Dieffenbachia: škodu nebo prospěch?

poškození diffenbachie

Obsah:

  • Obecné informace o diffenbachii
  • Kvetoucí diffenbachie: je to pro člověka škodlivé?
  • Dieffenbachia v domě: popis vlastností rostliny
  • A přesto je to jedovaté

Vzhled diffenbahie v domě je vždy doprovázen množstvím velmi příjemných znaků. Že právě nehovoří o špatném závodě: a moc je to muž zvedne, a dokonce přežití domu zástupců silnějšího pohlaví, a v ložnici, aby to je nemožné, protože dědicové neviděl (zřejmě z toho důvodu, že člověk a Dieffenbachia nejsou kompatibilní). Je poměrně obtížné říci, odkud pochází tolik předsudků. Takže se podívejme na všechny nuance společně a zjistěte, zda diffenbachia je opravdu škodlivá a jak jedovatá je.

Obecné informace o diffenbachii

Tato květina přišla k nám z vlhkých tropů – lesů střední a jižní Ameriky. Patří do rodu vytrvalých bylin rodiny Aroids. Většina druhů je dekorativní a velmi oblíbená u milovníků vnitřních rostlin. Květy tohoto křoví jsou vzácné a jejich květy nejsou příliš krásné.

Tam jsou takové typy diffenbachia, které vyrostou až dva metry na výšku, a velikost listu může dosáhnout půl metru na délku. Pravda v domě, tato rostlina nejčastěji skrývá dolní listy a proměňuje se v velmi obyčejný strom. Aby k tomu mohlo dojít, musíte je pravidelně aktualizovat.

Dieffenbachia je poměrně rychlý a šťastný s novými listy téměř každý týden. Obvykle z již rozbaleného listu můžete okamžitě vidět špičku dalšího. Barva listů může být různorodá nebo jen zelená. Nejoblíbenější byly dva druhy: skvrnitý diffenbachia a pruhovaný. Posloužili jako předkové mnoha hybridů s různými velikostmi listů a vzorků na nich.

Místo růstu rostliny se vždy nachází v horní části stopky. Tam jsou takové odrůdy dienenbach, které mají spící puchýře u základny stonku, s probuzením takových pupenů květ začíná být bush. Pokud se vysoký vzorek neaktualizuje včas, bude růst tak dlouho, dokud to podpora dovolí, a pak se kufr nakloní a leží vodorovně. Horní část v tomto případě bude stále tendenci nahoru, až klesne kvůli své vlastní hmotnosti.

V tropických oblastech, které se nacházejí ve skloněné poloze, se diffenbachie dotýká vlhkého mechu a nechává kořeny, čímž dává život novým rostlinám. Zlomit květinu není těžké – její stopka je velmi křehká. Ale je také snadné zakořenit zlomený vrchol nebo jakoukoli jinou část rostliny.

diffenbachie je jedovatá

Kvetoucí diffenbachie: je to pro člověka škodlivé?

U domova je téměř nemožné pozorovat rozkvětu diffenbahie. Ale to neznamená, že tato rostlina nekvetne: za příznivých podmínek se uvolňování pupenů vyskytuje každé léto. Květina zvenčí vypadá poněkud nezajímavě – ucho s malými žlutožlutými květy a závoj šedozelené barvy.

Ani masité uši ani zralé plody po rozkvětu nepředstavují absolutně žádnou dekorativní hodnotu. A vzhledem k tomu, že během tvorby kohoutků a ovoce je rostlina oslabena, může začít listy odhodit. Zkušení zahradníci doporučují odstranit pupeny ve fázi tvorby květenství. Důvody podezření, že během tohoto období může květina poškodit určitou osobu, určitě není.

Dieffenbachia v domě: popis vlastností rostliny

Jak se ukázalo, vzhled v apartmánech diffenbah je způsoben nejen touhou zdobit interiér. Tyto rostliny mají mnoho výhod, přestože o nich je málo známo. Lidé často připomínají, že diffenbachie je škodlivá a jedovatá než její prospěšné vlastnosti. Zvažme výhody této květiny podrobněji.

  • Přítomnost diffenbachie v domě umožňuje zlepšit chemické složení vzduchu. To je způsobeno jeho schopností absorbovat a neutralizovat různé toxické látky;
  • Také diffenbachia mají phytoncidní vlastnosti, které mohou významně snížit počet patogenních mikroorganismů ve vzduchu, například stafylokoky;
  • Kde di-diffenbachia roste, vytváří se všechny podmínky pro zvýšení vlhkosti, v důsledku čehož se množství prachu v místnosti snižuje. To nejen zlepšuje ekologickou situaci, ale také přináší úlevu lidem, kteří trpí alergií.

diffenbahia jedovatá

A přesto je to jedovaté

Existuje však jeden faktor, který brání šíření květiny. Dieffenbachia Nevýhodou je, že listy a stonky rostliny obsahují alkaloidy, které jsou v kontaktu s pokožkou může způsobit alergické reakce, jako je otok a podráždění. To je charakteristické, že při kontaktu s džusem rostliny se reakce nevyskytne najednou a po jakémkoli čase.

Existuje dokonce i verze, podle které byl v Brazílii použit diffenbahia k potrestání otroků: pachatel byl nucen jíst kus rostlinného listu. Po pravdě řečeno, nešťastná osoba zažila těžký otok hrtanu a sliznice úst, nemohl si na chvíli promluvit. Tato metoda trestu byla nazvána “hloupá bříza”. A přesto je kategoricky tvrzení, že poškození diffenbahia neumožňuje růst doma, je nemožné.

Samozřejmě, pokud jsou v domě malé děti, které prostě milují všechno, aby ochutnaly, měli byste být opatrnější a co nejdál oddělit rostlinu. Samozřejmě, že v mateřských školách je lepší nechat růst dienenbachie, ale upřednostňovat bezpečnější rostliny. V jiných případech je škoda z této rostliny příliš zveličená, ale květina může dělat dobrou práci.

Nejdůležitější je dodržování základních bezpečnostních pravidel při řezání a transplantaci rostlin a zabránění vniknutí šťávy dienenbachie do sliznice. Po transplantaci byste měli umýt ruce mýdlem a při péči o rostlinu doporučujeme používat gumové rukavice.

Takže jsme dospěli k závěru, že užívání diffenbachie je nepochybně podceňováno a škoda je zjevně přehnaná. Tato květina může být uložena v bytech, v domech, v kancelářích, ve výrobních obchodech, kde dokonale doplňuje a zdobí interiér. Péče o rostlinu není absolutně komplikovaná, a proto je možné se stát co nejkratším časem vlastníkem elegantního keře s krásnými listy.

Rostlina bude čistit vzduch v místnosti od škodlivých nečistot a patogenů. A to, musíte souhlasit, je vážná důstojnost. Zvláště pokud vezmeme v úvahu ekologickou situaci v našich městech. Tak odvážně koupit rostlinu a dát ji na nejvýznamnější místo v domě. Hlavní věc – pokuste se dodržovat preventivní opatření během transplantace a udržujte květ mimo dosah dětí. V tomto případě vám diffenbachie nedělá žádné potíže!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 19 = 29