vybrat dobrý lustr, můžete se jen zaměřit na jeho rozměry a velikost místnosti. Je-li místnost velká, stínítka může být velmi široká (pokud to vypadá správně ve srovnání s lampou samotnou). V malých pokojích bude velké stínidlo, stejně jako luxusní lustr, snížit prostor, pamatujte si to. Pokud je na lustru několik svítilen, musíte si zvolit stínítko takového rozměru, aby se navzájem nedotýkaly.

Jak vybrat lustr v ložnici nebo v pokoji

Při určování možností se nejprve zváží funkční účel, který má místnost. Pro útulnou ložnici miniaturní stropní lustr bude vhodnější viset s luxusními rohy. Pro pohostinnou místnost bude bílá záře lepší než romantická, která je nasycena romantikou. Děti budou určitě milovat pozitivní zelené světlo a jednoduchý výkon více než gotický lustr, zářící modře.

Také dávat pozor na charakter výzdoby interiéru a hlavní barvy situace a snaží se vybrat lustr? It „v melodii.“ Je možné hrát na kontrastu, ale neměl by být příliš ostrá. A nezapomeňte na velikost místnosti: čím menší jsou, tím menší je průměr a výška závěsu vašeho osvětlovacího zařízení. Když budete řídit těmito jednoduchými pravidly, budete přesně vědět, jak vybrat správný lustr v každé konkrétní situaci. Po těchto malých tricích můžete zůstat na optimální verzi lampy pro chodbu, ložnici, dětský pokoj.

vyberte lustr

Lustry ve vaší kuchyni

Pokud se rozhodnete, který lustr si vyberete pro kuchyni, věnujte pozornost možnosti kombinovaného osvětlení. Vedle hlavního lustru musíte zvážit všechny možnosti dodatečného osvětlení. Zpravidla by v kuchyni mělo být takové osvětlení používáno nad společným jídelním stolem, nad sporákem a nad skříněmi (pokud existují). Je to kvůli potřebě dodatečného osvětlení, že je důležité, abyste si sám rozhodli, jak si vybrat lustr v kuchyni.

Můžete zastavit v jednom ze dvou typů. První je klasický závěsný design vhodný pro velké a vysoké prostory. Je třeba mít na paměti, že tyto lustry vizuálně snižují strop a dělají prostor trochu zlomený (pokud je model dlouhý a těžký). Kromě toho budou obsazovat většinu prostoru. Druhý typ lustru – strop – pohodlnější. Jsou umístěny na krátkou vzdálenost od stropu, vizuálně ho nesnižují ani nesmí vážit a mohou šířit světelný proud do celé místnosti.

Před výběrem lustru v kuchyni, zejména s halogenovými žárovkami, musíte vypočítat plochu a výšku místnosti, počet úrovní osvětlení, místo maximálního osvětlení, sílu světelného toku. Pokud jste se již rozhodli výše uvedené parametry, ale ještě předtím, než máte ještě otázku, který lustr si vyberete pro kuchyni, je logické kupovat právě ten, který dokonale padne do vašeho interiéru.

Existuje několik dalších obecných tipů a doporučení. Při použití v interiéru lustrů s barevnými nebo skleněnými odstíny v kuchyni budou barevné světla. Takové osvětlení ovlivňuje nejen vizuální a barevné vnímání místnosti, ale také vizi. Neinstalujte lustry (bez ohledu na to, zda jsou stropní nebo klasické), které vám v kuchyni poskytnou stíny a oslnění. Při použití vhodných plastových odstínů z plastu není nutné je vybavit výkonnými lampami, protože lampy se mohou snadno tavit.

Používáte-li lustry se skleněnými díly nebo skleněnými odstíny, při používání je třeba dodržovat bezpečnostní opatření. Pokud jde o design, to vše závisí na vaší touze a vaší představivosti. Nezapomeňte, že lustr není jen dekorace kuchyně nebo místnosti, ale funkčně významné osvětlovací zařízení.

Doporučujeme číst: jaký typ tapety si můžete vybrat pro kuchyni

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 2 =